Autor Subiect: Piatra Craiului. Drumetii si voie buna  20 - 22 iulie 2018  (Citit de 17592 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ancuta BJ

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Piatra Craiului. Drumetii si voie buna  20 - 22 iulie 2018
« Răspuns #45 : Miercuri, 18 Iulie 2018, 18:28 »
Buna Gabriela
Ma intereseaza si pe mine oferta ta daca mai este valabila.
Daca se mai poate te rog sa ma treci si pe mine pe lista,
O sa incerc sa te contactez la telefon.
Multumesc

Offline Ancuta BJ

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Piatra Craiului. Drumetii si voie buna  20 - 22 iulie 2018
« Răspuns #46 : Miercuri, 18 Iulie 2018, 19:31 »
Gabriela11,  pleaca la 9.00-9.15 si vine pe ruta Ploiesti (Gara VEST), Rasnov, Zarnesti, Popasul Craiului.
Puteti sa o sunati (0766445600), apoi sa va inscrieti pe lista deschisa de ea.
1. Gabriela S
2. Delia J
3. Luminita S
4. Ancuta BJ
5.

Offline Posa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Piatra Craiului. Drumetii si voie buna  20 - 22 iulie 2018
« Răspuns #47 : Miercuri, 18 Iulie 2018, 23:20 »
Salutare tuturor!Sunt UȚU POSA din CONSTANTA! Nu am avut acces la FORUM pana acum,fiind membru nou la prima ieșire!Voi veni cu auto personal(disponibile 4 locuri,confort garantat) pe ruta CONSTANTA-BUCUREȘTI-PLOIEȘTI-BRAȘOV-ZĂRNEȘTIULUI-pensiune și retur!Tel 0723575063 pentru orice posibila conexiune atât pentru dus dar și pentru întors!Abia aștept sa ne bucurăm de natura și de...voie buna!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Piatra Craiului. Drumetii si voie buna  20 - 22 iulie 2018
« Răspuns #48 : Joi, 19 Iulie 2018, 07:32 »
Incercati sa luati toate listele, chiar daca va inscrieti doar pe una, si chiar daca  nu le mai...colorati.

Gabriela11,  pleaca la 9.00-9.15 si vine pe ruta Ploiesti (Gara VEST), Rasnov, Zarnesti, Popasul Craiului.
Puteti sa o sunati (0766445600), apoi sa va inscrieti pe lista deschisa de ea.
1. Gabriela S
2. Delia J
3. Luminita S
4. Ancuta BJ
5.

Anca79 mai are1 loc liber in masina personala pt ruta Gara Bartolomeu din Brasov - cabana.
1. rysin
2. Syzygium
3.
Mentionez ca traseul ma duce fix pe langa gara Zarnesti, deci pot lua si de acolo pe cineva.
anca_ciulei@yahoo.com

Lidia, insotitorul vostru de grup,  zica ca aranjeaza sa va ia din Zarnesti. (daca intre timp nu va lipiti la ofertele de mai sus :) )
Eventual puteti sa va adaugati pe lista:
1.Camelia M, Zarnesti, 12:46 (nu te sincronzezi cu Anca? - are adresa de email mai sus, deci o poti intreba)
2...

Mai aveti un loc si in masina Lidiei, pe ruta Iasi - Bacau - Brasov - Zarnesti
1. Iordan
2. Mihaela T. (iasi)
3.Tania T. (Roman)
4.

(daca sunteti mai multi, inscrieti-va, ca sa stie ce-i de facut :))

A aparut si o oferta din Constanta.
UȚU POSA din CONSTANTA! pe ruta CONSTANTA-BUCUREȘTI-PLOIEȘTI-BRAȘOV-ZĂRNEȘTIULUI-pensiune și retur!Tel 0723575063
1.
2.
3.
4
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Piatra Craiului. Drumetii si voie buna  20 - 22 iulie 2018
« Răspuns #49 : Joi, 19 Iulie 2018, 09:09 »
Ma bucur ca lumea este frenetica aici, ca se organizeaza, ca se gasesc solutii. Sunt foarte importante aceste discutii pe forum, inaintea excursiilor, fie ele doar si grupaje auto. Sunt primele interactiuni intre voi, in special intre cei noi, ceea ce o sa vedeti, ajuta mult atunci cand va intalniti acolo.

Ceea ce primiti la inscrierea in grup, la "Bine ati venit" include si recomandarea sa va faceti cont pe forum, sa puteti interactiona cu ceilalti. Multi isi fac, dar altii nu, considerand sau ca este complicat, sau ca nu o sa aiba timp, sau ca "ce rost are"...Am explicat, ca forumul este un fel de hol de primire in SC, un loc in care e recomandat sa aveti primii pasi. Asta in conditiile in care va doriti sa participati in cadrul pe care-l descriem noi, sa urmariti socializarea in grup.

