Autor Subiect: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 10 - 12 august 2018  (Citit de 11147 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 10 - 12 august 2018
« Răspuns #30 : Miercuri, 15 August 2018, 18:59 »
Da, intradevar Diana, stiu ca aveai nevoie de o (re)motivare. Si momentele acestea vezi ca vin, te incarca, te implinesc, iti arata ca este bine ceea ce faci... V-am spus tuturor insotitorilor de grup... pt ca stiu din experienta:  sa nu dezamagiti, sa mergeti mai departe, sa invatati ca nu cei stridenti si sonori sunt indicatorul performantei voastre...Sa va uitati peste ei, spre miezul grupului, acolo cu siguranta veti gasi privirile acelea de confirmare ca ...e bine! Care va linistesc, echilibreaza si motiveaza, Va cunosc pe fiecare in parte, stiu cat de dedicati sunteti, stiu cat vreti ca totul sa iasa perfect, mai stiu insa ca sunt oameni care vor mai mult decat noi ca oameni putem oferi... Ca nu totul depinde de noi, ci si de...ei! De masura in care stiu sa se bucure, de felul in care pot trece de situatii inevitabile, de modul in care inteleg ca aici lumea vine sa se simta bine si sa se distreze...

Ma uitam in cursul ultimelor 2 excursii, la 2-3 persoane care efectiv nu stiu sa se bucure. Si nu doar eu am observat asta ci si toti ceilalti...Am auzit de cateva ori in spatele meu: "uite-te la X, chiar si acum e bosumflata; vine dintr-un loc special, este o sansa unica sa-l vezi in soare, esti un fericit al sortii ca din aproape 10 miliarde de oameni de pe glob esti in cei cateva sute de mii care au avut norocul sa ajunga acolo...Esti sanatoasa, esti in confort, esti inconjurata de oameni veseli si faini si totusi...aia nu-i buna, aia-i oribila, asta-i prea mult, acolo-i prea putin..."

Viata asta-i atat de scurta, muncim, stam incordati luni de zile...si in concediu in loc sa ne relaxam, sa ne distram, sa radem, sa lasam naibii orice prostie sta agatata de mintea noastra, noi ne cramponam de tot felul de tabieturi, apucaturi, dorinte de a demonstra, arata...Am incercat de atatea ori sa dau acestui tipar de oameni ceva din bucuria mea, dar am vazut nu doar ca n-o primesc, ci si ca mi-o resping ca pe un bumerang ascutit...Am renuntat de mult sa mai incerc si tot ce-mi propun este sa-i feresc pe ceilalti de negativismul acestui profil...Neplacut, intr-un fel incompatibil cu felul meu de a fi, dar din pacate nu am alte solutii...

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 10 - 12 august 2018
« Răspuns #31 : Miercuri, 15 August 2018, 23:57 »
Buna seara :)

Adaug si eu cateva fotografii facute in excursie.
Va multumesc inca o data pentru aceste zile superbe petrecute impreuna  :flori:








































„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Bravo, Louisa, ai reusit!  :applause: Eram convinsa ca te vei descurca  :thumbup: Esti un exemplu pentru cei noi si nu numai... *|*