Autor Subiect: Sejur Creta. Plaja, baie si distractie cu prieteni vechi si noi! 22 - 29 august  (Citit de 14106 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline LUVI I

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Multumim! Ne porti de grija...ca de obicei :bow: :bow:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Consider normal sa informez si sa clarific cat mai mult lucrurile. Nu trebuie sa-mi multumiti. Sper ca informatiile pe care vi le-am dat va ajuta si ca indruma in acelasi timp... :)

Offline Gabbryela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Multumim pentru toate informatiile oferite ! 😊😉
😊

Offline ancalivia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1

Buna seara,
Pleacă cineva din Sibiu spre București?


Offline Gabriela Grosu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Buna ziua!
Nu am vazut in mesaj care e maximul de kilograme la bagajul de cala pentru sejurul din Creta.

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Gabriela,

Gasesti informatia solicitata de tine la rubrica:
Servicii incluse:
•    zbor de linie, cu Aegean Airlines, cu escala: Bucuresti - Atena - Heraklion, taxe de aeroport incluse, la fel si bagaje de cala si cabina.
•    Bagaj cala 23 kg, bagaj mana 8 kg

O seara placuta!

Offline Gabriela Grosu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Buna ziua! Care este maximul de kilograme pentru bagajul de cala?

Offline LUVI I

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Gasesti informatia solicitata de tine la rubrica:
Servicii incluse:
•    zbor de linie, cu Aegean Airlines, cu escala: Bucuresti - Atena - Heraklion, taxe de aeroport incluse, la fel si bagaje de cala si cabina.
•    Bagaj cala 23 kg, bagaj mana 8 kg

O seara placuta!

Offline Gabriela Grosu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Multumesc!

Offline LUVI I

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Cu placere! Sa ne vedem cu bine maine dimi la 8.30.

Offline Gaby1234

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Buna ziua,

Daca este cineva din sectorul 4 si doreste sa imparta taxiul pentru aeroport cu mine, ma poate contacta la telefon nr.0740240347.

Ne vedem la 8.30 la aeroport.
O zi frumoasa!

Offline Gabbryela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Cand  transportul ajunge mai devreme decat terminul precizat nu-ti ramane decat sa astept ca toata lumea sa se adune .....! :thumbup: ;D ;) :)
😊

Offline gmdimancea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Unde esti Gabriela? Am ajuns si eu ..ma poti suna 0733972432

Offline rox

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
Re: Sejur Creta. Plaja, baie si distractie cu prieteni vechi si noi! 22 - 29 august
« Răspuns #28 : Sâmbătă, 31 August 2019, 15:44 »
Acum la intoarcere doresc sa multumesc Singlescamp pentru initiativa, este prima excursie de acest gen in strainatate si a fost o super atmosfera,  cu cei vechi  si cu cei noi deopotriva! Ne-am revazut cu drag si veselie cei ce ne stiam deja, ne-am imprietenit cu multi din cei noi, am dansat, am facut excursii, am facut baie.... ce mai, o excursie de pomina! Bineinteles , Dan a fost sufletul excursiei, dragut si plin de viata cum il stim! Multumiri din suflet, Dane! Asteptam urmatoarea propunere de anul viitor!
PS : Am fost si ramanem cea mai tare echipa de SEPTIC!!   ;D 

Offline Dana Caragea

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Si am fost in Creta!  Hersonissos e intr-adevar un oras plin de viata atat ziua, cat si noaptea. Un loc in care am stat la plaja cat a fost ziua de lunga, cu mici pauze la pranz cand mergeam la cate o terasa sau prin magazine dupa suveniruri. Dupa apusul soarelui tavernele se animau cu turisti, artisti si muzica de toate genurile, iar chelnerii carau imensele tavi cu mancare. Tarziu in noapte, ca de la un far :) se lumina si calea catre club. Am dansat in doua cluburi, foarte frumoase amandoua: New York chiar pe malul marii si Palm Beach o imensa discoteca in aer liber. Insotiti de Dan, care a avut mare grija sa ne simtim cat mai bine, am avut parte si de distractie nocturna  *|*  :applause:
Plajele din Hersonissos sunt micute, cochete si curate, sezlongul si umbrela se platesc. Mai dadeam si peste pietre in apa, ceea ce m-a facut sa imi amintesc de generozitatea tarmului si a nisipului fin de acasa, dar... Creta e unica. Marea avea temperatura perfecta, apa ei era cristalina aproape de mal, cu diverse nuante de turcoaz in larg, o placere sa o privesti, sa o asculti si sa te lasi cuprinsa de ea.
Impreuna cu cateva colege am fost intr-o excursie organizata de o agentie locala de turism. Sunt cateva agentii care ofera nenumarate excursii in toate directiile si cu diverse teme pe toata insula. Trebuie doar putina organizare si dorinta de a vedea si altceva. Se pot vizita orase pline de istorie: Heraklion, Chania si Rethimno. Drumul pana la acestea e presarat cu peisaje superbe, se merge pe o sosea chiar pe malul marii, autocarele au aer conditionat, sunt spatioase, al nostru a avut un ghid bilingv: englez si german.
Intr-una din seri hotelul ne-a propus contra cost, o seara cretana, cu multa mancare si dansuri traditionale. Apoi am mai participat la o seara cretana la un restaurant unde iesisem sa cinam si am dansat din nou pe ritmurile din zona, de ne-au multumit artistii la final pentru ca am facut atmosfera :)
In penultima zi, pe multi i-am auzit spunand ca ar fi dorit sa mai ramana, iar eu nu pot decat sa confirm acest lucru, as mai fi stat inca o saptamana sa simt si sa admir frumusetea locului.












La Chania m-au incantat influentele turcesti si venetiene, tavernele, terasele si stradutele inguste dar pavate



















Rethimno














Supa de peste

Pe alese!

Peste si fructe de mare

Un fel de mici cu sos

Musaca