Eu fac validarile de grup de regula in termen de sub 24 ore, incerc sa nu las lumea sa astepte. Dar cum imi este imposibil sa fiu mereu online, ganditi-va la cat sunt eu plecat si cat trebuie sa lucrez in birou pt a concepe aproape 100 de excursii pe an, sa ma gandesc la programe, la locatii, la tot ce tine de pre-logistica...Anunt acolo 72 de ore pt validare, pt ca de exemplu pot fi intr-un loc in care nu am acces (cum a fost de exemplu Havana si croziera), dar asa cum spuneam, incerc sa ma incadrez in 24 de ore cu activarea conturilor.

Offline lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Piatra Craiului. Drumetii si voie buna  20 - 22 iulie 2018
« Răspuns #50 : Joi, 19 Iulie 2018, 09:15 »
 Wonderland, multumim pentru ajutor!
 Situatia grupajelor pe masini:
Gabriela11,  pleaca la 9.00-9.15 si vine pe ruta Ploiesti (Gara VEST), Rasnov, Zarnesti, Popasul Craiului.
Puteti sa o sunati (0766445600), apoi sa va inscrieti pe lista deschisa de ea.

1. Gabriela S
2. Delia J
3. Luminita S
4. Ancuta BJ
5.

Anca79 mai are1 loc liber in masina personala pt ruta Gara Bartolomeu din Brasov - cabana.
1. rysin
2. Syzygium
3.
Mentionez ca traseul ma duce fix pe langa gara Zarnesti, deci pot lua si de acolo pe cineva.
anca_ciulei@yahoo.com

Eu va pot lua din Zarnesti in jur de ora 13.oo.
Puteti sa va adaugati pe lista:
1.Camelia M, Zarnesti, 12:46 (nu te sincronzezi cu Anca? - are adresa de email mai sus, deci o poti intreba)
2...

In masina mea, pe ruta Iasi - Bacau - Brasov - Zarnesti
1. Iordan (Iasi)
2. Mihaela T. (iasi)
3.Tania T. (Roman)
4. Mircea V (Iasi)
PLECAREA ESTE VINERI 20 iulie, ora 7.00 din Parcarea Billa (langa Gara). Masina este Opel Zafira albastra IS.09.ZZM Telefon 0743 122 214. Va rog sa nu va luati bagaje voluminoase pt ca vom folosi portbagajul de capota

A aparut si o oferta din Constanta.
UȚU POSA din CONSTANTA! pe ruta CONSTANTA-BUCUREȘTI-PLOIEȘTI-BRAȘOV-ZĂRNEȘTI-pensiune și retur!Tel 0723575063
1.
2.

CAZAREA la pensiune o facem la ora 14.00. Sa luati la voi sandvisuri, un fruct,un baton energizant pentru ca nu avem timp sa luam masa de pranz la restaurant. Suntem 28  si dureaza. Pentru cina vom stabili un meniu de grup.
PLECAREA PE TRASEU ESTE LA ORA 15.00. Ne intalnim in fata pensiunii la 14.45, echipati pentru drumetie. Ghetele cu talpa antiderapanta si haina de ploaie sunt obligatorii. Sa aveti un rucsacel pentru apa, gustare si o bluza termica


Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Piatra Craiului. Drumetii si voie buna  20 - 22 iulie 2018
« Răspuns #51 : Vineri, 20 Iulie 2018, 08:18 »
Wonderland, multumim pentru ajutor!
Cu drag, dacă a fost de folos!::)
Gata, îmbarcați, puși pe direcție? Drum bun, vreme senină și voie bună să aveți!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Syzygium

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
Re: Piatra Craiului. Drumetii si voie buna  20 - 22 iulie 2018
« Răspuns #52 : Luni, 23 Iulie 2018, 08:26 »
Drum bun, vreme senină și voie bună să aveți!

Drum bun a fost, vreme senina a fost, voie buna a fost. Le-am bifat pe toate :) In plus, cate o repriza de ploaie in fiecare zi, cat sa ne bucuram apoi de curcubeu :)

In prima zi am urcat la refugiul Diana prin Valea Ursilor. In a doua zi am mers la cabana Curmatura prin prapastiile Zarnestilor si ne-am intors prin Valea Crapaturii. Foarte frumos, spectaculos si, pentru mine, foarte usor la urcare.  In schimb, infernal la coborare pe pante abrupte si ude. Coborarea de la Curmatura a fost un grohotis instabil, incredibil de alunecos in fiecare coltisor chiar si inainte de a incepe ploaia. Cred ca a fost cel mai dificil drum de cand merg pe munte in excursiile SC.
O sa revin cu niste poze cand vom primi de la Lidia; asta daca nu posteaza inainte colegii pasionati de fotografiat.

Apropo de colegi, s-a socializat mai putin decat in alte excursii. Sau, mai bine zis, s-a socializat altfel, mai putin exuberant, mai potolit. Pentru mine asta nu e ceva negativ, e doar o remarca, a fost un pic diferit. Am stat de vorba, am facut o mica plimbare impreuna in ultima zi, ne-am organizat impreuna cu transportul. Eu m-am simtit foarte bine si sper ca toti ceilalti, inclusiv colegii noi.