Autor Subiect: Fascinantele Chei ale Nerei si Cascada Beusnita. Drumetie si rafting 16 - 19 mai  (Citit de 28878 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline RaduM

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
 O iesire mai frumoasa decit mi-am imaginat si o calatorie cu barca pe nera care a meritat plus ca am vazut dunarea

Offline Ancutza

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 77
Buna!
A tinut vremea cu noi, nu am avut parte de ploaie. In schimb ne-am bucurat de apa multa pe Nera la rafting, de cascade curgand in toata splendoarea bogatiei de apa. Daca la asta adaugam doi ghizi care au avut grija de noi atat ziua cat si seara la dans, daca mai adaugam un ardelean zahliu care ne-a adus cu bine acasa, un sofer de microbuz care conducea in ritmul muzicii sau spectacolul de dans de neegalat oferit de Vasile in drum spre locul de plecare la rafting, concluzia este ca am petrecut 4 zile foarte frumoase.

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Cheile Nerei sunt in judetul meu si ma bucur mult ca v-a placut zona. Ati prins cascada Beusnita in splendoarea ei, cu multa apa si raftingul pe Nera cred ca a durat mai putin decat in anii trecuti, pentru ca a avut mai multa apa. La Lacul Dracului precis nu ati vazut acel pom care avea pe tulpina imaginea dracului, poate cu alta ocazie    ;) .