Autor Subiect: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 3 - 7 iulie 2019  (Citit de 10446 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 3 - 7 iulie 2019
« Răspuns #15 : Luni, 10 Iunie 2019, 11:01 »
Buna tuturor, sunt Gabriel, insotitorul de grup in minunata Delta a Dunarii.Ma bucur sa ne intalnim intr-o atmosfera deosebita, asa cum este Rezervatia Biosferei Delta Dunarii. Locatia este situata intr-o zona linistita, vom efectua plimbari in Delta cu ambarcatiuni cu motor, dar si pe canalele si lacurile din apropierea pensiunii ( apusul de soare este superb),petreceri,muzica, socializare....atmosfera super ! Alte info utile vor fi postate in apropierea evenimentului. Referitor la plecarea de duminica, da, in jurul orei 9-9,30 se pleaca inapoi catre Tulcea.

Offline DannYella

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 3 - 7 iulie 2019
« Răspuns #16 : Joi, 20 Iunie 2019, 20:26 »
Buna
Merge cineva cu mașina din București?

Offline Ancutza

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 77
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 3 - 7 iulie 2019
« Răspuns #17 : Luni, 24 Iunie 2019, 14:27 »
Buna!
Eu plec din Ploiesti cu masina, am locuri libere. Traseul este Ploiesti- Buzau- Braila- Tulcea.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 3 - 7 iulie 2019
« Răspuns #18 : Luni, 01 Iulie 2019, 12:18 »
Buna tuturor ! Revin cu info utile despre excursie- pentru cei care veniti cu masini personale, acestea se pot lasa in zona de unde ne imbarcam catre locatia din Delta-se numeste STUF PARKING din Tulcea. Aceasta poate fi usor introdusa pe Google Maps sau Waze de pe orice dispozitiv mobil sau laptop. Aici va puteti lasa atat autoturismele, 20 lei/zi,hale pazite si acoperite. Mai intai ne intalnim tot grupul miercuri 3 iulie,ora 12, in fata Hotelului Delta.De aici plecam catre locul de imbarcare spre Delta si locul unde se lasa masinile ( cei care nu aveti masini vom lua 1-2 taxi-uri pana acolo). Referitor la taxa de intrare in Rezervatia Delta Dunarii, este de 5 lei/zi si se poate achita online de pe siteul http://www.ddbra.ro sau la casieria Administratiei Rezervatiei Delta Dunarii din Tulcea ( nu platesc pensionarii, cei care locuiesc in anumite localitati din jud.Tulcea,Constanta,Galati). Am vorbit si cu proprietarul pensiunii si ne va ajuta cand ajungem la locatie cu plata,pt cei care nu ati achitat.

Offline Corneliu Ionescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 3 - 7 iulie 2019
« Răspuns #19 : Luni, 01 Iulie 2019, 19:46 »
Salutare tuturor!
Buna DannYella - si eu plec din Bucuresti si ma gandesc sa merg cu masina. Daca doresti putem stabili impreuna o ora de plecare. Deasemenea, daca mai este cineva interesat, nr. meu de mobil este 0730.546.880

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 3 - 7 iulie 2019
« Răspuns #20 : Marți, 02 Iulie 2019, 15:43 »
info-pentru cei care faceti plata permisului de acces turistic in Delta (online sau la casierie,asa cum am mentionat in prealabil)-puteti lua cu 15 lei/pers-permisul pe o saptamana ( e mai ieftin ) !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 3 - 7 iulie 2019
« Răspuns #21 : Duminică, 07 Iulie 2019, 21:11 »
Am vazut cateva fotografii pe facebook de la participanti! Absolut fabulos! Apusuri dramatice, pelicani, nuferi, lebede...Bravo, ma bucur pentru voi!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 3 - 7 iulie 2019
« Răspuns #22 : Marți, 09 Iulie 2019, 12:10 »
Doua lucruri despre care tin sa atrag atentia la aceasta excursie. Sunt legate de taxa de intrare in rezervatie si a doua de comanda de fel de mancare si apoi anulare. Amandoua tin de locatia in care ati fost cazati si la a carei colaborare in continuare, pe viitor, tin foarte mult. Si din acest motiv, dar in special pentru ca imi plac lucrurile corecte, vreau sa va spun ca:

- accesul in Rezervatia Deltei Dunarii se face prin achitarea unei taxe individuale. Am anuntat acest lucru si de asemenea Gabi v-a comunicat cum puteti intra in posesia unui astfel de permis, mai ieftin si comod. Responsabilitatea este atat a celui care intra in rezervatie dar si a celui care transporta turisti in acea zona protejata. Daca un barcagiu este prins in rezervatie cu persoane care nu au permis de intrare, risca amenda si chiar suspendarea dreptului de a mai duce turisti acolo. Am inteles ca majoritatea si-au procurat aceste permise, au achitat taxele, dar unii au considerat ca merge si asa. Merge, dar nu in Singles Camp. Lumea care vine cu noi are un anumit profil, are respectul fata de reguli, fata de gazde, fata de autoritati. Nu vrem sa creem probleme oamenilor care ne transporta, care ne organizeaza ceva, de aceea respectam intotdeauna regulile comunicate. Cine nu vrea asta poate sa o faca pe raspunderea lui, dar individual, nu in grupurile noastre.

- mi s-a comunicat ca s-au comandat a la carte sau de grup doua feluri de mancare, iar dupa primul fel foarte consistent unii au considerat ca pot renunta la al doilea. In conditiile in care mancarea era in preparare. Daca vi s-ar intampla lucruri de genul acesta acolo unde lucrati, ce ati spune, v-ar conveni? Sunt convins ca nu si ati fi foarte iritati. Ganditi-va intotdeauna daca actiunea pe care o faceti v-ar afecta daca e facuta de alta persoana si ati fi subiectul ei...

Nu suntem la scoala, nici nu sunt in postura sa atrag atentia cuiva, sa corectez. Altul este rolul meu aici si nu imi permit, indiferent cati ani as avea sa fac cuiva observatie. Pot insa ca in acest club sa impun niste reguli. Una dintre acestea este respectul fata de gazde. Samiza si-a cerut scuze gazdei in numele unora din grup, promitand ca nu o sa-i mai punem in asemenea situatii. 

Imi pare rau ca trebuie sa vorbesc si de astfel de lucruri. Poate nu as fi facut-o atat de vehement, daca nu s-ar fi intamplat ca acum 2 saptamani doua persoane din alt grup, cel de Cappadoccia, sa se furiseze pe langa ghid fara sa plateasca biletul de intrare. Si ele discutau apoi de nemultumiri...Va spun la modul cel mai sincer, in logica mea de om corect: daca cineva nu respecta reguli, nu respecta pe cei din jur, inseamna ca nu are repere corecte. Si atunci orice ar spune, orice ar arata, orice ar incerca sa demonstreze este pentru mine fara continut si nul.

Offline Gabriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 347
Re: In inima Deltei Dunarii, la Mila 23. 3 - 7 iulie 2019
« Răspuns #23 : Joi, 11 Iulie 2019, 12:46 »
Delta Dunarii-un loc magic care impresioneaza mereu.Multumesc tuturor pentru participare, pentru super atmosfera creata in toate zilele si noptile din delta !







find gas station near me now





find the nearest mobil gas station

fallout new vegas deathclaw weakness



fallout 2 goris

closest gas station near me right now



barclays find a branch