Autor Subiect: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019  (Citit de 35144 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #90 : Marți, 26 Februarie 2019, 05:58 »
Georgeta, nu-i chiar bai cu micile greseli de editare. Dar, incearca sa nu mai scrii cu majuscule. Stii ca, in codul scrierii pe internet, asta inseamna ca tipi la noi?  ;)
Hai, ca pare ca v-ati mai linistit si ca sunteti pe drumul cel bun cu organizarea transportului. Succces si nu uitati de costume si de voia buna!

Florin69 - ce premiu crezi ca iei cu masca din buletin? :giggle:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #91 : Marți, 26 Februarie 2019, 09:55 »
Pentru cei care nu au avut timp sau nu au stiut de unde sa-si procure costume de carnaval:

Vineri inainte de turul ghidat cu tobosarul cetatii, la receptie se va afla o doamna care are un salon de inchiriere de costume. Puteti discuta cu ea si sa va inchiriati astfel un costum.

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #92 : Marți, 26 Februarie 2019, 15:11 »
fix de la costume vin, Gigi. *|* Daca stiam dinainteee, cred ca optam pentru doamna de la receptie :bow:
Doamna de la centrul de costume, mi-a spus ca au inchiriat si altii de acolo, tot pentru Sighisoara  :giggle: :crazy2:
🌻

Offline DINESCU DEORGETA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #93 : Marți, 26 Februarie 2019, 17:27 »
Georgeta, nu-i chiar bai cu micile greseli de editare. Dar, incearca sa nu mai scrii cu majuscule. Stii ca, in codul scrierii pe internet, asta inseamna ca tipi la noi?  ;)
Hai, ca pare ca v-ati mai linistit si ca sunteti pe drumul cel bun cu organizarea transportului. Succces si nu uitati de costume si de voia buna!

Florin69 - ce premiu crezi ca iei cu masca din buletin? :giggle:
scuzeee! .... chiar n-am stiut acest amanunt!.... am eu o personalitate puternica, dar nu-mi permit sa tip la  nimeni!....in legatura cu transportul, ma linistesc abia cand ma vad in autocar!..... costum????.... sper sa-mi gasesc pe plac !..... voia buna ????!!!!!!..... o  am la purtator!!!!

Offline DINESCU DEORGETA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #94 : Marți, 26 Februarie 2019, 17:30 »
scuzeee! .... chiar n-am stiut acest amanunt!.... am eu o personalitate puternica, dar nu-mi permit sa tip la  nimeni!....in legatura cu transportul, ma linistesc abia cand ma vad in autocar!..... costum????.... sper sa-mi gasesc pe plac !..... voia buna ????!!!!!!..... o  am la purtator!!!!
am omis inca ceva:  se premiaza masca din buletin?..... wow!...... aici nu ma bazez!

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #95 : Marți, 26 Februarie 2019, 20:42 »
Ei, eu asa m-am obisnuit, premiul si creditul, doar cu buletinul.... :strambatura: , mai conteaza ce premiu? Premiu se fie.... Daca ma clasez in primii 25 doar cu buletinul,  restul     e poveste!    *|*

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #96 : Marți, 26 Februarie 2019, 20:51 »
Apropos de costume, ar fi o varianta buna sa le inchiriem de acolo. De aici ,ori le cumperi, ori le inchiriezi de joi pana luni. Si intr-un caz si in altul, e mai scump. Acum depinde si ce tarife percepe doamna, sa nu ne scoata mai scump decat primele 2 variante. Si mai e treaba si cu masura. Daca nu-mi gasesc pe masura, sau masca nu-mi place , atunci chiar ca vin cu buletinul......... si castig marele premiu!!!!!! :happy:

Offline marian1204

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #97 : Marți, 26 Februarie 2019, 21:08 »
fix de la costume vin, Gigi. *|* Daca stiam dinainteee, cred ca optam pentru doamna de la receptie :bow:
Doamna de la centrul de costume, mi-a spus ca au inchiriat si altii de acolo, tot pentru Sighisoara  :giggle: :crazy2:

Si eu am inchiriat din Bucuresti, zona Mihai Bravu! Daca stiam ca se poate aranja ceva in Sighisoara, nu ma mai complicam cu aducerea costumului din Bucuresti :D

Offline marian1204

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #98 : Marți, 26 Februarie 2019, 21:10 »
am omis inca ceva:  se premiaza masca din buletin?..... wow!...... aici nu ma bazez!

Daca s`ar premia "masca din buletin", as castiga detasat la categoria "cel mai urat participant"   :D :D :D :D :D Pana la urma si asta este un premiu... nu? :D

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #99 : Miercuri, 27 Februarie 2019, 04:55 »
Neee, va alintati degeaba voi, marian si florin, nu exista asa premii. Pentru ca in SCT sunt doar oameni frumosi! In plus nu se premiaza participantii ci...personajele.  ;D
Masca e optionala, dar costumul e obligatoriu. :) Deci costum, buletin, voie buna si chef de distractie sa aveti!
Am zis! (asta o sa intelegeti dupa ce va intalniti cu tobosarul  ;))
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #100 : Miercuri, 27 Februarie 2019, 10:09 »
Aha, deci se poate si doar cu costum. Azi ma gandeam sa caut si o masca, alta in afara de cele pe care le port in mod curent. :giggle:
🌻

Offline alina_psc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #101 : Miercuri, 27 Februarie 2019, 11:18 »
Buna dragilor,
daca exista doritori sau doritoare care vor sa mearga la Sighisoara si nu au mai prins loc la aceasta actiune, avem 2 locuri libere pentru care s-a platit integral.
Din motive personale noi nu mai putem participa de aceea cedam locurile.Persoanele interesate ma pot contacta la 0743184418 Elena.

Offline crispop

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #102 : Miercuri, 27 Februarie 2019, 19:37 »
 Bună, Lenush am văzut ca ești din Craiova și eu sunt tot din Craiova. Te rog contactează-mă sa vorbim sa mergem împreună la Sighișoara. Tel meu. 0723349424.Seara plăcută dragilor, abia aștept sa ne intalnim/reintalnim *|*

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #103 : Miercuri, 27 Februarie 2019, 20:50 »
Don"t worry , no sugar!!!!!    :D oO :box: :yeah:

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #104 : Joi, 28 Februarie 2019, 11:13 »
 :(( :(( :(( hey, am platit tot, mi-am inchiriat costum insa nu mai pot ajunge la carnaval  |o |o
vrea cineva sa ia locul meu?  :worthy: :worthy:
rog lasati mesaj aici :bow:
🌻