Autor Subiect: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019  (Citit de 35073 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #30 : Joi, 07 Februarie 2019, 08:05 »
Exista doar vreo doua comportamente fara...scapare. Dar nu e cazul vostru si la alea Gigi nu prea da avertismente.  >:D
In rest, eu doar va tin pe drumul...lin, cu chestii din astea plictisitoare.  :strambatura: Dar utile pentru incepatori.  :angel:
N-am inteles ce e cu fatucile tale. Eu le-am interpretat asa: ca eu stau cu bata si tu arunci cu ladita de rosii la indemana. :applause:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline cristian t

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #31 : Joi, 07 Februarie 2019, 08:26 »
Doar prima parte ai intuit-o oarecum. Nu se referea la tine ci la reguli care trebuie respectate. Nu am mai intrat de o vreme pe forum si nu stiam ca au aparut asa multe reguli. A doua cu rosiile era despre mine.  :)

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #32 : Joi, 07 Februarie 2019, 10:42 »
Buna dimineata  :smitten:

1. Catalina, Ploiesti
2. Cristi T, Bucuresti
3. Simona I (Sunny), Bucuresti

gata, m-am conformat   :bow:
🌻

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #33 : Joi, 07 Februarie 2019, 19:26 »
Nu am mai intrat de o vreme pe forum si nu stiam ca au aparut asa multe reguli.

 :faint: Cristian t, dar de cand n-ai mai intrat? Daca te uiti, regulile alea au ca data de postare decembrie 2011. Intre timp n-au prea aparut reguli noi. :bully:   :tomato:

Sunny,  :kissing: :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline cristian t

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #34 : Vineri, 08 Februarie 2019, 10:49 »
Nu am stiut de ele pina acum.  :slap: In necunostinta de cauza am folosit Quoteul destul de des in trecut mai ales cind erau multe mesaje. E drept ca, curatam partea citata reducind-o la ce era esential ptr raspuns. Promit sa nu mai fac.  :worthy:
Chiar se folosea recomandat la listele ptr transport.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #35 : Sâmbătă, 09 Februarie 2019, 07:18 »
Eu zic mai bine sa revenim la discutii mai...vesele.
De exemplu, despre costume, despre ce v-a facut sa alegeti aceasta actiune, despre intentia de a participa la excursia optionala... Chiar, vad ca sunteti in plina perioada de anuntat dorinta de a participa sau nu la ea  :blush:

09.30 - 16.00 Excursie optionala: Tur ghidat al Cetatilor fortificate Saschiz si Crit, pranz campenesc "La Hansi"

Cu o luna inainte de eveniment, daca doriti sa participati la acest eveniment, este nevoie sa transmiteti pe office@bonvoyagesibiu.ro un Email in care sa va anuntati numele si rezervarea la aceasta excursie.

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline rox

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #36 : Duminică, 10 Februarie 2019, 21:47 »
Buna seara!
Ma trec pe lista de microbuz:
1. Catalina, Ploiesti
2. Cristi T, Bucuresti
3. Simona I, Bucuresti
4. Roxana C, Bucuresti

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #37 : Marți, 12 Februarie 2019, 12:57 »
Va rugam sa va mobilizati pentru aceasta lista de transport, deoarece trebuie sa rezervam microbuzul de transport cu cel putin 10 zile inainte.

Offline rox

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #38 : Vineri, 15 Februarie 2019, 22:48 »
Buna seara,
Scuze dar mi s-a schimbat planul si ma sterg de pe lista de transport.

1. Catalina, Ploiesti
2. Cristi T, Bucuresti
3. Simona I, Bucuresti

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #39 : Luni, 18 Februarie 2019, 13:50 »
Dupa cate vad, lumea a preferat sa mearga pana la Sighisoara in grupaje sau individual. Deci nu o sa existe un microbuz care poate fi folosit si pentru deplasarea la Crit. De aceea am luat deja legatura acolo, pentru a putea organiza un transport Sighisoara - Saschiz - Crit, pentru sambata 2 martie. Pentru acea zi v-am propus un pranz campenesc la "La Hansi" si doream sa ma asigur ca avem cu ce merge pana acolo, in grup.

Actiunea de la Crit este optionala si se va organiza DOAR pentru cei care se inscriu pe lista care se centralizeaza in agentieCu 5 zile inainte de eveniment trebuie sa anuntam numarul de persoane, pentru pregatirile de la pensiunea din Crit si inchirierea mijlocului de transport (asta inseamna peste maxim 5 zile). Deci este nevoie sa va inscrieti cat mai rapid, astfel incat sa putem comunica la randul nostru numarul de participanti. As dori sa se inteleaga acest lucru si sa nu existe suparari ca nu o sa aveti loc in acea excursie, in conditiile in care nu v-ati inscris.

Repet mai jos despre ce este vorba, urmand ca apoi sa explic cum se face inscrierea.   

Sambata 2 martie
9.15 Intalnirea in holul de la receptie, imbracati si incaltati corespunzator unei plimbari in natura, pe vreme rece. Luati si o sticla de apa cu voi.

09.30 Parasim hotelul si ne deplasam pietonal pana la parcarea de sub cetate. Imbarcarea in microbuz si plecarea spre Saschiz. Vizitam biserica fortificata de acolo si facem o vizita unui producator local de dulceturi si siropuri.   

12.00 Ajungeti la Crit. Vizitati Cetatea fortificata de acolo, impreuna cu ghidul pe care il avem in fiecare an cu noi, Aurelian, iar la 13.00 suntem asteptati cu rachiu fiert, vin fiert, slana, ceapa, paine si un ceaun de vitel, la un pranz campenesc. Locatia este exceptionala, merita vizitata, anul trecut lumea a fost tare incantata de ce a vazut acolo.

14.30 Plecare spre Sighisoara, in jur de 16.00 se ajunge la hotel. Va ramane timp suficient pentru a va pregati pentru carnaval!

Servicii incluse in aceasta excursie optionala:
- transport cu microbuz dus si intors (cca 100 km total) pe ruta Sighisora - Saschiz - Crit
- pranz campenesc la pensiunea "La Hansi Crit".
- ghid autorizat, din Sighisoara, pe tot parcursul acestei excursii.

Cat costa aceasta excursie nu va pot spune exact in acest moment, pentru ca depinde de numarul de participanti. Ceea ce stiu:
- transport cca 30 lei/persoana - dus si intors
- pranz campenesc - 60 lei/persoana
- ghid autorizat = 300 lei/grup.

Daca veti fi 30 de persoane care alegeti sa mergeti (este un minim, pentru ca in fiecare an cu exceptia a doi-trei, toata lumea a mers la Crit), atunci tariful este 30 + 60 + 330/30 = 100 lei.

Cum se face inscrierea. La lansarea excursiei am mentionat in descrierea acesteia si aceasta excursie optionala, mentionand ca cine doreste trebuie sa transmita un Email catre Bon Voyage. S-au primit putine inscrieri, probabil ca nu s-a citit cu atentie, de aceea revin si accentuez ca acolo nu se mai poate suplimenta cu locuri.

Deci daca doriti sa participati, transmiteti un Email pe office@bonvoyagesibiu.ro mentionand numele, prenumele si "Inscriere la pranz Crit"




Offline cristian t

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #40 : Marți, 19 Februarie 2019, 12:49 »
Inteleg ca nu se mai organizeaza transportul din Bucuresti ptr 3 oameni, nu?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #41 : Marți, 19 Februarie 2019, 13:52 »
Da, pentru a fi acceptabil ca tarif pentru cei inscrisi la transportul cu microbuzul, trebuiau sa fie cel putin 16. Cum sunt doar 3, transportul pana la destinatie in acest fel nu-si face sens. Imi pare rau, mai ales ca intelesesem din agentie ca sunt destul de multi din zona Bucuresti si de conexiune. Dar probabil au gasit solutii mai simple.

Offline cristian t

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #42 : Marți, 19 Februarie 2019, 14:28 »
Ok. Atunci eu as merge cu masina proprie. Celelalte amatoare de microbuz vor sa mergem impreuna si sa impartim costurile?

Offline ICI

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #43 : Marți, 19 Februarie 2019, 16:45 »
Buna, Cristian T.! Buna tuturor celor prezenți pe chat.
Cristian, este posibil sa ne auzim la telefon legat de transport?
Dacă da, îmi dai un număr de telefon ca sa te sun? Sau, dacă preferi așa, sa îți scriu pe Whatsapp?
Multumesc,
Catalina

Offline alina_psc

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Carnaval la Sighisoara 1 - 3 martie 2019
« Răspuns #44 : Marți, 19 Februarie 2019, 17:02 »
buna,

din motive personale nu mai putem ajunge la Sighisoara eu si prietena mea, deci avem doua locuri libere la femei. Locurile sunt platite integral.
persoanele interesate rog contact la elen_costea@yahoo.com sau telefon 0743184418 Elena.
multumesc