Autor Subiect: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019  (Citit de 34963 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« : Marți, 13 Noiembrie 2018, 08:44 »
Tarif: 495 RON/ persoana - cazare in camera DBL

Avans: 150 RON

Rezervari: https://www.singlescamp.ro/eveniment/carnaval-la-sighisoara-1-3-martie-2019/



Au aparut 2 locuri disponibile din renuntari.

Check in: 1 martie 2018 incepand cu ora 14.00
Check out: 3 martie 2018 ora 12.00

Servicii incluse:
•   • cazare 2 nopti la Hotel Sighisoara3*  Sighisoara
•   • 2 mic dejun tip bufet
••    2 cine tip bufet
••    entertainment

Servicii care nu intra in tarif:
•   • transport pana la destinatie
•   • bautura
•   • pranzurile
••    excursie optionala: "La Hansi", in Crit

Locuri disponibile: 52



Program:
Vineri 1 martie
14.00 – 17.00 Check in hotel
17.00 - 18.00 Deja traditionalul tur ghidat al cetatii cu tobosarul din Sighisoara
19.00 - Cina tip bufet, in crama hotelului
20.00 - Party cu DJ

Sambata 3 martie
08.30 Mic dejun
09.30 - 16.00 Excursie optionala: Tur ghidat al Cetatilor fortificate Saschiz si Crit, pranz campenesc "La Hansi"

Cu o luna inainte de eveniment, daca doriti sa participati la acest eveniment, este nevoie sa transmiteti pe office@bonvoyagesibiu.ro un Email in care sa va anuntati numele si rezervarea la aceasta excursie.

La ora 9.30 plecam cu bus-ul spre Crit. O sa avem cu noi un ghid local care va va povesti pe drum despre istoria zonei si o sa va prezinte, in vizitare, 2 biserici fortificate: cea de la Saschiz si cea de la Crit. Ambele sunt deosebit de valoroase. Drumul dureaza cca 45 minute, sunt 50 km pana la Crit. "La Hansi" o sa avem pregatit un pranz campenesc, cu pita de casa, slanina la tepusa si un ceau mare cu tocanita de vitel. Cate un pahar de rachiu si unul de vin. Locatia este foarte frumoasa, sunt convins ca o sa faceti o pasiune pt ea. Oricum va spun in premiera, va fi gazda unuia dintre evenimentele noastre... :)



Cat costa excursia aceasta. Pana nu-mi raspunde toata lumea, nu o sa va pot spune exact. Dar va dau cateva repere:
- cei care vin cu microbuzul din Bucuresti au evident prioritate la ocuparea locurilor din acest bus. Se fac cca 100 km, deci transportul costa cca 500 lei. Impartiti la 30 si vedeti cat da/persoana; asta in conditiile in care sunt 30 persoane care doresc sa mearga la Crit.  Pentru cei care nu au venit cu miniautocarul, sau o sa inchiriez ceva local, dar la care inca nu va pot spune un tarif, sau merg in grupaj cu masinile cu care s-a ajund la Sighisoara.
- ghidul ne costa cca 300 lei pt orele pe care le sta cu noi. La fel aceasta suma se imparte la numarul de participanti, de aceasta data la cel total.
- la masa campeneasca este clar, acolo nu depinde de numarul de persoane: costa 60 lei/persoana.

Sa fiu bine inteles: se poate merge doar in excursie fara sa se ia masa (dar nu stiu ce o sa faceti o ora si jumatate cat ceilalti mananca...), dar nu se poate merge doar la masa, decat in conditiile in care se vine separat cu masina proprie sau grupaj extra-grup.

Platim acolo, nu e  nevoie sa strangem banii dinainte. La cei din Bucuresti care vin cu miniautocarul pot da un tarif aproximativ, estimativ: 28 lei excursia si 60 lei masa (optional).

