Autor Subiect: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018  (Citit de 32820 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #15 : Sâmbătă, 10 Februarie 2018, 15:33 »
Cand infloresc teii


Cand infloresc teii mi se face dor de duca. Mi se face dor de alergat cu picioarele goale prin iarba plina de roua. Mi se face dor de prima iubire… prima iubire si ultima.
 Cand infloresc teii deschid ferestrele larg, sa imi intre mirosul in piele. Sa imi miroasa parul a flori de tei.
 Cand infloresc teii pe strada mea nu pot sa ma abtin sa nu culeg o floare. Mi-o asez usor la ureche sa ii simt mirosul aproape de obraz si  ma las patrunsa de mireasma ce ma duce cu gandul la Fat Frumos din tei, la povesti cu Cosanzene cu cosite blonde.
 Cand infloresc teii, ies in balcon, ii privesc pierduta si visez…

Harst, harst… brusc se rupe filmul. O pala de vant izbeste usa de la intrare. Din hol, il aud pe sotul meu bolborosind: Of si teii astia… am spalat de 3 ori masina saptamana asta si tot naclaita ca-n dulceata e!

"vocea Brailei"

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #16 : Sâmbătă, 10 Februarie 2018, 23:49 »
In eventualitatea in care nu se organizeaza transport din Bucuresti pun eu la dispozitie o masina cu 7 locuri daca se ofera cineva sa o conduca.
Evident luam si doritori cati putem. Are cineva placerea sa conduca?


Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #17 : Duminică, 11 Februarie 2018, 06:36 »
Ati vazut ca exista si o excursie care pleaca spre Braila - Galati, din Bucuresti? Este in aceiasi perioada si conectata cu petrecerea, le-am gandit in tandem. Pentru cei din zona, Braila, Galati, Tulcea, Constanta, etc - pachetul pentru petrecere, pentru cei din Bucuresti si alte zone de conexiune cu capitala: http://www.singlescamp.ro/eveniment/incursiune-pe-dunare-parcul-natural-balta-mica-brailei-15-17-iunie-2018/ Aceasta are transport inclus! 

Parerea mea este ca e de 2 ori mai bine, daca intentionati sa veniti din Bucuresti sau zone posibile de conexiune cu capitala, sa alegeti pachetul de excursie. Citeste-l Iustin, cred ca ti-a scapat printre multele oferte din iunie.  :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #18 : Duminică, 11 Februarie 2018, 07:01 »
Cand infloresc teii
"vocea Brailei"

Sincer, mereu am crezut ca doar in Iasi poti avea acest sentiment, ca luna iunie te imbratiseaza, te ameteste si te "naclaieste" cu parfum de tei.
Textul asta, scris pe blogul ei de Cati Lupascu, redactor la Obiectiv-Vocea Brailei, (https://catilupascu.wordpress.com/2010/05/21/cand-infloresc-teii/) adus in atentia noastra de Noiembrie cea duioasa, ma face sa cred ca o sa fie  o petrecere...halucinanta.  :giggle:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #19 : Duminică, 11 Februarie 2018, 07:41 »
Iustin, la care dintre actiuni esti inscris? La petrecere sau la excursie? Eu sunt inscris la petrecere si vin din Bucuresti. Mi-ar placea sa nu merg singur pana la Br-Gl. De condus, conduc oricum ... indiferent ca vin singur sau mergem mai multi. Daca nu mergi in "excursie" tinem legatura.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #20 : Duminică, 11 Februarie 2018, 07:51 »
De verificat si daca ati optat pentru acelasi pachet la petrecere.  :)
Evident ca e mai bine in grupaj - contribuiti la reducerea nivelului de poluare a planetei, impartiti costurile si va imprieteniti pe drum.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #21 : Duminică, 11 Februarie 2018, 08:35 »
Hello Wonderland, ca de obicei punctezi la fix!!!
Am achitat pentru pachetul full deci voi pleca vineri. Mi-ar placea sa ajung in Braila cu cateva ore mai devreme sa nu fiu pe fuga. In plus vreau sa vad cum e sa-ti intre mirosul de tei in piele .... Dar daca mai sunt participanti care merg spre Braila dinspre Bucuresti ma adaptez in functie de programul lor.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #22 : Duminică, 11 Februarie 2018, 08:45 »
Hello si multumesc!
Dar ce zice Admin, mai sus ai vazut?  :angel:
Eu inteleg ca pentru cei din Bucuresti care vor pachet full la petrecere,  ar fi mai simplu si mai eficient sa va inscrieti la cealalta excursie, cu transport si petrecerea incluse.
Nu?
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #23 : Duminică, 11 Februarie 2018, 08:49 »
Buna dimineata,
Toti cei cu "full"plecam vineri,ne organizam,ne testam abilitatile,unii cu condusul,altii cu ambientul.
Sigur vom avea o calatorie frumoasa,ca niste "fugiti de acasa",liberi.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #24 : Duminică, 11 Februarie 2018, 08:59 »
Ati vazut ca exista si o excursie care pleaca spre Braila - Galati, din Bucuresti? Este in aceiasi perioada si conectata cu petrecerea, le-am gandit in tandem. Pentru cei din zona, Braila, Galati, Tulcea, Constanta, etc - pachetul pentru petrecere, pentru cei din Bucuresti si alte zone de conexiune cu capitala: http://www.singlescamp.ro/eveniment/incursiune-pe-dunare-parcul-natural-balta-mica-brailei-15-17-iunie-2018/ Aceasta are transport inclus! 

Parerea mea este ca e de 2 ori mai bine, daca intentionati sa veniti din Bucuresti sau zone posibile de conexiune cu capitala, sa alegeti pachetul de excursie. Citeste-l Iustin, cred ca ti-a scapat printre multele oferte din iunie.  :)


Eu inteleg  excursia este pentru cei din Bucuresti care vor sa ajunga la petrecere. Iar pachetul full de la petrecere e pentru cei din alte zone care vor sa ajunga la petrecere si sa participe la excursie.

Dar, evident, fiecare isi cantareste si urmeaza propriile optiuni. :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #25 : Duminică, 11 Februarie 2018, 09:11 »
 Am vazut si excursia si am citit detaliile dar nu pot pleca la prima ora ... :-[

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #26 : Duminică, 11 Februarie 2018, 09:15 »
Da, la tine Florin si la Iustin ma gandeam... :)

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #27 : Duminică, 11 Februarie 2018, 11:39 »
Nu vazusem excursia. Voi suporta consecintele.
Excursie +petrecere + transport asigurat mi se pare alegerea cea mai buna pentru cei din Bucuresti.




Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #28 : Duminică, 11 Februarie 2018, 11:56 »
Consecinta e ca trebuie sa vorbesti, frumos si spasit, ca de, tu te-ai grabit  ;D,  la agentie sa-ti schimbe pachetul.
Si sa citesti cu atentie si serviciile incluse/neincluse de la excursie. Dar cred ca ai vazut ca acolo, transportul e inclus, dar petrecerea e cu tarif suplimentar.
Dupa care, te muti pe celalalt topic si cu...comunicarea.  ;D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Petrecere Braila - Galati 15 - 17 iunie 2018
« Răspuns #29 : Duminică, 11 Februarie 2018, 12:38 »
Imi pare bine ca macar pe tine te-am nimerit cu ajutor... ::) Am vazut ca Florin nu poate pleca mai repede. Din pacate nu sunt aliniate in calendar una dupa cealalta si atunci e mai greu de facut legatura intre ele. Nu am ce face, asa s-au aliniat si nu am mai stat sa lucrez in spate sa schimb... :-[

Daca ti-ai facut rezervare deja la petrecere asa cum intuia si iti recomanda si wonderland, inscrie-te la excursie si comunica agentiei sa te stearga din lista de petrecere.