Autor Subiect: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018  (Citit de 35629 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #105 : Miercuri, 19 Septembrie 2018, 19:56 »
Numai maine nu-i pomaine
Maine o zi plina...Spor la bagaje va doresc!

Offline Marynia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #106 : Joi, 20 Septembrie 2018, 12:20 »
Buna! Vad ca e nasol rau, absenta de pe forum se sanctioneaza drastic cu lichiditati! Oricum, e prima mea excursie cu Singles Camp, ar trebui sa dau ceva de baut sa sarbatoresc evenimentul, nu? 😊
As fi vrut sa intreb cam ce fel de mijloc de transport va fi pentru traseul din Bucuresti, pentru ca as vrea sa iau pe langa rucsac si o valiza mica tip cabin baggage – pentru lucrurile care raman la pensiune, si nu stiu daca ar incomoda foarte tare. Nu sunt chiar om al muntilor, asa ca am si eu un rucsac de marime moderata, nu incape prea mult acolo. M-au ajutat mult sfaturile despre bocanci, chiar nu aveam asa ceva si sunt foarte incantata de noua achizitie.
Iar despre datele de contact – telefon, numarul masinii – se vor afisa tot aici pe forum?
In rest – abia astept excursia asta misterioasa! 😊

Offline Camelia M

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 54
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #107 : Joi, 20 Septembrie 2018, 12:40 »
Buna! S-au postat informatiile pe prima pagina


INFORMATII TRANSPORT:
Plecare 21.09.2019 din Bucuresti, 07:00 Statia Petrom Aurel Vlaicu
Nume si nr de telefon sofer: DAN  - 0756/070782
Nr masina: B 237 NEW


Offline Wanderer

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #108 : Joi, 20 Septembrie 2018, 12:41 »
Buna, Marynia!
Cred ca fiind la prima participare putem fi ingaduitori cu penalizarea pentru absenta... S-o numim "timiditate motivata". :)
Sunt inca destui care trebuie sa dea de baut, asa ca suntem safe. :)))
Vezi ca datele de transport s-au afisat la inceputul topicului, pe prima pagina sus, marcate cu rosu.

In ce priveste bagajul, si eu am de gand sa-mi iau un troller de tip cabin luggage, ca n-o sa ne purtam toate cele in spinare pe munte, ca melcul. :) Cred ca e ok, am mai fost in excursii cu acelasi numar de participanti si cu un microbuz adecvat si toata lumea a avut un bagaj de baza, plus un mic rucsac pentru excursia zilnica.Cu conditia sa nu fie vreun dulap pe roti :), cred ca nu e nicio problema, dar nici nu vad la ce ar trebui tot sifonierul de acasa, pentru trei zile de excursie.
Nu uita aparatul foo, carduri si incarcatoare.

Sa ne vedem cu bine maine, spor la bagaje!
Not all those who wander are lost

Offline lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #109 : Joi, 20 Septembrie 2018, 12:43 »
Buna, Marynia! Va fi un microbuz cu 21 de locuri. Daca e un bagaj mic, incape fara nici o problema. Exista un spatiu pentru bagaje dar nu este foarte mare.
Asa cum am scris in postarea anterioara, pentru transportul din Bucuresti, agentia va afisa pe forum nr masinii, numele si nr de telefon ale soferului imediat ce le primeste de la firma de transport. :)
Atentie la bocancii noi! Se intampla sa se lase cu bataturi, daca nu sunt purtati inainte, asa ca ar fi bine sa iei cu tine niste plasturi si o pereche de adidasi.
Cei care vin din Iasi ati vazut mesajul cu ora si locul de plecare?

Offline lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #110 : Joi, 20 Septembrie 2018, 12:53 »
 :) Uite ca in timp ce scriam, au fost postate mesaje cu toate informatiile! Multumesc de ajutor!

Offline Marynia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #111 : Joi, 20 Septembrie 2018, 13:24 »
Multumesc mult pentru raspunsuri!!
Va asigur ca n-o sa-mi iau tot sifonierul, macar pentru motivul ca nu pot cara atata :-)
O sa-mi iau si plasturi, si o incaltaminte de schimb - just in case.
Ne vedem maine!

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #112 : Joi, 20 Septembrie 2018, 13:47 »
Cei care vin din Iasi ati vazut mesajul cu ora si locul de plecare?[/color]
Eu am vazut , multumesc mult !  :bow:  :flori:

Offline IORDAN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #113 : Joi, 20 Septembrie 2018, 17:41 »
Dragă Lidia,
Sigur că am citit informațiile despre "decolarea" din Iași. Mulțumesc de grijă🌹
Bagajul e gata și aparatul foto dotat cu un card mareee😊.
Aștept cu nerăbdare ziua de mâine să ne revedem.

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #114 : Joi, 20 Septembrie 2018, 19:32 »
Buna! Sunt Lidia, insotitorul de grup din Tara Luanei, cea plina de farmes si mister.

Da ce modesta esti Lidia! De farmec stiu ca esti plina dar de mister nu stiam :))

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #115 : Joi, 20 Septembrie 2018, 20:35 »
:)
Noroc de Iustin, ca m-a facut sa zambesc. Dar, confirm!
In rest parca am sarit din avion fara parasuta. In Tara Minunilor finantarilor nerambursabile, provocari la tot pasul. Acu ma-ntreb:
1. Unde gasesc o zi libera, pentru odihna, inainte de plecare?  :o
2. De unde iau un supliment de viteza?
3. De ce n-am stiut ca bocancii mei nu-s doar vechi, ci si dezlipiti>

Va salut, ma duc sa-mi fac bagajul. Ma voi baza pe fotografiile facute de Cristi, Iordan, Cristina, Lidia :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #116 : Joi, 20 Septembrie 2018, 22:30 »
Nici eu nu-s gata , abia fac gentuta de voiaj , sper sa termin pana la 12-1 habar nu am ca ma misc in reluare...daca stiam rugam pe cineva sa ma trezeasca si pe mine dimineata pe la 5.00  :giggle: oricum pt. orice eventualitate 0733350375  ( v-as fi recunoscator ) multumesc !  O0
Somn usor va doresc !  :angel:  :angel:  :angel:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #117 : Luni, 24 Septembrie 2018, 07:31 »
Buna dimineata! Am in minte un puzzle de imagini, culori, povesti... Va mai trece un timp pana se vor aseza intr-un tablou.
Drumul spre casa a fost lung pentru noi, iesenii. (l-am inclus si pe Costi :) ). Am prins accidentul despre care s-a vorbit deja la stiri, de pe Dn2, din localitatea Pasureni. Pe la 21.30 am ajuns acasa. Asa ca noi avem o scuza ca n-am postat nimic pe seara. :)
Eu am facut doar cateva poze. Astept cu nerabdare de la voi.
Pana atunci postez din ce am, cat sa dau tonu. O calatorie magica. Eu una ma simt intoarsa din alt spatiu, din alt timp. Si cu greu imi dau seama ce caut aici. :)
Va salut, va imbratisez pe toti. postez cateva imagini si revin sa citesc impresii lasate de voi :)

Trovantii




Inceputul calatoriei prin Tara Luanei - biserici si locuinte "ingaurite", altare magice, locuri de initiere in cultul armelor.



Surpriza Lidiei din ultima zi: Noroaiele vulcanoase.  :) Pardon: Vulcanii noroiosi.


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #118 : Luni, 24 Septembrie 2018, 14:42 »
Locuri fascinante in tara Luanei, frumoase si misterioase in acelasi timp...atat de multe povesti nu am mai auzit din copilarie, mi-a placut mult!
Drumetia de sambata a fost cu adevarat magica: am strabatut livezi cu pomi fructiferi, pasuni cu capite de fan care miroseau ca amintirile copilariei mele iar de pe munte am coborat pe intuneric, in aerul racoros al unei nopti cu luna plina; cat despre Tutrtudui...desi scund, acest varf ne-a oferit o panorama superba, de neuitat.
O sa revin pe seara cu poze, sunt inca in refacere...

O saptamana buna va doresc!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Tara Luanei si misterele din Muntii Buzaului 21 - 23 septembrie 2018
« Răspuns #119 : Luni, 24 Septembrie 2018, 19:38 »
Te imbratisez :) Nu stiu de ce zici tu ca e scund, cand știi prea bine că pentru cineva a fost primul și cel mai înalt.  :magic:   Perspectivele astea, domle! Ai mâncat nucile adunate zilele astea? :kissing:
Refacere usoara. Eu, culmea n-am febra musculara. Ca de la cele 3 aspirine, că de la energia locurilor, rămâne un mister.
A fost spectaculos, magic!

Mi-a părut tare rău să aflu că Iustin a fost nevoit să plece. Tuturor ne-a părut rău, convinși că ți-ar fi plăcut mult și că ar fi fost și mai vesel, cu tine.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.