Autor Subiect: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018  (Citit de 11652 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Mariana10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #15 : Marți, 08 Mai 2018, 21:31 »
Buna, Gabriel!
Imi poti spune, te rog, unde se face popas in orasul Buzau, vineri dimineata? Ma voi alatura grupului de aici.. Daca nu cumva este prea devreme pentru aceasta informatie. :) Multumesc frumos!

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #16 : Marți, 08 Mai 2018, 22:01 »
Pentru Mariana10- In Buzau putem opri in zona Garii (daca ajungeti aici cu tren sau microbuz) sau la o benzinarie in drum.Stabilim de comun acord o varianta convenabila !

Offline Mariana10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #17 : Miercuri, 09 Mai 2018, 22:30 »
Receptionat! Multumesc frumos, Gabriel! Pot veni oriunde..vorbim cu 2-3 zile inainte. :)

Offline Irina Daniela Florea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #18 : Sâmbătă, 12 Mai 2018, 09:20 »
 :)Buna dimineatza! Este posibil sa ajungem in ziua plecarii pana la la ora 5 in Buzau, astfel incat, noi cei inscrisi din Iasi, sa putem prinde trenul Bucuresti Iasi?
Va multumim, o zi buna!

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 12 Mai 2018, 21:11 »
Pt Irina Daniela Florea-Nu putem stim exact de pe acum cand ajungem in Buzau in ultima zi. Din Buzau spre Iasi sunt trenuri la 18,11 si 21,29.

Offline Irina Daniela Florea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #20 : Sâmbătă, 12 Mai 2018, 21:19 »
Multumesc frumos, da asa este, doar ca cel de 21 ajunge spre 3 dimineatza in Iasi :-[

Offline Rodica Sangeorzan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #21 : Luni, 21 Mai 2018, 10:07 »
Buna,

Pentru cei noi : am mai fost cu Gabriel intro-o excursie si va pot garanta ca este un ghid exceptional. Partea de sud sud-est a tarii este 'teritoriul' lui si sunt absolut convinsa ca va fi o excursie minunata. Abia astept.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #22 : Marți, 22 Mai 2018, 21:02 »
In cateva zile ne intalnim cu frumusetile Buzaului turistic,cu un grup frumos care abia asteapta sa se simta bine.Obiective turistice sunt diverse,frumoase si abia asteapta sa va primeasca frumos. Pentru cei care veti face jonctiunea cu grupul in Buzau,ne vom intalni in zona Garii CFR Buzau,in jurul orei 9 ( voi discuta punctual la telefon cu toti care ajungeti in Buzau si va luam de acolo)

Offline Mariana10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #23 : Marți, 22 Mai 2018, 22:15 »
Iti multumesc, Gabriel! Voi fi acolo, in zona Garii Buzau, vineri dimineata. Am inceput deja sa imi pregatesc rucsacul!..  *|*

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #24 : Miercuri, 23 Mai 2018, 09:36 »
A mai aparut un loc disponibil la barbati si un loc disponibil la femei!


Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #25 : Joi, 24 Mai 2018, 11:46 »
Ziua buna.Pentru ziua de vineri recomand sa aveti la d-voastra ceva de mancare (fructe,apa,dulciuri,sandwichuri...etc),avem 2 obiective turistice si vom ajunge dupa-amiaza la cazare. Se mai pot cumpara produse si in Buzau,cand vom face o pauza in zona Garii CFR (acolo e si un supermarket) Referitor la cina/masa din prima zi de la pensiune,maine dimineata va voi prezenta meniul, vom alege si apoi voi suna la pensiune sa il poata pregati pana ajungem noi. Pentru celelalte zile, ne organizam cu meniurile vineri seara cand ajungem la Siriu !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #26 : Joi, 24 Mai 2018, 17:53 »
O sa treceti prin niste locuri puternic incarcate energetic...Taiati un colt din Tara Luanei, acolo unde-si aveau dacii temple solare, de sacrificiu, de rugaciune. Ulterior acolo s-au asezat intr-un ascentism total mari spirite calugaresti, pentru ca mai curand sa se creeze un puternic triunghi de edificii ortodoxe. Iar peisajele sunt absolut superbe. M-au incantat de cate ori am ajuns acolo, imi aduc aminte cu placere de zilele de colindat pe coamele Muntilor Buzau...Voi nu va veti aventura asa departe, veti drumetii mai la marginea zonei, dar repet, o sa vedeti niste lucruri minunate si interesante...

Va doresc calatorie placuta, comoda si vesela, sa ajungeti acolo cu bine, sa va distrati, sa va simtiti bine si sa beti un pahar pentru mine...Eu promit ca o sa ciocnesc cu cei care vin in Marginime unul si pt grupul vostru celor care mergeti la Siriu si pentru cei care deja ar fi trebuit sa ajunga deja in Maramures...

Zile frumoase si oameni minunati!

Cgabriela

  • Vizitator
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #27 : Joi, 24 Mai 2018, 20:17 »
Multumim, sunt convinsă că o sa fie foarte bine!
Minivacanta  plăcută tuturor! :)

Offline Mariana10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #28 : Joi, 24 Mai 2018, 23:29 »
Va multumim frumos!  :applause:

Offline maria2015

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #29 : Joi, 31 Mai 2018, 14:35 »
S-a incheiat inca o excursie frumoasa, in care am revazut cu placere locuri minunate,  pline de maretie,  incarcate de istorie si energie pozitiva! Si acum, ca in toate actiunile organizate de Singles Camp,  mi-am facut prieteni  noi, iar Gabi, ghidul nostru, ne-a incantat cu povestile lui si cantecele la chitara!