16.00 - 18.00 Free time, pregatirea pentru carnaval
18.00 - Intalnirea mastilor. Holul de la receptie
18.15 - Parada si prezentarea mastilor (in holul hotelului). Fotografii de grup, individuale.
19.30 - Cina bufet – incepe la finalul prezentarii
21.00 - Premierea celor mai bune masti
22.00 - DJ party
00.00 - Tort si sampanie!!! *|* *|* *|*

Duminica 4 martie martie
9.00 Mic dejun tip bufet
10.00 Moment muzical - surpriza
12.00 Check out

Transport: Cu o luna inainte de eveniment, o sa se deschida o lista de inscriere la transport organizat pe ruta Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Sighisoara. In conditiile in care se strang suficienti doritori de a merge in acest fel comod si grupat, o sa ajutam la inchirierea unui mijloc de transport, microbuz de 16, 18 sau 19 locuri, functie de numarul de inscrisi. Fiecare dintre cei care o sa calatoreasca cu acest transport organizat va achita cota parte din: valoarea facturata a transportului Bucuresti - Sighisoara + diurna sofer + cazare sofer

Precizari Este a 9-a oara cand organizam acest eveniment in Singles Camp. Marcheaza intrarea in al 10-lea an de vacante, drumetii, evenimente, intalniri...Se adreseaza tuturor celor carora le place sa se distreze: muzica, dansul, lucrurile fun. Care sunt sociabili si comunicativi.

Petrecerea in sine nu este ceva simandicos sau fastuos, ci ceva simplu si vesel. Incercam sa scoatem cat mai mult din umorul mastilor si sa-l folosim pt a avea o atmosfera cat mai plina... ;D La "Parada mastilor" este o defilare cu prezentare, fiecare spune doua-trei cuvinte despre masca sa...

Costumatie Insisamt ca toata lumea care se inscrie si participa la acest eveniment sa vina cu un costum de carnaval, pt parada de sambata seara. De unde luati asa ceva? Pe internet exista multe site-uri care vand asa ceva, aveti de asemenea posibilitatea inchirierii de la un centru de profil. Mai aveti o varianta si din experienta anilor trecuti, a fost de cel mai mare succes: costumele confectionate cu fantezie de catre participanti....Daca nici una dintre cele 3 variante prezentate nu va este la indemana, veniti macar cu o masca...

Va recomand inca o data si subliniez: veniti costumati!  Atfel nu stiu de ce ati participa la un carnaval. Doar sa-i vedeti pe altii? E pacat sa nu puteti intra in atmosfera mastilor, din interior. Am mai intalnit in timp persoane care nu au inteles acest lucru si cat de stanjeniti s-au simtit vazand cata veselie si ras era intre masti...Iar ei erau obligati sa stea practic pe margine si sa se multumeasca doar cu privitul. De aceea facem carnaval, sa ne bucuram, sa radem in spatele si in fata mastilor!  :giggle:


 
Link catre prima editie a carnavalului, cea din 2011:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,598.0.html
Link catre editia a II-a carnavalului, cea din 2012:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1183.0.html
Link catre editia a III-a a carnavalului, cea din 2013:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1415.0.html
Link catre editia a IV-a a carnavalului, cea din 2014:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1731.0.html
Link catre editia a V-a a carnavalului, cea din 2015:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2043.0.html
Link catre editia a VI-a a carnavalului, cea din 2016:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2193.0.html
Link catre editia a VII-a a carnavalului, cea din 2017:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2414.0.html
Link catre editia a VIII-a a carnavalului, cea din 2018:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2547.210.html

:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, si particularitatile acesteia. Cantariti daca este sau nu potrivita profilului de turist pe care il aveti. Va recomandam sa va consultati cu atentie perioada de concediu, de zile libere, de disponibilitate, astfel incat sa va asigurati ca acestea coincid cu cea in care se tine excursia. Trebuie sa stiti ca din momentul rezervarii intrati intr-un regim contractual cu agentia tursitica ce ne asigura serviciile turistice. Acest lucru impune intelegerea clauzei pe care ati acceptat-o in momentul inscrierii si achitarii, referitoare la renuntarea unilaterala la o excursie. Cititi aici: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/. Deci in situatia renuntarii la o actiune, vechi sau noi in acest grup, avem rugamintea sa nu ne sunati, sa nu ne scrieti, solicitandu-ne restituirea sumelor achitate sau sa ne cereti mutarea acestora la alte excursii. Existand o intelegere prealabila, comunicata si cunoscuta, consideram ca nu este necesar sa avem o corespondenta in acest sens.

