Autor Subiect: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018  (Citit de 17670 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« : Joi, 01 Februarie 2018, 15:52 »
Tarif = 230 lei

Cine doreste cazare la hotelul in care se tine petrecerea, trebuie sa ne anunte din timp pentru a putea fi siguri de rezervare.
 Cazarea + mic dejun costa 90 lei. Procedura: Email de solicitare la agentie - asteptat confirmare agentie - plata catre agentie, odata cu tariful de petrecere.   

Rezervari http://www.singlescamp.ro/eveniment/petrecere-singles-camp-la-sibiu-5-mai-2018/

Locatie: Hotel Roberts 3* Sibiu http://www.hotelroberts.ro/

Servicii incluse:
• ghidaj in Muzeul Satului
• cina festiva&party. Cina cuprinde:
-  wellcome drink
-  antreu rece
-  antreu cald (peste)
-  fel de baza
-  desert
Petrecerea in sine este un program de muzica si dans, nu o sa fie nevoie de prezentari, pentru ca de aceea am gandit dimineata in Muzeul Satului - sa va cunoasteti, sa incepeti sa comunicati, astfel incat seara sa fiti deja intr-o atmosfera cu prieteni noi.
Pentru muzica avem un DJ, care o sa asigure intreg programul, incepand de la 19.00 pana se termina petrecerea. Pentru ca a venit vorba de DJ va spun ca este cineva cunoscut, stiu ce fel de muzica pune si la fel ca se adapteaza usor la grupuri. Va spun de acum, daca va cunoasteti persoane care nu puteti dansa decat "pe muzica voastra" si incercati s-o impuneti, asaltand DJ-ul cu fel de fel de cereri, mai bine nu veniti la aceasta petrecere. Nu avem nevoie acolo de astfel de persoane. Eu sunt acolo, spun ca ma pricep bine la muzica, ma ocup de 40 de ani de asta, cei vechi ma cunosc, pt ca la multe petreceri eu sunt...DJ. Deci stiu ce trebuie, stiu ce sa-i spun DJ-ului in pregatirea play-list-ului. Ce fel de muzica se asculta in grupurile noastre? Va spun de la inceput ca manelele si cantecele de petrecere au interzis, sunt genuri muzicale care nu se potrivesc profilului mediu al celor care participa. Ascultam muzica ritmata, pe care se poate dansa usor de oricine. Selectii de latino, pop, dance, disco, rock, etno. 1995 - 2018, nu mai vechi si in majoritate 2010 - 2017. Muzica populara? Da, dar intr-un procent mic: cateva sarbe si hore pe seara, cele cunoscute si care ridica lumea de la masa.

Nu sunt incluse:
• transport pana la destinatie
• cazare
• alte mese (pranz in Muzeul satului)
• intrare in Muzeul Satului Sibiu

Meniu cina festiva:

Grup: 70 persoane

Insotitor de grup: Gigi Cindea 0745 106501

Program

Ziua 5 mai 10.00 Intalnire la Poarta principala (pe soseaua Sibiu - Rasinari) a Muzeului Civiliza?iei Populare Tradi?ionale ASTRA din Padurea Dumbrava http://www.mcpt.muzeulastra.ro/. O sa ne petrecem cateva ore acolo, este un colt minunat de natura, iar exponatele sunt exceptional conservate. Grupul are sa aiba un ghid local. In Muzeu exista si doua restaurante, o sa luam impreuna pranzul acolo.
Vizita se va termina in jur de ora 16.00, pana la 19.00 program free. Ne pregatim de petrecere.

Vom fi asteptati la restaurantul hotelului la ora 19.00 cu un wellcome drink, cu masa pusa si cu DJ...pentru party! Full party pana la 00.00, apoi cu sunetul ceva mai incet sa nu deranjam zona, continuam pana la ora 2.00, cand se va da stingerea.

A doua zi reintalnire in Piata Mica, o dimineata linistita, asa cum sunt duminicile in Sibiu. O plimbare in zona centrala, apoi la Wiener Cafe, pentru o cafea si o poveste...De ramas bun!

