Autor Subiect: Sa descoperim Brasovul de Florii, impreuna cu Diana. 20 aprilie 2019  (Citit de 16811 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1475
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Sa descoperim Brasovul de Florii, impreuna cu Diana. 20 aprilie 2019
« Răspuns #30 : Miercuri, 08 Mai 2019, 21:51 »
Am trimis fotografiile. Daca nu le-ati primit, dati un semn sa le retransmit.

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Am descarcat pozele.
Multumesc!

Delia 27

  • Vizitator
Mulțumim frumos!  :thumbup:

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Buna tuturor!
Am primit pozele!  :applause:
Iti multumesc mult Diana, pentru acele zile, pentru poze, (abia astept sa le vad  :D), pentru tooot  :bow:  :flori:
Va pup cu drag si va doresc multa sanatate si sa traiti zile frumoase cu spor in toate  :angel:  :kissing:

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1475
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Sa descoperim Brasovul de Florii, impreuna cu Diana. 20 aprilie 2019
« Răspuns #34 : Duminică, 26 Aprilie 2020, 14:24 »
A trecut un an și un pic de când ne-am văzut la Brașov. Mi-am dorit mult să vă arăt și în acest an Brașovul prin ochii unui localnic dar și al întregii comunități care era în sărbătoare în aceste zile. Știu că ați așteptat cu nerăbdare să ne (re)vedem, am simțit asta din mesajele pe care le-am primit în ultimul timp.
Chiar în Vinerea Luminată am primit un mesaj de la cineva care ținea să îmi arate că nu a uitat că, în loc să fie la Brașov, în vacanță, trebuia să meargă la spital, în prima linie, întrucât este cadru medical. M-a emoționat, am simțit tristețea și regretul, poate și puțină teamă.
Pentru a nu lăsa aceste zile frumoase de sărbătoare să treacă neobservate, am să vă arăt câteva fotografii și filmulețe din arhiva Junilor Brașoveni.

Junii au un bogat calendar de activități. Prima ieșire a junilor în Noul An este de Bunavestire când surlașul vestește sosirea primăverii. Anul acesta a urcat singur la troița de pe coasta Prundului dar a suflat în surlă ca în toți anii, cu speranță, în așteptarea unor zile mai bune. Vedeți înregistrarea de pe Facebook:











Cel mai așteptat și îndrăgit eveniment era, desigur, Parada Junilor. Astăzi, în Duminica Tomii, centrul vechi răsuna de tropotul cailor, de urale și aplauze. E primul an, din ultimii 53, în care nu „se ține“ Parada Junilor. Tăcerea domnește pretutindeni dar rămâne speranța de a revedea aceste evenimente atât de frumoase, care ne amintesc de tradiții, obiceiuri și identitate. Pentru că datina merge mai departe. În calendarul de activități al junilor mai sunt încă numeroase serbări, maialuri care se vor desfășura până la sfârșitul anului și unde vom putea vedea jocurile strămoșești și costumele românești, specifice Șcheiului.
Să urmărim împreună mesajul junilor din acest an, parada călare din anii trecuți și un clip de promovare a Brașovului.



https://www.facebook.com/watch/?v=159514742129177






În așteptarea unor zile mai senine, vă transmit și eu din Brașov gânduri bune și salutul creștin specific Săptămânii Luminate: Hristos a înviat!


Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Re: Sa descoperim Brasovul de Florii, impreuna cu Diana. 20 aprilie 2019
« Răspuns #35 : Duminică, 26 Aprilie 2020, 14:45 »
Diana, recuperam in 2021.
Anul asta nici o socoteala nu mi-a iesit.
Nici pt primavara si pare ca nici pentru toamna :(
Dar RECUPERAM !!!!

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Sa descoperim Brasovul de Florii, impreuna cu Diana. 20 aprilie 2019
« Răspuns #36 : Duminică, 26 Aprilie 2020, 14:47 »
ADEVARAT A INVIAT :angel:
MULTUMIM MULT  DIANA, chiar daca nu am reusit sa ajungem noi la tine, ai ajuns tu la noi  :love:
Ai ramas aceeasi gazda perfecta :bow: :flori:  :smitten:
Din tooot sufletul va doresc tuturor,  multa, multa sanatate si liniste, si Doamne ajuta sa trecem cu bine si peste incercarea asta cu totii, si sa ne revedem cu bine  :angel: si sa recuperam si zilele astea   :giggle:  :dance: *|* :smitten:

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: Sa descoperim Brasovul de Florii, impreuna cu Diana. 20 aprilie 2019
« Răspuns #37 : Duminică, 26 Aprilie 2020, 14:50 »
Buna Gabi!
Gandim la fel ;)
Sa fim sanatosi si  RECUPERAM  :giggle:  :yeah:  :smitten: