Autor Subiect: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018  (Citit de 20243 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #15 : Luni, 19 Februarie 2018, 13:09 »
Vreau si eu in excursia asta si chiar ma gandeam ca e prima data cand vin cu SC si trebuie sa ma preocup de transport. Florin, Relami pot veni ?i eu cu voi?

Offline relami

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #16 : Luni, 19 Februarie 2018, 13:16 »
Wonderland, citisem despre faptul ca intentia de a organiza transport descurajeaza ofertele de grupaje, dar eu am lansat intrebarea tocmai pentru ca s-a subliniat clar ca nu se organizeaza transport. Altfel, mergeam linistita cu cel deja organizat.
Flo_rin, multam fain, m-am calmat  :), e perfect. Presupun ca e prematur pentru detalii, vorbim ne-mprietenim, :) dar  la mine ramane batut in cuie ca merg. Abia astept, m-a pocnit un entuziasm tocmai bun pentru o zi nasola de luni.
Sometimes you get the best light from a burning bridge

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #17 : Luni, 19 Februarie 2018, 13:51 »
Pana acum sunt doar eu si Relami (daca confirma). In total am 3 locuri libere din care 1 ar fi pt Relami. Celelalte 2, in ordinea solicitarii ....

Offline Flo_rin

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #18 : Luni, 19 Februarie 2018, 13:53 »
Imi cer scuze, nu vazusem postarile ulterioare. Deci, pana acum: eu; Relami si Nina Petre. Mai am 1 loc liber.

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #19 : Luni, 19 Februarie 2018, 14:10 »
Multumesc Florin, m-am inscris, vin, luam legatura in apropierea evenimentului si stabilim atunci detalii.
Ne-au tot dat oamenii de pe-aici sa mirosim primavara cu poezie, abia astept sa o simt in aerul tare din varf de munte!

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #20 : Luni, 19 Februarie 2018, 18:48 »
Mai c-as veni si eu cu voi in aceasta excursie , mi-ar face placere miscarea , efortul fizic , sa vad poate-l conving si pe fiumiu si mergem :)
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #21 : Luni, 19 Februarie 2018, 21:01 »
oviarad, nu-mi amintesc unde, dar parca Gigi ti-a raspuns la intrebarea asta...(daca te uiti in Profil - Profil pe forum - Informatii profil - Afisare mesaje, sigur gasesti intrebarea ta si topicul respectiv).
Minorii n-au acces la SCT.   (doamne, sper sa nu se inteleaga vreo istorie.  :faint:, pur si simplu programul nu-i gandit pentru grupuri de adulti-copii)  :2funny:  C
Si chiar cand copiii sunt adulti, daca sunt prea tineri, adica pana in 25 de ani, nu cred ca e pe gustul lor. Si poate ca nicii parinti nu-s in largul lor. Oricum daca au fost cazuri, au fost rare si n-am auzit sa se repete.:)

PS 1 Dar, te-ai gandit? Ca sa participe, fiul tau trebuie sa se inscrie, adica sa-si faca si cont pe forum. sa isi faca rezervarea singur etc etc sa impartasiti impreuna impresii...
PS 2 am trecut impreuna printr-o zi de creatie poetica si tot closca tre sa fiu?  :crazy2:
Scuze pentru  :offtopic:

Nina, te salut si te imbratisez.  Cum s-ar spune, fiecare experienta cu SCT-ul e unica si iti da ocazia sa faci lucruri noi. De exemplu, cand zici ca te-ai obisnuit cu...stilul, sa fii pus in situatiia sa-ti organizezi transportul.

Evident, ne bazam pe tine sa vedem fotografii frumoase si impresii originale. :kissing:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #22 : Luni, 19 Februarie 2018, 21:10 »
Inteles , wonderland , regret ca nu se poate dar inteleg regula .
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #23 : Luni, 19 Februarie 2018, 21:18 »
Candva au existat tendinte si chiar s-au organizat tabere pentru monoparentali.
N-au fost prea multi,oamenii sunt diversi,inca se lucreaza mult "la peceti".

Simt ca alaturi de fiul tau te simti implinit,ca nu vrei sa pierzi nimic din evolutia lui si-l vrei prieten.
Curand,daca nu deja,el va vrea sa fie cu grupul lui si-atunci iti vom ramane noi...

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #24 : Luni, 19 Februarie 2018, 21:23 »

Noiembrie, copilul lui e...major. Dar inca fraged. Deja are grupul lui :) Dar sigur sunt alte lucruri. alt gen de excursii pe care le pot face impreuna.

Nu e o regula explicita, e mai mult una implicita. (ma refer la parinte-copil adult,)
In general eu vorbesc doar din ce stiu, din regulament, din multele mentiuni ale lui Gigi, dar opiniile mele nu sunt..."oficiale".
Oricum, daca ti-ai pus problema ca trebuie sa-l convingi...

Dar sa-i lasam pe cei inscrisi aici sa se organizeze, nu?
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline dan4orto

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #25 : Marți, 20 Februarie 2018, 22:00 »
M-am inscris si am platit avansul. A treia excursie. Efectul incintarii dupa cea din Marginimea Sibiului. O sa zica Iulian ca-l urmaresc.. :).

Offline Alexandru Lefter

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #26 : Marți, 17 Aprilie 2018, 16:09 »
Am inteles din descriere ca turele montane vor avea loc pe 18 mai. Care este programul pentru 19 si 20 mai ?

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #27 : Marți, 17 Aprilie 2018, 16:51 »
 Pe 18 se face T2-Muntele Basarab, care e un traseu mai scurt, pretabil in ziua sosirii iar T1-Vf Cozia, traseu de 10 ore, urcare/coborare, se face a doua zi, 19 mai. De regula in ultima zi programul e lejer, propune ghidul ceva.

Offline Monicuta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #28 : Miercuri, 18 Aprilie 2018, 18:12 »
Buna .
Cred ca se tranziteaza Pitesti-ul. Ma puteti lua si pe mine Flor_rin, Relami si Nina Petre? daca mai este valabil.
Multumesc.

Offline relami

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Drumetii montane in Masivul Cozia si Muntele Basarab 18 - 20 mai 2018
« Răspuns #29 : Joi, 19 Aprilie 2018, 14:41 »
Eu am platit si restul excursiei. Flo_rin, a intervenit vreo schimbare intre timp cu transportul? Zi ca nu, te rog.... :)
Sometimes you get the best light from a burning bridge