Autor Subiect: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 10 - 12 august 2018  (Citit de 11146 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline alex1976

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
buna seara! mai sunt locuri la aceasta excursie?


Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Din pacate nu, sunt ocupate toate locurile din microbuz. Poate gasesti alta excursie care sa iti placa.

Offline alex1976

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Am vrut sa intreb daca mai sunt locuri la excursie, nu la microbuz. Transportul mi-l asigur personal.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Excursia este de tip circuit, obiectivele se viziteaza doar cu mijloc de transport comun, sigur vor mai fi alte ocazii.

Offline alex1976

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Am inteles. Multumesc!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel

Offline diana.ana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
Buna ziua tuturor cunoscutilor/necunoscuti  ;)
Nu pot decat sa-mi exprim recunostinta pentru experienta traita in cele 3 zile
alaturi de oameni noi, toti frumoși din Singles Camp   :applause:
Totul a fost foarte fain, grupul, locatia (de vis)- pt iubitorii aerului tare de munte, a brazilor care te intampina ca o gazda buna inca de la intrarea pe aleea hotelului si a celor care strajuiesc practic hotelul, inclusiv privelistea din camera (nr.10) pe care o recomand a fost de vis. Ce iti poti dori decat aerul curat de la brazii de jur imprejurul hotelului. Am fost ffff impresionata de alegerea hotelului, pe care il recomand cu caldura.
Intr-adevar papanasii sunt deliciosi, asa ca nu ratati ocazia savurarii lor. Si dc alegeti sa mancati peste la gratar faceti o alegere excelenta, e delicios, nu uitati nici de vinul spumant care completeaza masa de minune.
Mi s-a facut pofta deja.
De asemenea am avut parte la hotel, prin grija organizatorilor excursiei, o ocazie rara de a vizita cramele si a degusta diverse sortimente de vin spumant asortate cu diferite branzeturi.
Despre vreme, pot sa va spun ca a fost superba desi se anuntau max 23 grade, insa seara chiar am dardait la propriu de frig, asa ca nu uitati sa aveti ceva mai gros la voi.
Multumesc mult Diana pentru toata grija si toate sfaturile pe care ni le-ai oferit zilele astea, mulțumesc tare mult pentru compania ta :smitten:
Multumesc mult tuturor celor care fac posibile aceste excursii sa apara.
Nu va faceti griji dc nu cunoasteti pe nimeni din grup, asta este chiar farmecul excursiilor.
Multumesc mult soferului Dan care a condus impecabil si a fost o prezenta activa si agreabila pe tot parcursul excursiei.
Castelele Prejmer si Harman m-au impresionat si merita vazute, de asemenea Rezervatia de ursi m-a emotionat prin povestile care tradeaza multa sufetinta provocata acestora de catre oameni, ursii erau salvati dupa o lunga perioada de ani de suferinta, merita fiecare banut dat.
Prin grija Dianei am ajuns la Cascada Urlatoare din Vama BUzaului, cred ca am retinut bine, care nu era in program, asa cum am spui ai parte de multe surprize pe parcurs.
Si in CAmpina am vizitat extra
Celor care vor sa se inscrie pe viitor, chiar merita.
 Chiar dc nu ai in program trasee, aparent, pe parcurs, Diana ghidul si prietena/ protectoarea noastra are grija sa gaseasca mici drumetii care sa-ti incante sufletul si sa satisfaca pofta de aventura, asa ca vei fi surprins placut de toate actiunile gandite si regandite pt toti participantii.
M a impresionant modul in care renunta la ea, ma refer la masa, timp de odihna pt a face sa ne fie noua cat mai placuta sederea.
Bravo Diana felicitari!
Din pacate nu stapanesc tehnica pt a posta poze, insa promit sa invat pe viitor.
Va pup.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
diana.ana, bine ai venit în rândul celor care înţeleg importanţa postării impresiilor la revenirea acasă. E o formă de a dărui,  pe măsura a ceea ce ai trăit şi, mai ales de a duce mai departe acest proiect. Cei noi ştiu cel mai bine cât de mult le-a folosit să găsească postările din anii anteriori. Nu ştiu de ce nu întorc acest dar si celor care urmează după ei.  :crazy2:

Am citit cu mare drag textul tău scris cu har, nerv şi verb! Felicitari si multumim!


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Maria ungureanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Salut! Fericirea adevarata se obtine prin acumularea de amintiri frumoase si momente speciale! Asta am simtit de fiecare data la iesirile ipreuna cu SG. Multumesc ca existati si multumesc ca sunteti minunati!

