Autor Subiect: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie  (Citit de 16652 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline simonika

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Yupi!

  Am gasit numarul Anei si iau legatura cu ea.

   Cum procedez mai departe  pt a achita?

Offline simonika

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #16 : Marți, 11 Decembrie 2018, 07:29 »
 Oare am inteles gresit si locul liber este doar la transort si nu si la petrecere?
   Las si nr de tel 0721218943

 Multumesc,

Offline Jhon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #17 : Marți, 11 Decembrie 2018, 22:25 »
Bună, este cineva din Moldova ( Iași)?

Offline Iasmina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
Buna,
eu vin din Timisoara cu masina, daca are cineva nevoie de transport poate sa vina cu mine.
O zi frumoasa la toata lumea! :)
„Fii fericit cât trăiești, pentru că mort o să fii mult timp.”

Offline giculino

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #19 : Vineri, 14 Decembrie 2018, 13:15 »
Oare am inteles gresit si locul liber este doar la transort si nu si la petrecere?
   Las si nr de tel 0721218943

 Multumesc,
aici vorbim doar de transport, care se va face pe cont propriu... pentru rezervare cred că e cam târziu... sau  poate mai e vreo speranță

Offline CRISS TINA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #20 : Duminică, 16 Decembrie 2018, 21:18 »
Buna  Maria  Impingau   ..din Pitesti  plec  si  eu...posibil ?!  sa  ne  auzim... acesta   e  nr. meu :  0747570533,mi ar  face  placere  sa calatorim  impreuna...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #21 : Luni, 17 Decembrie 2018, 16:52 »
Mai sunt cateva zile pana ne intalnim in Marginimea Sibiului!  :dance: Noi organizatorii si gazdele am facut deja o repetitie a evenimentului, asa ca suntem pregatiti sa va asteptam!  *|*

Nu stiu daca ati parcurs imaginile pe care le-am postat pe topicul excursiei "sora", recent incheiata. Daca va uitati un pic o sa vedeti zapada, cadrul cu care ne-a asteptat Gura Raului a fost unul alb, minunat. Vremea a fost minunata, am facut plimbare si in prima seara pana aproape de pastravarie iar sambata pana la baraj, vreo doua ore bune de mers.

Va recomand cum am facut-o si celorlalti sa veniti imbracati mai gros, dar sport, cu ghete cu care puteti merge intr-o plimbare, cu caciulita, cu haine care nu lasa umezeala sa intre aproape de corp.

In tura aceasta vad ca se vine cu masini personale, de ceea trebuie sa va explic cateva lucruri despre cum ajungeti la pensiune. Este important, acum ca este zapada.

Din orice directie ati veni, pentru a ajunge la Gura Raului, jud Sibiu, treceti mai intai prin satul Orlat. Directia care va conduce spre Gura Raului si apoi spre pensiune este cea a raului Cibin, practic va insoteste pe totul drumul, uneori vizibil, alterori ascuns...In Orlat dupa ce intrati in intersectia care va dirijeaza spre Gura Raului (este un pod in apropiere) conduceti si nu va abateti deloc de la acel drum principal. Treceti de Orlat si intrati legat in Gura Raului (cele doua sate sunt lipite, nici nu o sa realizati cand ati intrat in Gura Raului).

Parcurgeti tot satul, pana nu mai sunt case pe partea stanga. In fata undeva la 2 km o sa vedeti barajul Gura Raului, evident insa ca nu o sa ajungeti acolo. Este doar un reper ca e ok... :) Va atasez mai jos o harta, care va va ajuta, pe langa GPS-ul pe care banuiesc ca toti il folositi.

Daca introduceti adresa: Strada Principală 447G, Gura Râului, cea a Pensiunii Lacul de Argint, cel mai probabil ca veti fi dirijati sa treceti raul (pensiunea dupa cate vedeti pe harta este pe cealalta parte), pe o punte de lemn. NU TRECETI PE ACOLO! La cateva sute de metri mai sus, o sa ajungeti la un pod de beton, arcuit peste rau. Treceti-l si luati-o ca sens inapoi, de unde ati venit, dar evident pe partea cealalta a raului. Continuati drumul, este unul batut, nu asfaltat, acum cu siguranta acoperit cu zapada.

Pensiunea are niste porti metalice tip grilaj si de acolo este simplu, o recunoasteti din poza.





Va recomand sa faceti tot ce e posibil sa ajungeti pe lumina, atentie ca se intuneca in jur de 18.00, pentru ca nu va va fi usor sa gasiti locatia. Asta pe de o parte, iar pe de alta pierdeti partea in care in  fata unui pahar de palinca sau afinata, cu cateva de-ale porcului in fata, o sa ne cunoastem. Eu am sa fiu la pensiune incepand cu ora 13.00.

