Autor Subiect: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018  (Citit de 11658 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cgabriela

  • Vizitator
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #30 : Duminică, 10 Iunie 2018, 22:43 »
Au trecut doua saptamani de cand am revenit din excursia in judetul Buzau si inca mai povestesc despre locurile pe care le-am vazut. Am postat pe Facebook cateva poze si am avut surpriza sa fiu intrebata daca sunt de la noi din tara.......da, avem o tara frumoasa, care asteapta sa fie descoperita de fiecare dintre noi, iar unii dintre cunoscutii mei chiar au plecat pe urmele mele..... :)
Eu, personal, nu as fi descoperit toate aceste locuri minunate daca nu as fi mers in excursia organizata de Singlescamp si nu l-as fi avut ca ghid pe Gabi Lala, care este profesionist in tot ceea ce face.
Multumesc Singlescamp pentru tot ce faceti si multumesc Gabi Lala pentru o vacanta minunata si pentru poze, esti si un fotograf foarte bun!
Pentru ca mi-a placut atat de mult, o sa mai merg si la Braila saptamana viitoare si, cu siguranta, o sa mai particip si la alte activitati! :applause:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #31 : Luni, 11 Iunie 2018, 09:41 »
Consider ca nu poti iubi cu adevarat locul in care te-ai nascut, daca nu-l cunosti. Sa-i stii istoria, obiceiurile, traditiile, geografia. Sa-l intelegi pe deplin. Altfel esti doar un personaj care actioneaza instinctual, la impuls si fara un temei adanc. Ma uitam ieri la TV si am ascultat cateva scurte interviuri luate celor in tricouri albe. Pt majoritatea, Bucuresti era ceva in premiera, nu-l vazusera niciodata. Va dati usor seama ca de  Bucovina, de Maramures, de Apuseni, nici vorba sa fi stiut ceva, foarte posibil ca nici nu stiau pe unde ar aparea acestea pe harta...Astfel de oameni din pacate sunt masa perfecta de manevra, pentru ca nu inteleg ce si de ce si indiscutabil, nu-i intereseaza.

Atata timp cat in tara noastra nu se va pune accent pe cunoasterea ei reala, pe respectul fata de ea, fata de valori, o sa fim o natiune dezbinata, fara un tel comun. Primeaza doar cel individual, personal si acela redus la modul primar: sa am ce pune pe masa si un acoperis deasupra capului.

Am propus de-a lungul timpului excursii care traverseaza tara in lung si-n lat, asta din dorinta de a o arata. N-as fi reusit sa fac asta daca nu as fi avut sansa sa cunosc oameni ca Lidia, Diana, Daniela, Gabi, Iulian indragostiti si ei de locul acesta, cu o dorinta mare de a-l arata...Am fost fericit si implinit sa vad ca lumea este incantata de ce a descoperit impreuna cu noi, de ce a intalnit si cunoscut.


Offline Mariana10

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25 - 28 mai 2018
« Răspuns #32 : Duminică, 22 Iulie 2018, 18:45 »
Aveți dreptate! Țara noastra e minunată, dar, nu știm să o facem atrăgătoare, pentru români și pentru străini. Excursiile organizate de ”Singles camp” sunt ca o lume minunată, în care poți pătrunde dacă ești singur și ai decis că vrei să socializezi, să îți imbogățești bagajul de cunoștințe văzând locuri noi, să empatizezi cu cei din jur și să devii astfel mai bun și mai conștient că timpul trece și merită să fie folosit într-un mod plăcut. Și eu vă mulțumesc pentru ceea ce faceți! :-*