Autor Subiect: Pe valurile Dunarii. Distractie si multi prieteni noi! Braila 14 - 16 iunie 2019  (Citit de 22794 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Tarife:

Softul site-ului, acolo unde se fac rezervari permite prezentarea doar a unui tarif. Va rog sa ne intelegeti ca Nu-l putem afisa pe cel mai mic pentru ca in aceasta situatie cei care aleg varianta full, nu mai primesc Email pt ultima rata. Stiu este un pic neplacut sa alegi de exemplu varianta 320 lei, sa achiti tot si totuis sa primesti Email-uri care "te someaza" ca mai ai de achitat inca 130 lei. Site-ul trimite automat...nu cei din agentie fac asta.


Exista 3 pachete pe care le prezentam mai jos, fiecare dintre acestea avand un tarif. Va rugam sa nu ne solicitati si alte variante, pentru ca asta ar inseamna exceptie, deci extra-evidenta si cum Bon Voyage lucreaza DOAR online, nu are cine sa se ocupe de tabele suplimentare.

Pachetul pt cei din Braila are inclus:
•   seara greceasca si cina vineri
•   croaziera pe Dunare cu nava Borcea
•   cina sambata, tip bufet si DJ party
Tarif = 320 lei

Pachet pentru o zi: Servicii incluse:
•   cazare 1 noapte Hotel Triumph Braila 3* - cazare in camera dubla cu inca o persoana
•   mic dejun duminica
•   croaziera pe Dunare cu nava Borcea
•   cina sambata, cu meniu tip bufet**  si DJ party
Tarif = 360 lei

Pachet 2 zile. Servicii incluse:
•   cazare 2 noapti Hotel Triumph Braila 3* - cazare in camera dubla cu inca o persoana
•   mic dejun sambata si duminica
•   croaziera pe Dunare cu nava Borcea
•   seara greceasca si cina tip bufet vineri*
•   cina festiva sambata, cu meniu tip bufet  si DJ party
Tarif = 450 lei

*Cina tip bufet vineri: rece si cald, cuprinzand o gama diversificata de preparate

** Cina tip bufet sambata: rece si cald, cuprinzand o gama diversificata de preparate

Nu sunt incluse bauturi. Acestea pot fi achizitionate de la barul restaurantului.

REZERVARI: https://www.singlescamp.ro/eveniment/pe-valurile-dunarii-distractie-si-multi-prieteni-noi-braila-14-16-iunie-2019/

Check in: 14 iunie 2019 ora 16.00 (pentru cei cu pachet 2 zile)
Check in: 15 iunie 2019 ora 09.00 (pentru cei cu pachet 1 zi), in holul Hotelului Triumph Braila, pentru a lasa bagajele si pleca la nava
Check out:  16 iunie 2018

Cazare: Hotel Triumph 3* Braila

Grup: 70 persoane

Insotitor de grup: Gabi Lala 0723 337.963

Programul excursiei

Ziua 1. Vineri 14 iunie Cazarea se va putea face incepand cu orele 16.00. La hotel luati legatura cu insotitorul de grup, Gabi Lala, il gasiti in zona de receptie. Dupa ce va cazati este timp liber pana la ora 19.00 cand incepe seara greceasca. O sa petreceti cu un ansamblu de dansuri grecesti, care va vor face demonstratii, dupa care veti fi invitati sa invatati...





Ziua 2-  15 iunie.  La ora 9.30 trebuie sa fiti pregatiti si gata de imbarcarea pe nava Borcea.
Urmeaza ceva deosebit, patru ore veti calatori pe Dunare, cea care a oferit Brailei sursa de transport, hrana, afaceri, distractie si promenada. Intervalul orar aproximativ al excursiei este 9.30 – 13.30. O plimbare pe Dunare intr-o atmosfera faina de grup, cu privelisti deosebite si ...cate o bere. Va fi o atmosfera destinsa si relaxanta, cu muzica live la chitara, cu voie buna si cu panorame minunate. Veti afla si povesti picante despre Terente-regele Baltilor,despre Codin, despre mari personalitati ale Brailei …. veti afla informatii deosebite despre Braila de acum 100 de ani si atmosfera care era in aceasta zona a Romaniei.



Nava cu aburi și zbaturi Borcea are peste de 100 de ani de existenta si e înscrisă în patrimoniul național la categoria tezaur. Construcția ei a început în 1911, fiind prima navă construită de inginerii români, care până atunci construiseră doar barje, șlepuri, și încă mai funcționează cu piesele originale. Nava a fost pe rand iaht al familie regale, atelier mecanic mobil pentru vasele de luptă de pe Dunăre in timpul Primului Război Mondial ca, unitate de transmisiuni in al Doilea Razboi Mondial, sovieticii luand-o ca despagubire de razboi…sau nava de pasageri. Acum nava Borcea este o incantare pentru turistii care calatoresc pe Dunare.

Un film despre Nava Borcea, realizat de TVR:

! No longer available


Dupa o asemenea plimbare frumoasa, o masa de pranz cu ciorba de peste sau alte bunatati este binevenita. Apoi o scurta relaxare.



Dupa amiaza facem un tur de oras, Gabi vrea sa va arate si sa va povesteasca multe lucruri despre orasul sau.








Iar seara MEGA - PARTY! *|* :dance: *|* La ora 19.00 ne intalnim la Hotel Triumph gata de petrecere!

Ziua 3. Duminica 17 iunie –  Mic dejun si la ora 11.00 check out.

Este al treilea eveniment zonal pe care-l organizam in zona Braila - Galati. Lumea a foarte incantata sa descopere acea zona plina de povesti si legende, sa guste din farmecul pre-oriental care se poate simti acolo, in vecinatatea Dunarii. A placut mult plimbarea pe Dunare, asa ca o repetam insa cu o alta nava. Daca cititi cu atentie programul excursiei o sa realizati usor ca am pregatit un perfect cadru de socializare: in care sa va cunoasteti, sa puteti interactiona usor, sa va distrati. Si sa va faceti noi si multi prieteni.

:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, particularitatile acesteia si observatiile.   

La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR aici pe forum. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email ce contine datele agentiei Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.  Acest mesaj de rezervare de la agentie contine conditiile de rezervare si modul in care se face plata avansului. Va recomand ca inainte de achita avansul sa verificati inca o data daca aveti liber in perioada de desfasurare a excursiei. De asemenea sa parcurgeti Conditiile de renuntare la o excursie: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Pe valurile Dunarii. Distractie si multi prieteni noi! Braila 14 - 16 iunie 2019
« Răspuns #2 : Duminică, 27 Ianuarie 2019, 11:15 »
Vom respecta traditia, va asteptam cu drag la Braila ! :flori:

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
E! Hai ca m-am inscris si in excursia asta. Plimbarea cu nava cu aburi și zbaturi Borcea mi se pare irezistibila. :faint:
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
M-am inscris si am platit si avansul. Acum vreau nu vreau...hai cu vaporasul!  *|*
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Mindru gabriela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Pe valurile Dunarii. Distractie si multi prieteni noi! Braila 14 - 16 iunie 2019
« Răspuns #5 : Sâmbătă, 16 Martie 2019, 19:07 »
Abia Astept sa merg cu “ barcuta”!am auzit ca anul trecut a fost grozav , Asa ca nu mai ratez . Mi -am rezervat 3 zile daca vine cineva prin Buzau si are 1 loc liber in Masina  ma puteti suna 0753852918 multumesc

Offline Bill

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Merge cineva cu masina din sud-vestul tarii si are locuri libere?

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Poate se face vreo lista pentru transport pana atunci...nu stiu... zic si eu  :)
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline enache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
  • anca bv
Buna ziua.Merge cineva cu masina din Brasov s-au imprejurimi?As fi interesata.
anca bv

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Dragii mei  :) din Bucuresti merge cineva cu masina sau cu trenul ?
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Grup de 70 de persoane!  :applause: Super!  :thumbup: Cu cat mai multi, cu atat mai bine!   :yeah:
O sa trebuiasca sa ne punem cartonase in piept cu numele noastre pentru ca altfel jumatate din timp ne vom prezenta unii altora!  :happy:
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Dragii mei  :) din Bucuresti merge cineva cu masina sau cu trenul ?

 *|* Io, cu masina. :dance:
🌻

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Suuunnyy! Ce bine!  :applause: Ma iei si pe mine?  :kissing:
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline catale

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Salutare

Hop si eu la Dunăre
Plec din Pitești dacă mai este cineva din zona

Offline Tecar Ilie

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Dragii mei  :) din Bucuresti merge cineva cu masina sau cu trenul ?

Buna! Eu plec din Bucuresti cu masina si am 3 locuri disponibile.
Pentru detalii PM.
Zi buna!