Aici se discuta > Subiecte generale

Astrologie, horoscop, numerologie

(1/10) > >>

admin:
Deschid acest subiect, la propunerea voastra.

wonderland:
Stiu cel putin 3 fete pasionate de astrologie care, cred ca se vor bucura de topicul deschis de tine, Gigi.
Prima e emanuela.25sv, care a si facut propunerea.
Imi permit sa aduc cu citat, aici, postarea ei, in fapt o invitatie:

--- Citat din: emanuela25.sv din Luni, 07 Ianuarie 2019, 20:52 ---As vrea sa propun un topic legat de astrologie. In ce zodie sunteti? Urmariti horoscopul zilnic? Aveti vreun astrolog preferat? Cunoasteti carti de astrologie interesante? Eu de exemplu sunt Capricorn cu ascendent in Balanta, in zodiacul european, iar in cel chinezesc sunt Iepure. Urmaresc cu interes canalele de youtube al Alexandrei Coman si a lui Marian Golea, de la care am invatat cate ceva. Imi place sa cred ca astrologia ne ajuta sa ne cunoastem in primul rand pe noi insine si apoi pe cei din jurul nostru, ne face sa trecem mai usor peste o perioada grea pentru ca avem pe cine sa dam vina (pe astre) si in cele din urma ne duce pe drumul nostru, ne ajuta sa evoluam.

--- Terminare citat ---

Louie:
Emanuela si Edith... eu nu-mi stiu ascendentul, nu stiu grade, planete sau alte d'astea, stiu doar ca sunt Varsator, iar despre Varsatori pot sa va spun ca de-a lungul vietii n-am intalnit inca doi care sa se asemene unul cu altul.
Cica s-ar diferentia Varsatorii de ianuarie de cei de februarie, dar asta n-am citit-o nicaieri, asa vorbeste "gura targului"  ;D
Oricum, ce spune acolo, in zodie, mie mi se potriveste perfect!

Emanuela, Capricorn cu ascendent in Balanta, deja vorbim despre munca si responsabilitate foarte multa combinata cu masurarea si cantarirea amanuntita a fiecarei decizii. Bine zicea cineva pe la TV ca sunteti truditorii zodiacului  :)

Edith, si asa este? Ce ai scris la Leu, ti se potriveste?  :)

Sunt de acord cu Emanuela ca astrologia ne invata sa cunoastem pe cei din jurul nostru. Caracteristicile generale se potrivesc intr-adevar la fiecare zodie in parte, sunt un ghid bun pentru o parere initiala asupra unei persoane complet necunoscute.
Pe undeva pe la inceputul anilor '90 (daca nu chiar in 1990),  a fost publicat un zodiac, pe foaie de ziar, format mare, pe care din fericire l-am cumparat. De ce spun din fericire? Pentru ca este cel mai complet si cel mai bun zodiac pe care l-am citit vreodata. Si credeti-ma, in toti acesti ani care au trecut, a fost verificat si de mine dar si de altii. Poate "trisez" un pic, dar este foarte folositor  :giggle:


Edith:
 Din cate am inteles eu, ora nasterii este cea mai importanta, nici nu conteaza foarte mult  ascendentul  si  gradele.
 Astrologia este una  din cele sapte  stiinte ezoterice . Cele cateva cuvinte mi se potrivesc,oricum, am foarte mult de invatat.
 Alina Badic, este prof de astrologie, eu o simpatizez foarte mult :)

Rentzi:

--- Citat din: Edith din Miercuri, 09 Ianuarie 2019, 08:33 --- Din cate am inteles eu, ora nasterii este cea mai importanta, nici nu conteaza foarte mult  ascendentul  si  gradele.

--- Terminare citat ---

Ascendentul este dat tocmai de ora nasterii....  :o

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă