Autor Subiect: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019  (Citit de 33383 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
15.10.2019
NU MAI SUNT LOCURI DISPONIBILE!


Pentru cei care vor beneficia de transport, plata se va face in contul agentiei, dupa cum urmeaza:
125 lei Bucuresti, 100 lei Ploiesti, 80 lei Brasov

INFORMATII TRANSPORT:
Vineri 25 octombrie, ora 07:30 dimineata, intalnirea grupului la Statia Petrom Aurel Vlaicu, plecare ora 8:00
Nume si nr de telefon sofer: DAN 0756/070782
Numar masina: B-237-NEW


Tarif: 580 lei cazare in camera dubla
Avansul care confirma rezervarea locului, este de 200 RON/persoana. 

Rezervari: https://www.singlescamp.ro/eveniment/medieval-fun-party-cetatea-sighisoara-25-27-octombrie-2019/

Check in: 25 octombrie 2019 Ora de intalnire pentru cazarea la hotel: 14.00
Check out: 27 octombrie 2019 Plecarea va avea loc dupa surpriza muzicala (in jur de ora 13.00)
Cazare: Hotel Sighisoara 3* Sighisoara ,  Strada Școlii 4-6.

Servicii incluse:
•   • 2 nopti in camera dubla hotel 3* mic dejun inclus
•   • 2 cine tip bufet
•   • insotitor de grup - pe toata perioada excursiei
•   • costumatie medievala pentru seara de sambata
•   • entertainment tematic
•   • tur ghidat al cetatii Sighisoara
•    DJ pentru serile de vineri si sambata
•    surpriza muzicala

Nu sunt incluse:
x      • transport pana la locatie (avand in vedere ca veniti din toata tara, nu doar din Bucuresti, sau Iasi, sau Timisoara nu se poate organiza transport pana la Sighisoara); va recomandam sa va organizati in grupaje pe forum. Prezentati-va si scrieti din ce zona veniti, astfel incat ceilalti apropiati ca traseu sa va poata contacta. Daca intentionati sa veniti cu masina personala, invitati un numar de persoane pentru a calatori impreuna si impartitit costurile.
x      • mese de pranz
x     •  bauturi alcoolice si racoritoare
x      • intrare la muzeu si la Biserica din Deal

Grup: 50 persoane

Insotitor de grup din partea Singles Camp: Gusti Ciuca 0751 361 009

Descriere
Dupa succesul a trei petreceri in cetatea Sighisoarei, am decretat  :): TRADITIE!  *|* :dance: :)  Asa ca in 2019 ne vom intalni din nou in cetate!
Gazduiti in inima burg-ului, intr-o cladire istorica, de secol XVI  vom petrece 3 zile de distractie, dans si voie buna. Veti fi imbracati in costume medievale, veti trai pentru cateva ore in mijloc de ev mediu, participand la scene cu vrajitoare, printese si cavaleri, veti rade pe saturate. Si va veti intoarce cu prieteni noi.

Precizari Este o excursie in care veti vizita, va veti relaxa, va veti distra. Programul este unul dens si interactiv, astfel incat sa va puteti cunoaste, sa puteti socializa. Este o iesire deschisa tuturor membrilor Singles Camp. noi sau vechi. 



:oops:!!!! Inainte de inscriere si rezervare cititi va rog cu atentie serviciile incluse si cele care nu intra in tarif, programul excursiei, si particularitatile acesteia. Cantariti daca este sau nu potrivita profilului de turist pe care il aveti. Va recomandam sa va consultati cu atentie perioada de concediu, de zile libere, de disponibilitate, astfel incat sa va asigurati ca acestea coincid cu cea in care se tine excursia. Trebuie sa stiti ca din momentul rezervarii intrati intr-un regim contractual cu agentia tursitica ce ne asigura serviciile turistice. Acest lucru impune intelegerea clauzei pe care ati acceptat-o in momentul inscrierii si achitarii, referitoare la renuntarea unilaterala la o excursie. Cititi aici: http://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/. Deci in situatia renuntarii la o actiune, vechi sau noi in acest grup, avem rugamintea sa nu ne sunati, sa nu ne scrieti, solicitandu-ne restituirea sumelor achitate sau sa ne cereti mutarea acestora la alte excursii. Existand o intelegere prealabila, comunicata si cunoscuta, consideram ca nu este necesar sa avem o corespondenta in acest sens.

