Autor Subiect: Toamna pe potecile Cindrelului si la stana. 20 - 22 septembrie 2019  (Citit de 9493 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline DB-01-VIN

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 51
Re: Toamna pe potecile Cindrelului si la stana. 20 - 22 septembrie 2019
« Răspuns #15 : Joi, 19 Septembrie 2019, 20:12 »
 Buna Livia. Ajung in Rm.Valcea dinspre Pitesti. Daca crezi ca e ok, putem merge impreuna cu una din masini pana acolo.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Toamna pe potecile Cindrelului si la stana. 20 - 22 septembrie 2019
« Răspuns #16 : Luni, 23 Septembrie 2019, 19:53 »
Trei zile in care am colindat pe potecile din muntii Cindrel. Un adevarat colt de rai, cu peisaje incredibile, fara zumzet de masini, fara aglomeratie si poluare .... in schimb cu acea minunata rezonanta a satului romanesc - cantec de cocosi, talangile vitelor, glasul topoarelor ce pregatesc lemnele pentru iarna, latratul cainilor ce pazesc oile si ograzile.
In astfel de locuri imi incarc bateriile. Uneori ii invidiez pe cei care locuiesc aici, departe de agitatia oraselor, unde viata are un ritm mai putin alert.
Mi-au placut drumetiile noastre pe cararile Cindrelului si chiar daca acum am o febra musculara de abia ma misc  :slap: ;D  mi-am propus sa revin prin aceste locuri.
Va las cateva imagini ale plaiurilor pe unde am trecut!  :)





host image

image post





img upload

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Toamna pe potecile Cindrelului si la stana. 20 - 22 septembrie 2019
« Răspuns #17 : Luni, 23 Septembrie 2019, 20:12 »
Superbe peisaje! Minunate locuri!   :smitten:
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain