Autor Subiect: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019  (Citit de 17862 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline gvbarbu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #30 : Luni, 09 Septembrie 2019, 11:45 »
Buna,
Din Pitesti este cineva, va rog?
👵

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #31 : Luni, 09 Septembrie 2019, 21:13 »
Din Pitesti nu mai este altcineva.
Din Slobozia si Calarasi este cate o persoana inscrisa.

Offline Camelia M

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 54
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #32 : Luni, 09 Septembrie 2019, 21:21 »
Multumesc Krondia! Daca nu am cu cine calatorii pana la Bucuresti vineri dimineata caut varianta cazare pt noaptea de joi. 

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #33 : Luni, 09 Septembrie 2019, 21:41 »
Mai este cineva din Tulcea. Vorbesc cu cele doua persoane si, daca sunt de acord, va pun in legatura, poate reusiti sa veniti impreuna.

Offline Corina Luana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #34 : Miercuri, 11 Septembrie 2019, 09:45 »
Buna! M-am inscris la aceasta excursie deoarece imi plac drumetiile . Nu prea am intrat pe forum. Lipsa de timp este motivul. Insa sunt nerabdatoare sa cunosc grupul si sunt sigura ca vom vedea lucruri minunate si ne vom simti fantastic. Va doresc tuturor o zi minunata.
Corina

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #35 : Joi, 12 Septembrie 2019, 17:22 »
Sper ca a gasit toata lumea datele soferului,  le reiau si eu

INFORMATII TRANSPORT:
  7.45 a.m. Intalnirea grupului.
Plecare din Bucuresti, vineri 13 septembrie - ora 8.00 din Statia Petrom Aurel Vlaicu
Nume si nr de telefon sofer: MARIUS BADEA 0763150437 
Numar de inmatriculare masina: B 437 NEW


Programul este cel afisat, cu mentiunea ca orele sunt orientative.

La Ploiesti punctul de conexiune este benzinaria PETROM la iesirea spre Brasov,  zona METRO.

Șoseaua Centura de Vest 6, DN1 KM 6

https://www.google.com/maps/dir/''/Petrom,+%C8%98oseaua+Centura+de+Vest+6,+DN1+KM+6,+Blejoi+107070/@44.9668673,25.9620218,17z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x40b24c07ebb51f11:0xd46094e53ec3d6be!2m2!1d25.9627599!2d44.9678027!1m5!1m1!1s0x40b24c07ebb51f11:0xd46094e53ec3d6be!2m2!1d25.9627599!2d44.9678027!3e2

In cazul in care doriti sa urcati de pe traseu si nu ati vorbit cu mine, va rog sa anuntati soferul.

Eu voi urca din Sinaia, prezenta o va face soferul, va rog sa nu intarziati.
Primul obiectiv va fi la Prejmer, nu vom trece prin Brasov.

Vremea se anunta placuta, in jur de 20 de grade, dar seara la Azuga este foarte rece, temperatura scade sub 15 grade.
Pentru maine sa aveti sandviciuri la voi, apa, la pensiune vom ajunge doar seara. 
Cina va fi tip grup, vom alege maine meniul, nu va exista posibilitatea de a se servi a la carte.
Pentru masa de pranz de sambata vorbim tot maine cum facem.
Referitor la echipament, haine comode, sport, o haina groasa in caz ca vom sta seara afara.

Imi doresc sa fim un grup frumos, vesel, la fel ca cele de anii trecuti, atmosfera conteaza cel mai mult.

Pe maine!


Diana

Offline gvbarbu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #36 : Joi, 12 Septembrie 2019, 18:33 »
Abia astept..
Multumiri pentru detalii. Ne vedem maine, o seara buna!
👵

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #37 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 21:17 »
E?  :)  Cum a fost in excursie?  :)
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Iarina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
  • Forma supremă a inteligenței este bunatatea
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #38 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 21:33 »
Sinergia grupului a fost la cote înalte și asta pentru ca ghidul nostru Diana a dozat atat de bine ieșirile pe zile catre  destinații, încât nu știu ce mi-a plăcut mai mult :șampania, excursiile foarte bine gândite și dimensionate ca timp, picnicul cu produse tradiționale langa cascada, oamenii haioși care s-au adunat pentru prima oara sau magia acestor 3 zile de  toamna. Așteptăm și alte excursii cu Diana, un ghid cu multe cunoștințe, răbdare și multa  modestie.