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Buna seara! :)

Din momentul in care am citit prima data detaliile acestei excursii nu am avut absolut nici o ezitare si nici o indoiala ca totul va fi perfect. Este prima excursie la care am participat si a fost o incantare!

Locatia pensiunii, obiectivele vizitate, talentul de povestitor al Dianei si atentia pe care ne-a oferit-o, grupul, totul a fost minunat!

Recomand tuturor celor nou veniti in SG sa participe la excursii, vor avea parte de experiente deosebite.

Va multumesc pentru aceste zile minunate! :flori:

„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Irene

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 10 - 12 august 2018
« Răspuns #26 : Miercuri, 15 August 2018, 10:20 »
Buna, sunt nou venita la Singles Camp si am fost incantata de excursie. Totul a fost minunat, ghida Diana s-a intrecut pe sine si ne-a aratat locuri minunate, castele si cetati incarcate de istorie, peisaje mirifice si cascade, muzee cu exponate valoroase. Vremea a tinut cu noi si am facut poze excelente. Voi mai merge cu Singles Camp, merita.

Offline AliceD

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 10 - 12 august 2018
« Răspuns #27 : Miercuri, 15 August 2018, 13:58 »
A fost o excursie foarte frumoasa! Sincera sa fiu, m-am bucurat atât de locurile minunate pe unde am umblat, cât și de oamenii frumoși cu care am fost.

Diana, cu dinamismul ei extraordinar completat de mult tact,  a știut cum sa ne atragă în locuri frumoase și mai putin cunoscute:
- Castelul Cantacuzino, cu gradina sa în care se afla o expoziție de arta contemporana, m-a surprins într-un mod extraordinar de plăcut;
- Bisericile fortificate, mai ales cea de la Prejmer, te duc cu gândul în alte vremuri;
- Zona de la Vama Buzăului, care este foarte frumoasa, precum și scurta drumeție la Cascada Urlătoare, mi-a bucurat sufletul;
- Chiar dacă nu am reușit sa vizitam unul din obiective (din motive foarte obiective - nu era deschis), am avut bucuria sa vizitam Casa memoriala a lui Grigorescu și Castelul Iuliei Hasdeu.
Sunt si la noi locuri minunate care merita sa fie vizitate.

Mulțumesc tuturor pentru zilele minunate petrecute împreuna! Si sa nu uitam de Dan, care ne-a condus in tot acest timp.

Alice


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 10 - 12 august 2018
« Răspuns #28 : Miercuri, 15 August 2018, 16:30 »
Ce minunat sa citesc ca ati fost incantati de ce ati vazut si simtit si ca v-a placut mult Diana! Credeti-ma ca este cea mai mare satisfactie a mea cand vad ca oamenii apreciaza cadrul pe care-l oferim, il folosesc asa cum este el gandit, cand se imprietenesc in aceste iesiri, cand gasesc compatibilitati, afinitati, cand se creaza un spatiu de buna armonie. Citind ce ati scris sunt convins ca ati fost un grup de oameni faini, din aceia care vin cu inima deschisa, cu zambetul pe buze, cu toleranta si intelegerea ce caracterizeaza persoanele educate. Bravo, va felicit si celor noi va spun cu adevarat "bine ati venit" aici!  :flori:

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Sampanie, castele, muzee, cinegetica si voie buna. Azuga 10 - 12 august 2018
« Răspuns #29 : Miercuri, 15 August 2018, 18:25 »
Da, Gigi, a fost intr-adevar un grup „de poveste”, cum toate ar trebui sa fie…  oameni deschisi, veseli, care au stiut sa se bucure de tot ce au vazut, care au rezonat firesc unii cu altii. Desi programul a fost condensat nimeni nu s-a plans, dimpotriva, in Brasov am avut marea bucurie sa vad ca o parte din grup a preferat sa renunte la masa de pranz, multumindu-se cu o gustare din mers, doar pentru a mai vedea ceva. Asa am prelungit plimbarea pe strada Sforii, am ajuns si la Poarta Schei si Poarta Ecaterina si am intrat si in Biserica Neagra.
 
Am cantat in padure, am dardait impreuna seara in gradina pensiunii, neindurandu-se nimeni sa se retraga in camera si am ras cu lacrimi la pataniile povestite de cativa dintre noi, sunt doar cateva dintre momentele frumoase ale excursiei.

Eu una aveam nevoie de aceasta energie pozitiva, totul e mai simplu cand simti recunoasterea si aprecierea muncii.
Pentru toate astea va multumesc, meritul este in intregime al vostru, cei pe care v-am simtit atat de aproape in aceste zile.