Autor Subiect: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019  (Citit de 33497 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline narcisburaga

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #60 : Miercuri, 13 Februarie 2019, 08:19 »
Salut, eu am anuntat ca nu mai ajung si probabil locul meu e liber. Daca cineva mai a vrut sa vina si nu a mai avut loc, poate mai are o sansa. Va rog sa intrebati.

Offline dana_dana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #61 : Miercuri, 13 Februarie 2019, 11:33 »
buna ziua

Cand se va comunica pe FORUM de unde/cu ce masina/la ce ora vom pleca din Bucuresti? Am vazut ca sunt doar 12 persoane inscrise pe lista de transport si ca deja nu mai sunt locuri disponibile, deci probabil, acestia suntem ... doar 12. Banuiesc ca se va organiza un transport chiar si pentru 12 persoane. Am vazut ca cineva a propus impartirea cheltuielilor daca nu se inscriu 16 persoane. Sunt perfect de acord cu varianta aceasta.

Multumesc
o zi frumoasa

Offline Bon Voyage - interne

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Mesaje postate: 90
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #62 : Miercuri, 13 Februarie 2019, 14:01 »
Buna ziua,

Am analizat posibilitatea inchirierii unui microbuz de 20 locuri ( mai mic nu exista ), iar costul transportului ar fi 180 lei/pers dus/intors.
(dupa cum bine stiti in costul microbuzului intra si diurna+cazare sofer). Sugeram gruparea pe masini personale sau ultima solutie ar fi sa ajungeti la Sibiu pana la ora 12, iar de aici vom gasi o solutie sa fiti transportati pana la locatie.

Offline dana_dana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #63 : Miercuri, 13 Februarie 2019, 14:25 »
multumesc pentru raspuns.
Eu nu dispun de masina personala, prin urmare, daca are cineva un loc disponibil, ma inscriu deja pe lista  :)

o zi frumoasa!

Offline Lila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Buna ziua !
Vin si eu cu urmatoarea propunere:am putea calatori cu trenul pana la Brasov si de aici sa organizeze agentia un transport cu microbus pana la locatie. Noi cei din Constanta am ajunge la ora 10.40,iar cei din Bucuresti pot calatori cu acelasi tren.
Personal sunt de acord si cu transportul cu microbus propus de agentie.
Tuturor,o zi buna !

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Buna dimineata, eu am zis ca vin cu masina insa la acest moment nu stiu sigur daca voi mai putea merge in aceasta excursie. Iertare celor care se bazau pe mine.  :worthy:
Cel tarziu pana vineri, anunt. :bow:
🌻

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Salutare,
singura variantă ok în acest moment, așa cum a precizat și agenția, rămâne organizarea cu mașinile personale, bineînțeles cei care au și care sunt dispuși să facă asta. Anunță aici câte locuri au și doritorii se înscriu. În felul ăsta ne cunoaștem, ajungem la timp pentru drumeția din prima zi, fără să plecăm de-acasă cu noaptea în cap iar costurile sunt cu totul altele.

Offline delia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
In situatia in care nu sunt suficiente masini si fiecare se descurca cum poate pana in Sibiu, poate se gaseste o solutie in ceea ce priveste transportul din sibiu pana la locatie, asa cum a mentionat agentia. Eu am sunat la pensiune si mi s-a spus ca nu exista mijloace de transport in comun, singura solutie sunt taxiurile. Si cred ca o sa coste mai mult taxiul, dacat drumul Bucuresti -Sibiu. Sau vorbim intre noi sa ne cuplam la taxiuri.

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #68 : Vineri, 15 Februarie 2019, 13:44 »
Buna dimineata :flori:
eu nu mai pot participa la aceasta excursie.  :tomato: :tomato:
Daca e cineva interesat sa preia locul meu, lasati mesaj aici. :worship:
🌻

Offline CristinaMirelaD

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #69 : Vineri, 15 Februarie 2019, 14:37 »
Bună Sunny,
Sunt interesata sa preiau locul tău
Sună-mă te rog pe nr. 0741652763

Offline Vis

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #70 : Vineri, 15 Februarie 2019, 22:58 »
Cum a ramas cu transportul din București?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #71 : Sâmbătă, 16 Februarie 2019, 03:54 »
Se pare ca in grupul asta sunteti multi "debutanti". Sper ca macar o parte dintre voi arunca si un ochi pe forum, ca e ciudat de liniste pe aici, tinand cont ca acusi e ziua plecarii.  :(

Din pacate a ramas ca e necesar sa va organizati grupaje pe masini.
Daca ajungeti pana la ora 12.00 la Sibiu - exista posibilitatea sa fiti transportati pana la locatie cu ajutorul agentiei. Scrie mare cu rosu, cateva mesaje mai sus, in postarea agentiei.

Cred ca ati putea:
a). Cei care au masina sa deschida lista de grupaj in care sa anunte cate locuri au disponibile si traseul
De ex.
Icsulescu, vin pe traseul, am n locuri, email sau telefon....
1.
2.
n....


b). Cei care au identificat o alta modalitate (tren, autocar de linie) de a ajunge pana la ora 12 la Sibiu, ar putea sa deschida o alta lista:
Transport din Sibiu, ora 12:
1.
2.
n


Zic si io, din ce stiu si din ce am inteles din mesajul lasat de agentie. E timpul de mobilizare!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline delia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #72 : Sâmbătă, 16 Februarie 2019, 19:58 »
Transport din Sibiu, ora 12:
1.Delia J
2.
n

Offline dana_dana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #73 : Sâmbătă, 16 Februarie 2019, 21:41 »
buna seara
eu sunt pentru prima oara in acest grup.
Trenul care pleaca din Bucuresti la ora 6.04 ajunge la Sibiu la ora 14.03, deci masina de la ora 12 nu este pentru noi.
Eu nu am cum sa ajung din Bucuresti si vad cu nu s-a oferit pana acum nimeni cu masina ...
cred ca ar fi mai simplu daca am vorbi si la telefon
eu va rog frumos sa ma aveti si pe mine in vedere la organizarea transportului din Bucuresti.
Multumesc
Daniela Radovici 0745 75 32.75

Offline dana_dana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Pe rachete de zapada in drumetie si la o masa de stana. 22 - 24 februarie 2019
« Răspuns #74 : Sâmbătă, 16 Februarie 2019, 21:56 »
buna sear din nou
eu am reusit sa rezerv acum un loc la un autocar care pleaca din Bucuresti la ora 6 dimineata si ajunge la Sibiu la ora 12, la Muzeul de istorie naturala. Banuiesc ca voi fi asteptata de autocarul organizatorilor, care nu am inteles exact unde anume ne va astepta in Sibiu.

o seara frumoasa
Daniela Radovici

P.S. cred ca ar fi util sa ni se comunice totusi un nr. de telefon la care putem apela vineri pentru ca este o comunicare mai facila decat intrarea pe forum.
multumesc