Offline Iarina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
  • Forma supremă a inteligenței este bunatatea
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #39 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 21:55 »
Încerc sa atașez câteva fotografii deoarece nu pot sa descriu mai bine cât a fost de frumos.

Offline Iarina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
  • Forma supremă a inteligenței este bunatatea
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #40 : Duminică, 15 Septembrie 2019, 23:18 »





























Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #41 : Luni, 16 Septembrie 2019, 08:24 »
Diana este un om extraordinar. Ii cunosc si admir entuziasmul de a arata cat mai multe lucruri, de a povesti, de a face lumea sa se simta bine. O persoana calma, cu mult bun simt si respect, educata si super-calificata. Oamenii ca ea, care ii seamana in educatie, in comportament, in asteptari, se indragostesc efectiv de ea. Si ii arata toata consideratia.

Intamplator sau nu, la Gura Raului doua persoane din grup povesteau celorlalti cat de bine s-au simtit cu Diana...la ele acasa. Au descoperit Brasovul impreuna cu Diana, au fost fascinate de explicatiile ei, de felul in care i-a purtat pana noaptea tarziu in cele mai speciale locuri. Asa ca Diana pregateste-te de inca o tura de Brasov, multi au aflat de felul in care i-ai calauzit acolo...

Ma bucur mult ca a trecut peste si nu s-a descurajat, atunci cand la inceput se intalnise in vreo doua excursii cu tiparul ala de persoane care dau ochii peste cap de pretioase ce sunt si fac tot ce se poate pentru a te "convinge" sa te lasi mai jos, sa fi la nivelul lor...Am vazut si intalnit multi oameni de bun simt care se blocheaza, care se descurajeaza, care se demotiveaza atunci cand dau de cate un exemplar din asta.

In general oamenilor educati le este teama de cei care sunt stridenti, care sunt vocali, care au mereu ceva de obiectat, de aratat. Comportamentul unui om sensibil, de bun simt, este afectat de prezenta, de atitudinea celor fara respect si nu mai reusesc sa fie ei pe de-a intregul. M-am intrebat de unde vine atitudinea asta a celor mai prosti, reactia lor stridenta atunci cand intalnesc persoane care le sunt superioare. Si am gasit raspunsul imediat: din intimidare. Realizeaza, chiar si asa cum mintea lor mai saraca in repere si rationamente corecte, ca nu au cum sa se ridice la nivelul celorlalti. Si atunci isi iau tinte pe care le considera publice, vizibile deci, poate si mai vulnerabile si sicaneaza in mod repetat, incercand sa demonstreze cate ceva. Ceva ce e doar in capul lor...Ceva ce pe ceilalti nu intereseaza deloc. Ceva la care o persoana rationala nici macar nu se gandeste...

Diana go away, don't look at such people! Tu ai multe de aratat, multe de facut pentru oameni ca tine.

Offline Iarina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
  • Forma supremă a inteligenței este bunatatea
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #42 : Luni, 16 Septembrie 2019, 08:36 »
Bună dimineața, Așteptăm așadar sa mergem în următoarele călătorii cu Diana în tara sau dacă se mai organizează în Grecia toamna. Mulțumim acestei agenții unice în România, adică fondatorilor ei pe care sper sa am onoarea sa ii cunosc curând. Abia aștept următoarea călătorie.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #43 : Luni, 16 Septembrie 2019, 08:48 »
Avem cu Diana mai multe proiecte, urmeaza sa ne intalnim si sa le discutam. Multumesc pentru apreciere, suntem foarte multumiti cand vedem ca lumea gaseste utilitatea acestui proiect lansat acum mai bine de 10 ani!

Offline Camelia M

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 54
Re: Sampanie, castele si voie buna. Azuga 13 - 15 septembrie 2019
« Răspuns #44 : Luni, 16 Septembrie 2019, 09:04 »
Inca o excursie SC reusita: locuri frumoase descoperite cu un ghid minunat;o pensiune ingrijita, intr-o zona linistita si cu o priveliste asupra muntilor de-ti taia rasuflarea in fiecare dimineata cand deschideai usa.
Iti multumesc, Diana, pentru cate ne-ai aratat si povestit, pentru perseverenta de a ne arata cata bucurie e in  lucruri simple (picnicul de langa cascada a fost o idee la care nu am rezonat la inceput, dar care mi-a placut foarte mult). Abia astept sa descopar Brasovul sau alte locuri alturi de tine.