Profil: ne adresam doar persoanelor single, participarea este exclusiva singles. Persoane agreabile, comunicative, sociabile care inteleg ce inseamna un grup. Fara prea multe tabieturi, fara egoisme (eu vreau sa stau in fata, eu imi aleg camera etc), fara tendinte de impunere a unor dorinte personale (eu vreau acolo, dar de ce nu mergem si la...). Programul este comunicat se stie unde se sta, ce se face, acolo nu mai discutam de aceste aspecte, se considera insusite. O mentiune speciala: acolo va fi un insotitor de grup, Daniela care se ocupa impreuna cu "gazdele" ca totul sa fie ok,sa fie asigurat cadrul optim pentru distractie. Daca va cunoasteti ca persoane care aveti de comentat la muzica, la masa, la nu stiu, va rog mult, nu va inscrieti. Nu dorim ca atmosfera buna din grupurile noastre sa fie afectata de cineva care vrea sa iasa in evidenta sau sa-si impuna preferinte...Asa cum am explicat are cine sa se ocupe de supervizarea serviciilor, sunt oameni vechi in Singles Camp care stiu exact ce se cere si doreste.

Tip de actiune Este o petrecere adresata in special celor din zona de centru a tarii: Sibiu, Alba, Hunedoara, Valcea, Mures, Cluj, Bistrita, dar evident ca pot participa membri SCT din toata tara. Este deschisa atat celor vechi cat si celor noi, aveti deci prilejul sa-i cunoasteti pe cei din jurul locului in care locuiti. Nu ratati ocazia acestei petreceri, pentru ca o facem o data pe an! Nu doar pe cei din zona o sa-i cunoasteti ci si pe cei din Bucuresti, Prahova, Brasov etc care sunt inscrisi si participa la excursia de vizitare a Sibiului.

:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, particularitatile acesteia si observatiile.
 
La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe forum. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email ce contine datele agentiei Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.  Acest mesaj de rezervare de la agentie contine conditiile de rezervare si modul in care se face plata avansului. Va recomand ca inainte de achita avansul sa verificati inca o data daca aveti liber in perioada de desfasurare a excursiei. De asemenea sa parcurgeti Conditiile de renuntare la o excursie: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/
Rezervarile se fac in ordinea de plata a avansurilor, nu a inscrierii.

Hotel Roberts, acolo unde va avea loc petrecerea:









Muzeul satului Sibiu
























Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #1 : Sâmbătă, 03 Februarie 2018, 11:47 »

Offline kriss

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 143
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #2 : Sâmbătă, 07 Aprilie 2018, 20:08 »
Propun sa deschidem lista de transport organizat pe ruta Bucuresti -Sibiu,avand in vedere ca o sa fie o distractie pe cinste , ar fi mai comod , pentru noi petrecaretii , sa nu avem si aceasta grija, de a conduce..

Bucuresti -Sibiu

1.Cristina L.
2.Florentina N
3.Gabriela T.
4.
5.
"Nu ceea ce ai, ceea ce esti, unde esti sau ceea ce faci te face fericit sau nefericit, ci ceea ce crezi despre toate acestea." – Dale Carnegie

Offline Judit

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #3 : Duminică, 08 Aprilie 2018, 10:36 »
Buna tuturor! M-am inscris la aceasta excursie, dar as dori in data de 4 mai sa ma alatur grupului din Brasov. La intoarcere plec direct din Sibiu catre Oradea.
Daca in aceste conditii pot sa vin cu voi m-am trecut pe lista de autocar.

Bucuresti -Sibiu

1.Cristina L.
2.Florentina N
3.Gabriela T.
4. Judit P.  (ma alatur grupului din Brasov daca e posibil)
5.

Astept cu nerabdare excursia!
Multumesc

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #4 : Marți, 10 Aprilie 2018, 16:12 »
Bucuresti -Sibiu

1.Cristina L.
2.Florentina N
3.Gabriela T.
4. Judit P.  (ma alatur grupului din Brasov daca e posibil)
5. Simona C
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline Dana C

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #5 : Marți, 10 Aprilie 2018, 16:41 »
Bucuresti -Sibiu

1.Cristina L.
2.Florentina N
3.Gabriela T.
4. Judit P.  (ma alatur grupului din Brasov daca e posibil)
5. Simona C
6. Dana C.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #6 : Marți, 10 Aprilie 2018, 17:27 »
Bucuresti -Sibiu

1.Cristina L.
2.Florentina N
3.Gabriela T.
4. Judit P.  (ma alatur grupului din Brasov daca e posibil)
5. Simona C
6. Dana C.
7. Rodica I (si euuu :bow: )

Offline nistor laurentiu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #7 : Marți, 10 Aprilie 2018, 22:02 »
Bucuresti -Sibiu

1.Cristina L.
2.Florentina N
3.Gabriela T.
4. Judit P.  (ma alatur grupului din Brasov daca e posibil)
5. Simona C
6. Dana C.
7. Rodica I (si euuu :bow: )
8. Laurentiu N

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #8 : Joi, 12 Aprilie 2018, 17:54 »
Cred ca trebuia sa faceți grupajul la transport pe celalalt topic dedicat excursiei, este posibil ca alti participanti sa nu vada lista daca nu ati postat corect.
Topicul dedicat excursiei la Sibiu este diferit de topicul dedicat petrecerii,  chiar daca se vor intersecta la un moment dat.
 
Pentru excursie folositi acest link http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2654.0.html

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #9 : Joi, 12 Aprilie 2018, 18:32 »
Iata si raspunsul lui Wonderland dat lui Rodidoina in legatura cu transportul pentru Excursia de la Sibiu pe topicul celalalt  http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2654.0.html

Excursia se apropie si as vrea sa stiu daca, dupa ce am platit si transa a 2-a, mai trebuie sa fac ceva in legatura cu transportul sau, pur si simplu, vin la locul de plecare si la ora anuntate si totul e ok?
Astept cu nerabdare sa va cunosc☺.



La excursiile la care transportul e inclus, ca la aceasta, nu se fac liste de transport. Deci, raspunsul la intrebarea ta.... DA.  :)


Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #10 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 05:47 »
adda, cred ca unii dintre ei vor transport organzat, optional si aditional,  pana la ...petrecere, din ce inteleg eu.
Propun sa deschidem lista de transport organizat pe ruta Bucuresti -Sibiu,avand in vedere ca o sa fie o distractie pe cinste , ar fi mai comod , pentru noi petrecaretii , sa nu avem si aceasta grija, de a conduce..
Dar e bine ca le-ai atras atentia. Acum ramane sa se edifice fiecare daca s-a inscris la "Petrecere la Sibiu" sau la "Excursie la Sibiu!"
De exemlu,  Judit, care zice ca s-a inscris in..."aceasta excursie", desi suntem pe topicul de la petrecere.

 :slap:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #11 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 07:50 »
Buna Dimineata , sunt 2 actiuni, cu plecari in  doua zile diferite .
     
Aici e lista pentru cea cu plecare in data de 5 mai  ;)

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #12 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 11:24 »
Buna tuturor, 

Pentru a nu se mai creea confuzii intre cele 2 evenimente, dorim sa precizam:

- excursia la "Sibiu 4-6 mai" are transportul inclus in pret si exista deja microbuz inchiriat cu plecare din Bucuresti.
- pentru cel de-al doilea eveniment "Petrecere la Sibiu si o zi in natura 5-6 mai" nu se va organiza transport cu microbuz, urmand ca cei inscrisi sa se grupeze pe masini personale SAU sa opteze pentru prima varianta.


Va rugam sa ne transmiteti pe emailul office@bonvoyagesibiu.ro optiunea aleasa.

!!! Avem nevoie de raspunsurile dumneavoastra cat mai curand pentru a comunica hotelului numarul exact de camere in cazul in care alegeti prima varianta. !!!

Offline Teutta36

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
  • Carpe diem
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #13 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 13:03 »
Am trimis. Excursie Sibiu-4-6 mai .  :thumbup:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Petrecere la Sibiu si o zi in natura! 5 - 6 mai 2018
« Răspuns #14 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 13:51 »
Iar aici e Petrecere la Sibiu si o zi in natura! - 5-6 mai.  :slap: |o ???

Pentru mesaje legate de Excursie la Sibiu 4-6 mai click pe link: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2654.0.html

PS. Fiecare topic, ca e vorba de o excursie, subiect de discutie, articol,  are un titlu clar, tocmai ca sa nu ne incurcam. Toate actiunile, cu denumire explicita, perioada de desfasurare, pot fi gasite in:Pagina de Start - Excursii si evenimente -Excursii si vacante Singles Camp&Travel 2018
http://forum.singlescamp.ro/index.php/board,57.0.html
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.