Autor Subiect: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018  (Citit de 8077 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« : Marți, 23 Ianuarie 2018, 16:01 »
Tarif: 240 lei, petrecere cu cina festiva  + cazare o noapte (2 pers/camera)[/b]

Cine doreste sa vina de vineri, trebuie sa ne anunte din timp pentru a ne da posibilitatea de a face rezervari suplimentare de o noapte. Daca se opteaza pentru 2 nopti, tariful este de 320 lei.

Rezervari http://www.singlescamp.ro/eveniment/petrecere-moldova-piatra-neamt-16-17-iunie-2018/

Check in: 16 iunie 2018
Check out:  17 iunie 2018
Cazare: Hotel Ceahlaul 3* Piatra Neamt

Servicii incluse:
• 1 noapte la hotel 3* mic dejun inclus
• cina festiva&party. Meniul este prezentat mai jos.

Nu sunt incluse:
• transport pana la destinatie
• alte mese
• intrari la obiective&taxa ghidaj walking tour (cine doreste participarea la un tur pietonal de vizitare a orasului Piatra Neamt)

Meniu cina festiva:

Gustare rece
Muschi file afumat
Bacon traditional
Pastrama de porc
Parjoale cu susan
Mini snitel de pui
Telemea de vaca
Cascaval
Rosii cu branza Philadelphia

Peste
File de salau in crusta de  branzeturi cu mustar Dijon
Conopida si broccoli sotte
Lamaie si fresh de limette

Fel de baza
Ceafa de porc marinata cu verdeturi, la cuptor
Cartofi weges cu patrunjel, usturoi si cascaval
Salata de varza fresh

Placinta cu branza dulce
Cafea - 1
Apa minerala 0.5l/persoana
Vinul casei 0.250 ml/persoana - un pahar

Grup: 60 persoane

Insotitor de grup: Daniela Dimitrescu 0721 428 014   

Program

Ziua 1 15 iunie Cine doreste sa vina de vineri are ocazia sa participe la un program comun cu grupul care vine din Bucuresti:
Ora 14.00 Vizitare Complexul istoric architectural Curtea Domneasca, situat pe un mic platou ce domina centrul orasului si cuprinde Biserica Sf Ioan Botezatorul, Turnul clopotnita si Expozitia Muzeala Curtea Domneasca. Complexul isi are inceputurile in perioada 1468-1475, fiind ctitorit de Stefan cel Mare.
Apoi vom urca cu telegondola de la gara Piatra Neamt, pe muntele Cozla, 657 m, pentru a admira privelistea. De acolo vom cobori pe jos, nu doar pentru dezmortire, ci si pentru ca este pitoresc, prin padure. Drumul este pietruit trece pe langa Parcul Zoologic si ajunge pe Str.Stefan cel Mare. Pe drum, ne oprim la restaurantul Coliba Gospodinelor, pentru a lua cina.

Ziua 2 16 iunie – Check in la hotel, incepand cu ora 14.00. Asa cum am precizat cine doreste sa participe la o plimbare de vizitare a orasului Piatra Neamt o poate face in prezenta unui ghid local. Tariful pentru acest tip de servicii este in jur de 10 - 20 lei/persoana, depinde de marimea grupului.

Seara MEGA - PARTY! La ora 19.00 ne intalnim la Sala Boema a Hotelului Ceahlau. Cina festiva, DJ, muzica si dans! Sa se auda pana departe!

Ziua 3 17 iunie –  Mic dejun si la ora 11.00 chec out.

Profil: ne adresam doar persoanelor single, participarea este exclusiva singles. Persoane agreabile, comunicative, sociabile care inteleg ce inseamna un grup. Fara prea multe tabieturi, fara egoisme (eu vreau sa stau in fata, eu imi aleg camera etc), fara tendinte de impunere a unor dorinte personale (eu vreau acolo, dar de ce nu mergem si la...). Programul este comunicat se stie unde se sta, ce se face, acolo nu mai discutam de aceste aspecte, se considera insusite. O mentiune speciala: acolo va fi un insotitor de grup, Daniela care se ocupa impreuna cu "gazdele" ca totul sa fie ok,sa fie asigurat cadrul optim pentru distractie. Daca va cunoasteti ca persoane care aveti de comentat la muzica, la masa, la nu stiu, va rog mult, nu va inscrieti. Nu dorim ca atmosfera buna din grupurile noastre sa fie afectata de cineva care vrea sa iasa in evidenta sau sa-si impuna preferinte...Asa cum am explicat are cine sa se ocupe de supervizarea serviciilor, sunt oameni vechi in Singles Camp care stiu exact ce se cere si doreste.

Tip de actiune Este o petrecere adresata celor din zona Moldovei de Nord. Este deschisa atat celor vechi cat si celor noi, aveti deci prilejul sa-i cunoasteti pe cei din jurul locului in care locuiti. Nu ratati ocazia acestei petreceri, pentru ca o facem o data pe an! Nu doar pe cei din zona o sa-i cunoasteti ci si pe cei din Bucuresti, Prahova, Brasov etc care sunt inscrisi si participa la excursia de vizitare a Moldovei.

:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, particularitatile acesteia si observatiile. 
 
La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe forum. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email ce contine datele agentiei Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.  Acest mesaj de rezervare de la agentie contine conditiile de rezervare si modul in care se face plata avansului. Va recomand ca inainte de achita avansul sa verificati inca o data daca aveti liber in perioada de desfasurare a excursiei. De asemenea sa parcurgeti Conditiile de renuntare la o excursie: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/
Rezervarile se fac in ordinea de plata a avansurilor, nu a inscrierii.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #1 : Marți, 23 Ianuarie 2018, 16:33 »

Offline Cristina24

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #2 : Luni, 29 Ianuarie 2018, 18:37 »
Buna seara ! se poate face un pret si fara cazare? eu sunt din Piatra Neamt si stau chiar langa hotel.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #3 : Luni, 29 Ianuarie 2018, 18:48 »
Se poate face si fara cazare. O sa calculez si o sa scriu aici.

Offline ramona roman

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #4 : Vineri, 04 Mai 2018, 10:40 »
Buna ziua! Suntem doua fete care locuim in Piatra Neamt si vrem un pret fara cazare.
O zi frumoasa!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #5 : Vineri, 04 Mai 2018, 11:07 »
Da, am tot promis si mi-am propus ca o sa raspund celor care doresc doar petrecere, doar ca timpul meu, din pacate este comprimat la maxim...Este clar ca mai mult nu mai pot face, am cam atins limita mea biologica...De aici incolo, va trebui sa implic noi persoane nu doar pentru partea de insotire de grupuri ci si cea de organizare...Comunitatea este in crestere exponentiala, se doreste si asteapta tot mai mult, ori sunt zile cand efectiv incep la 6.00 si finalizez ziua de birou la 22.00. Si apoi plec cu un grup...

Dar sa nu ma abat de la subiect. Aici aveti raspunsul: pentru cei din Piatra Neamt serviciile de cina festiva&party - tariful de participare la petrecerea zonala Moldova Nord in care este inclus meniul de cina festiva (bauturile sunt extra, se vor comanda de catre fiecare in parte) este 120 lei/persoana. Aceasta suma se va achita dupa inscrierea pe site la petrcere si anuntarea agentiei ca nu aveti nevoie de cazare pentru ca sunteti din Piatra Neamt. Am rugamintea sa se inteleaga ca aceasta posibilitatea o au doar cei din Piara Neamt, sa nu "asediati" agentia cu cereri ca doriti sa participati dar fara cazare. Este foarte greu la numarul de inscrieri in SC sa se lucreze pe liste separate, stiti ca modul in care se fac rezervarile este unul online, automat.

Offline CAMY15

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • NIHIL SINE DEO
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #6 : Duminică, 27 Mai 2018, 19:55 »
Buna ziua! Doresc să particip si eu, dar scrie ca trebuia plătit avansul până pe 25 mai. Deja a trecut , mai pot plăti ? Rezervarea am facut /o abia azi pe e-mail.

Offline CAMY15

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • NIHIL SINE DEO
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #7 : Duminică, 27 Mai 2018, 22:50 »
Mentionez ca sunt din jud.iasi.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #8 : Luni, 28 Mai 2018, 05:32 »
Camy15, atata vreme cat nu scrie "Nu mai sunt locuri", iar formularul de rezervare nu e blocat, inseamna ca mai poti plati.
Termenul pentru avans e dat si ca sa se poata numara participantii cu rezervare  (nu doar cei care s-au inscris). Data e scris de la lansare, nu se mai fac modificari pe parcurs. Dar daca a trecut data de avans si mai sunt locuri, poti sa te raportezi la urmatoarea data, pentru restul de plata.

Vezi ca termenul final de plata e 1 iunie, deci poti sa platesti rata integrala, cu o noapte/cu doua nopti cazare, dupa cum ti-ai propus....

Petrecere frumoasa!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline CAMY15

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • NIHIL SINE DEO
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #9 : Luni, 28 Mai 2018, 10:47 »
Multumesc!! :) :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #10 : Luni, 28 Mai 2018, 11:09 »
cami15, nu ai pentru ce. ti-am dat doar informatii existente deja pe forum :).
Acu vad ca tu ai zis ca ai facut rezervarea pe...email? Nu pe site, cu formularul de Rezervare?
(ba cred ca da, dat fiind ca ai primit raspunsul automat cu datele pentru plata)
si uite asa, eu intreb, eu raspund...  :2funny:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Florin Dinu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #11 : Marți, 29 Mai 2018, 15:57 »
Buna ziua, sunt nou înscris pe acest forum! Am înțeles ca transportul ne privește pe fiecare. Tocmai de aceea as  dori sa stiu daca sunt participante din București, pentru a merge împreună!Mulțumesc, aștept un răspuns....

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #12 : Marți, 29 Mai 2018, 16:58 »
Florin Dinu, excursia care are plecare din Bucuresti, transport asigurat, cu tarif suplimentar pentru petrecere, ai vazut-o?
http://www.singlescamp.ro/eveniment/bijuteriile-moldovei-jud-neamt-cetatea-ozana-si-creanga-15-17-iunie-2018/
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline CatalinB

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 37
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #13 : Marți, 29 Mai 2018, 19:48 »
Salutare petrecaretilor! Cine mai vine la Piatra Neamt? Dati si voi de stire, poate ne organizam cumva!  :dance:

Offline Florin Dinu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Petrecere in Moldova! Piatra Neamt 16 - 17 iunie 2018
« Răspuns #14 : Marți, 29 Mai 2018, 20:18 »
Ma refeream la petrecerea de la Piatra Neamț (hotel Ceahlău) voi veni cu autoturismul proprietate personala, si mai am 4 locuri libere!