La actiunile noastre se pot inscrie doar persoane single (fara partener), care inteleg si respecta conditiile de calatorie si de petrecere a vacantei intr-un grup. Respecta orele de intalnire, pe cei cu care au plecat in excursie, armonizeaza cu cei din jur, sunt toleranti, nu au tabieturi excesive care pot deranja sau care nu pot fi satisfacute in conditiile unui grup. Nu vrem cu noi persoane de genul "eu vreau acolo nu acolo", care au mereu critici, remarci...Dorim sa oferim o atmosfera de vacanta cu prietenii, nu ceva rigid, formal si pur turistic.

Hotelul este deja nominalizat, va puteti informa pe internet despre el, aveti ocazia de a studia feed-back-urile. Este o locatie cunoscuta pentru cei mai vechi in SIngles Camp, ne-am mai distrat de cateva ori acolo... :)

La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email, avand in vedere ca am facut deja aceasta precizare in prezentarea actiunii avem rugamintea sa nu ne solicitati informarea in alt mod.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email care contine datele agentiei si care va comunica in ce mod si unde se face plata avansului.  Toate actiunile noastre sunt organizate printr-o agentie turistica specializata pe turismul de grup Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.

Cateva imagini de anul trecut:







































 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #1 : Marți, 13 Noiembrie 2018, 09:23 »
Rezervarile sunt deschise, inscrierile se pot face aici: https://www.singlescamp.ro/eveniment/carnaval-la-sighisoara-1-3-martie-2019/

Offline emanuela25.sv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
  • Nu sunt ce par a fi
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #2 : Sâmbătă, 29 Decembrie 2018, 19:16 »
Imi place mult cetatea Sighisoara, abia astept sa o revad!Ideea cu carnavalul este absolut minunata. Am o curiozitate, sunt persoane din Moldova care vin in excursiile SC?
Exagerarea este adevarul care si-a pierdut rabdarea

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #3 : Duminică, 30 Decembrie 2018, 07:29 »
In jur de ...1.000!

Offline emanuela25.sv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
  • Nu sunt ce par a fi
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #4 : Duminică, 30 Decembrie 2018, 11:01 »
In cazul asta, nu voi fi o ciudatenie sper. V-am studiat de multa vreme dar abia acum am hotarat sa vin alaturi de voi. Ma intereseaza si alte excursii. Le studiez  :coolsmiley:
Exagerarea este adevarul care si-a pierdut rabdarea

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #5 : Joi, 03 Ianuarie 2019, 08:39 »
La actiunile noastre participa persoane din toata tara. Nu stiu sa fie vreun loc din care sa nu vina.

Offline emanuela25.sv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
  • Nu sunt ce par a fi
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #6 : Joi, 03 Ianuarie 2019, 13:54 »
Asta e bine. Sper sa fie si acum persoane din zona Moldovei, poate sa am cu cine veni. Dar mai e timp pana atunci.
Exagerarea este adevarul care si-a pierdut rabdarea

Offline Dantes

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #7 : Luni, 07 Ianuarie 2019, 18:42 »
Gigiiii a fost super Revelionul!!!!!

Sunt Dan de la Brasov/Bucuresti.
Intrebare: daca vin cu prietena mea se ni cazam la hotelul de langa voi, ne primiti la evenimentul de Carnaval? Nu trebuie decat sa adaugati doua locuri la o masa, contra cost, desigur.
Mai sunt cativa inscrisi la eveniment care insista sa petrecem impreuna. Cred ca ii stii.  ;)

Te rooooooog!  :'(

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #8 : Luni, 07 Ianuarie 2019, 19:36 »
Cat de mult te apreciez Dan, cat de simpatic imi esti, cat de mult as vrea sa nu dezamagesc gasca faina la care te referi, cat de mult urasc sa refuz, trebuie sa tin cont de regula din Singles Camp: nu pot participa persoane care nu (mai) sunt single. Stii cate perechi formate aici mi-au cerut sa vina in continuare? Zeci, poate peste o suta. Si lor le-am raspuns, asa cum trebuie s-o fac si in cazul tau, NU. Evident ca poti trece pe acolo, ca ii poti intalni, dar nu poti participa, fiind acum intr-o relatie. Imi pare tare, tare rau ca trebuie sa-ti raspund printr-un refuz. Sentimental as zice da, dar principial, este nu.  :-[

Offline Dantes

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #9 : Marți, 08 Ianuarie 2019, 09:38 »
Am inteles... deci trebuie sa ma despart de mandra... asta este.  ;D

Bine Gigi, vom trece doar in vizita.
Ne vedem la Sighisoara!

Calatorii placute pana atunci! :)

Offline AUGUSTA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #10 : Miercuri, 09 Ianuarie 2019, 20:26 »
Merge cineva din zona Lugoj la Sighisoara?

Offline emanuela25.sv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
  • Nu sunt ce par a fi
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #11 : Marți, 15 Ianuarie 2019, 18:10 »
Am trimis toti bani pentru aceasta excursie dar am inteles ca nu mai sunt locuri. Cum as putea sa imi recuperez banii? Sunt tare suparata ca ratez dar asta e.
Exagerarea este adevarul care si-a pierdut rabdarea

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #12 : Marți, 15 Ianuarie 2019, 18:39 »
Imi pare rau ca esti dezamagita. Asa se intampla la evenimente de genul acesta intotdeauna pe ultima suta. De aceea tot scriu eu: cine isi doreste sa participe sa se inscrie si sa achite avansul din timp, altfel nu o sa mai gaseasca locuri. Din agentia s-a specificat pe site de cateva zile: mai sunt doar 3 locuri pentru baieti. Deci inscrierile la femei erau inschise, iar cele care s-au inscris dar inca nu au achitat trebuie sa se opreasca. Ocuparea locurilor se face in ordinea platii avansurilor. Rezervarile au ramas deschise, pentru ca astfel cei doritori nu s-ar mai fi putut inscrie.

O sa-ti recuperezi banii fara probleme, dar acum trebuie sa intelegi ca in agentie este in aceste 2 zile foarte foarte mult de lucru, cu atentie maxima, pe plecarile Tailanda si Vietnam - Cambodgia. Trebuie sa lasam si lucrurile clare si rezolvate pentru inca 2 excursii care se vor desfasura, pe perioada cat suntem plecati. Eu ma intorc doar la jumatatea lui februarie, dar Samiza se intoarce pe data de 2 februarie, ea este singura care decide din platile in banca, asa ca scrie atunci in agentie si evident ca ti se vor returna banii.

Offline emanuela25.sv

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
  • Nu sunt ce par a fi
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #13 : Marți, 15 Ianuarie 2019, 18:57 »
Eu am crezut ca avansul platit pe 28 dec este pentru a ocupa un loc, dar poate nu am citit eu cu atentie regulile. Sper sa vin alturi de voi in alta excursie. Ma gandesc si va transmit. Dar de acest carnaval chiar imi pare rau.
Exagerarea este adevarul care si-a pierdut rabdarea

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #14 : Marți, 15 Ianuarie 2019, 19:29 »
Emanuela, spune-mi te rog, cine ti-a transmis ca nu ai locul pe care l-ai achitat? Eu am intrebat acum in agentie si esti pe lista de participanti. Se vede o plata de 200 lei facuta in 27 decembrie, probabil ca cealalta nu s-a contabilizat inca.  Deci ???