Autor Subiect: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019  (Citit de 18981 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline ionut piciorus

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #30 : Vineri, 12 Iulie 2019, 23:06 »
Buna . pentru Ploiesti are cineva drum? :)

Offline Monica Mo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #31 : Joi, 18 Iulie 2019, 09:29 »
Buna. Particip si eu la aceasta excursie. Vin din Botosani  cu masina personala si am 3 locuri disponibile. Daca sunt doritori, nu ezitati sa ma anuntati. O zi vesela tuturor.
"A fi fiind nu e un dor, ci doar o lene mai fiind ca nefiind" Nichita Stanescu

Offline simona_v1

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #32 : Vineri, 19 Iulie 2019, 13:16 »
Buna ziua!

Din cauza unor probleme familiale, ma vad nevoita sa renunt la plecarea in aceasta excursie. Pentru detalii legate de inlocuire, va rog sa-mi scrieti la adresa de e-mail: simona_v1@yahoo.com.

Offline Miss Lia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
  • "Avem nevoie de bucurie ca de painea cea zilnica."
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #33 : Vineri, 19 Iulie 2019, 14:26 »

Buna. Particip si eu la aceasta excursie. Vin din Botosani  cu masina personala si am 3 locuri disponibile. Daca sunt doritori, nu ezitati sa ma anuntati. O zi vesela tuturor.



Buna ziua, Monica!
Optez pentru un loc in masina ta.
Se poate?  :)

Offline Gigi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #34 : Sâmbătă, 20 Iulie 2019, 16:45 »
 în data de 25.07 mă delasez cu masina personală pe itinerariul Găești - târgoviște - Sinaia - Brașov - Miecurea Ciuc - Vatra Dornei. Dacă cineva de pe itinerariu este interesat să călătorim împreună, îmi poate lasa un mesaj.

Offline ionut piciorus

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #35 : Duminică, 21 Iulie 2019, 08:57 »
Salut Gigi. As fi interesat de transport.Initial am avut un partener de transport dar se pare ca a renuntat. Hai sa vorbim la telefon. Numarul meu e 0723080847 ori te sun eu. Zi faina!

Offline Monica Mo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #36 : Luni, 22 Iulie 2019, 08:43 »
Miss Lia, cu mare drag. Stabilim detalii legate de ora plecarii in zilele urmatoare. O zi frumusica.
"A fi fiind nu e un dor, ci doar o lene mai fiind ca nefiind" Nichita Stanescu

Offline Miss Lia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
  • "Avem nevoie de bucurie ca de painea cea zilnica."
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #37 : Luni, 22 Iulie 2019, 12:03 »
 :flori: Multumesc , Monica!
 :flori: Iata adresa mea e-mail prin care ne putem transmite mai multe detalii
augustina_miami@yahoo.com

 :flori: O zi frumoasa!





Offline lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #38 : Luni, 22 Iulie 2019, 19:12 »
Sunt Lidia, insotitorul de grup in excursia din Calimani. Eu voi ajunge la Vatra Dornei in jurul orei 12.30. Check-inul la hotel incepe de la ora 14.00
PROGRAM
Joi este un program lejer, de vizitare a statiunii si de echitatie pentru cei care doresc.
Vineri :Transraraul, circuitul Pietrelor Doamnei, echitatie sau rafting
Sambata: Drumetie la 12 Apostoli si masa la stana turistica, Tinovul Poiana Stampei
Duminica: Echitatie sau rafting, plimbre si plecare spre casa
ECHITATIA se face in grup de 8 persoane, pe poteca de munte si sunt 2 variante:
- 40 minute - 35 lei (daca nu ati mai experimentat echitatia, va recomand aceasta varianta)
- 2 ore - 80 lei
RAFTING se poate face pe Bistrita, cu cei de la Salvamont Vatra Dornei, pentru grup de minim 5 persoane. Pretul este intre 140 lei si 120 lei in functie de marimea grupului. Nu era o activitate din programul excursiei dar incerc sa o includ pentru ca multi isi doresc sa experimenteze si acest lucru.
Va rog sa-mi transmiteti, pana marti seara, pe email lidiamandache5@gmail.com sau mesaj telefonic la 0743122214, cu mentionarea numelui, ce activitati optionale doriti (echitatie 40 min sau 2 ore, rafting), la ce ora ajungeti joi si la ce ora plecati duminica, pentru a face programarea. Este o perioada aglomerata s e nevoie sa rezervam din timp
ECHIPAMENT
1. Rucsacel pentru bidonul cu apa, o gustare, haina de ploaie, tricou de schimb, bluza termica.
2. Ghete de drumetie pentru traseele de vineri si sambata. Traseul este pe drum pietruit, prin padure, cu portiuni in panta si necesita incaltaminte cu talpa adecvata.
3. Pantaloni lungi lejeri, impermeabili, tricouri, hanorac, haina de ploaie.
MESE
Micul dejun si cina sunt incluse in pretul pachetului turistic. Cina este una de grup cu ciorba, fel principal si desert.
Pranzul:
- vineri la coborarea de pe Rarau oprim la o pastravarie din Pojorata pentru masa. O portie de pastrav la gratar sau prajit cu mamaliguta si usturoi este 22 lei.
- sambata, la coborarea de la 12 Apostoli, ne oprim la o stana turistica. Meniul este 50 lei (antreuri cu branza si preparate de casa, palinca sau afinata, balmos si oaie la ceaun in stil traditional) :thumbup:

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #39 : Luni, 22 Iulie 2019, 22:33 »
A renuntat cineva, cumva, in ultimul moment ? Daca nu ... asta e ... voi merge anul viitor in aceasta actiune. Va doresc distractie maxima.   :thumbup:

Offline mariana.baitan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #40 : Marți, 23 Iulie 2019, 09:17 »
Hello.

Tania, sugerez sa nu lasi pentru la anul ce poti face acum ;). Nu stiu daca ai remarcat, dar se pare ca Simona (simona_v1@yahoo.com) a renuntat. Ai putea sa o contactezi.

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #41 : Marți, 23 Iulie 2019, 11:36 »
Multumesc mult Mariana, dar s-a ocupat deja. Inca o data va doresc distractie maxima.  *|* :thumbup: :-*

Offline LAURA TM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #42 : Marți, 23 Iulie 2019, 15:52 »
Buna, eu vin din Timisoara cu masina proprie, suntem 2 in masina, ar mai fi loc liber pentru inca un doritor.

Traseu: Timisoara-Deva-Alba-Cluj-Bistrita-Vatra Dornei

Offline Vicky

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #43 : Miercuri, 24 Iulie 2019, 09:13 »
 ;)Buna si eu vin din Galati cu masina personala. Am locuri in masina, problema este ca de la Vatra Dornei plec mai departe. Daca sunt doritori la dus merg pe ruta Galati-Tecuci sau Focsani, Adjud, Bacau, Gura-Humorului, Campulung-Moldovenesc. Sa ne vedem cu bine ! :applause:

Offline lidia.Iasi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 359
Re: Calimanii, la stana, la calarie, in drumetie 25 - 28 iulie 2019
« Răspuns #44 : Miercuri, 24 Iulie 2019, 17:12 »
Cazarea la hotel se face incepand cu ora 14.00. Eu va astept la receptie intre 14.00 - 16.00. Daca ajungeti dupa aceasta ora, veti gasi cheia la receptie.
Pranzul de joi va recomand sa-l luati undeva pe drum sau in statiune, pt ca hotelul ne-a anuntat ca nu mai are restaurantul cu circuit deschis si nici barul. Vom avea micul dejun si cina tip grup in restaurant iar pt o bere si un pahar de vorba vom folosi terasa. Bauturile le puteti aduce de acasa sau cumpara de la magazinul din apropiere.
Intre 15.45 - 18.30 este programata echitatie. Va anunt  cand va cazati in ce serie sunteti
Cina este la 19.30. Va rog sa fiti punctuali pentru ca vreau sa povestim programul pentru urmatoarele zile.

Mai mult de jumatate ati optat si pentru rafting pe Bistrita  *|*. Veti primi echipament complet,deci nu aveti nevoie decat de un prosop. Raftingul este programat vineri, dupa Transrarau, cu Dorna Adventure, o organizatie de profesionisti, infiintata de Salvamont Vatra Dornei. O sa fie o zi plina si faina tare!!
 
Ne vedem maine! Sa veniti cu voie buna  :)