Referitor la program. In prima seara, dupa cina o sa avem un party, eu am sa fiu DJ-ul, urmand ca sambata seara sa avem unul profesionist, cu lumini, fum, tot echipamentul... :) O sa facem plimbari si sper mult sa se mentina zapada astfel incat sa putem aluneca cu sania trasa de cai. Daca ramane stratul de zapada de acum, se pot scoate sanile mari...

O sa mergem si la pastravarie, cei din grupul de saptamana trecuta s-au bucurat ca au gasit pastrav afumat, o delicatesa rara...Un cuptor intreg a disparut urgent. Plus vreo 30 de borcane de icre de pastrav, o alta delicatesa, numai buna de sarbatori. Pretul este 50 lei/kg de pastrav, 30 lei borcanul de icre.

Din sat o sa puteti cumpara impreuna cu gazda noastra slanina afumata, este foarte gustoasa o s-o puteti gusta cand ajungeti la pensiune. Din ce se prelucreaza de la porc, lumea a cumparat carnati si caltabosi. Soricul il mancasem pe tot... :-[

Referitor la Targul de Craciun. Stiu ca efectul cel mai bun il au luminile de seara, dar din pacate nu avem cand sa mergem si nici un mijloc comun, in care sa intram cu totii. Asa ca o sa mergem cu totii duminica. O sa fie mult mai liniste, mult mai lejer, o sa avem ocazia unui scurt tur al zonei centrale si a unei cafele la Wiener sau Atrium.

Copiii de la banda CPO (Centrul de plasament Orlat) o sa vina sambata seara, la ora 18.00. O sa va emotioneze cu siguranta...Daca ati intrat pe postarile mele, ati vazut filmarile, explicatiile referitoare la Radu Popescu, cel care a lansat acest proiect de integrare a ccopiilor prin muzica. Ceea ce a reusit este fantastic! Puteti sa le oferiti dulciuri, ei o sa si le imparta intre ei. Asa s-a procedat si saptamana trecuta. Sunt in total 10 copii, de 10 - 14 ani.

Eu va urez drum bun, sa ajungeti cu bine! Si important: lasati acasa grijile, problemele, lucrurile care ar putea sa va sacaie pe voi sau...pe cei din jur! Ganditi-va ca toata lumea vrea sa se distreze, sa se relaxeze, sa petreaca 3 zile minunate, in prag de sarbatori.

Offline mirelamoldovan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #22 : Luni, 17 Decembrie 2018, 21:20 »
Prin Tg Mures sau pe aproape trece careva cu masina?

Offline Carmen Dor

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #23 : Marți, 18 Decembrie 2018, 09:41 »
Buna,
eu vin din Timisoara cu masina, daca are cineva nevoie de transport poate sa vina cu mine.
O zi frumoasa la toata lumea! :)

Bună Ameryll
Treci prin Hateg sau Deva?
“Nimeni nu îmi datorează îndeplinirea dorințelor mele. Asumarea responsabilității pentru propria fericire este un gest ce îți dă putere. Acest gest plasează viața ta înapoi în mâinile tale. N. Branden”

Offline simonika

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #24 : Marți, 18 Decembrie 2018, 14:33 »
  Ma inscriu eu pt locul care s-a eliberat.
Achit maine .
Multumesc

Simona din Brasov

Offline MaryDo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #25 : Miercuri, 19 Decembrie 2018, 06:34 »
Bună! Vin de la Galați, și aștept cu nerăbdare ziua de vineri! Vrea să știu, dacă pentru transportul care îi așteaptă pe cei care nu vin cu mașina proprie, trebuie facută vreo rezervare. Mulțumesc!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #26 : Miercuri, 19 Decembrie 2018, 08:05 »
Care transport? Te referi la transfer din Sibiu in Gura Raului?

Offline MaryDo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #27 : Miercuri, 19 Decembrie 2018, 09:42 »
Da, la acel transport mă refer!

Offline Cristina24

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #28 : Miercuri, 19 Decembrie 2018, 11:11 »
Bună, este cineva din Moldova ( Iași)?
Piatra Neamt

Offline Jhon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Petreceri in Marginimea Sibiului si Targul de Craciun Sibiu 21 - 23 decembrie
« Răspuns #29 : Miercuri, 19 Decembrie 2018, 15:44 »
Eu sunt din Iași  :) Sau eventual din Piatra Neamț sau Bacău dacă e cineva, am nevoie de transport. Multumesc