La actiunile noastre se pot inscrie doar persoane single (fara partener), care inteleg si respecta conditiile de calatorie si de petrecere a vacantei intr-un grup. Respecta orele de intalnire, pe cei cu care au plecat in excursie, armonizeaza cu cei din jur, sunt toleranti, nu au tabieturi excesive care pot deranja sau care nu pot fi satisfacute in conditiile unui grup. Nu vrem cu noi persoane de genul "eu vreau acolo nu acolo", care au mereu critici, remarci...Dorim sa oferim o atmosfera de vacanta cu prietenii, nu ceva rigid, formal si pur turistic.

Hotelul este deja nominalizat, va puteti informa pe internet despre el, aveti ocazia de a studia feed-back-urile. Este o locatie cunoscuta pentru cei mai vechi in SIngles Camp, ne-am mai distrat de cateva ori acolo... :)

La fel ca la toate actiunile noastre, informatiile si detaliile legate de aceasta excursie, vor fi transmise si vor aparea DOAR pe acest topic. O sa gasiti aici detaliat si din timp tot ce aveti nevoie pt pregatirea excursiei. Comunicarile nu se fac deci telefonic si nici Email, avand in vedere ca am facut deja aceasta precizare in prezentarea actiunii avem rugamintea sa nu ne solicitati informarea in alt mod.

Inscrierile in excursie se fac pe site-ul www.singlescamp.ro. Imediat dupa inscriere veti primi un Email care contine datele agentiei si care va comunica in ce mod si unde se face plata avansului.  Toate actiunile noastre sunt organizate printr-o agentie turistica specializata pe turismul de grup Bon Voyage Sibiu, singura autorizata OSIM in Romania sa organizeze „evenimente, vacante si excursii pentru persoane single – Singles Camp”.

Urmariti ce s-a intamplat in 2017: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2510.120.html

Fotografii si povesti ale celor care au fost in 2017 la Sighisoara, in acel minunat week-end:

Sighisoara,din "cutiuta cu amintiri SC".











Si un loc de exceptie:Casa Cositorarului.








Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224

Offline Florentina Negru

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #2 : Vineri, 12 Iulie 2019, 18:12 »
Buna tuturor,
La un grup asa de mare ma gandesc ca putem gasi doritori pentru organizare transport din Bucuresti la destinatie.
Astfel doresc sa deschid eu lista de transport pt acest eveniment minunat.

Lista transport Bucuresti - Sighisoara  25-27 oct 2019

1. Florentina N
2. Cristina L

O seara minunata tuturor. Un weekend relaxant!

Offline Ramona Revencu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #3 : Marți, 23 Iulie 2019, 23:39 »
Buna seara!

Completez si eu lista transport Bucuresti - Sighisoara  25-27 oct 2019

1. Florentina N
2. Cristina L.
3. Ramona R.

Multumesc si va doresc o noapte linistita!

Offline Cristina73

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #4 : Miercuri, 24 Iulie 2019, 11:53 »
Buna, buna, tuturor!
M-am inscris si eu la acest party, abia astept sa ne distram!
Sunt la a 3-a iesire cu SC si este minunat, oamenii sunt fainii, dar mai ales deschisi si relaxati, exact ce aveam nevoie!
Eu voi pleca din Brasov, inca nu stiu exact cum sau cu ce, astept sa vad daca mai vine cineva din Brasov.
Va imbratisez pe toti si tinem legatura aici,  :) : :love:
🤗😘

Offline LAVINIA NAE

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #5 : Joi, 25 Iulie 2019, 16:12 »
Hello!
Completez si eu lista de transport pentru acest eveniment care se anunta unul foarte interesant!  *|*
Sa ne revedem sanatosi si plini de voie buna!
1. Florentina N.
2. Cristina L.
3. Ramona R.
4. Lavinia N.
5. Loredana F.

Offline Aymee

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #6 : Duminică, 18 August 2019, 12:38 »
Hello!
Completez si eu lista de transport pentru acest eveniment care se anunta unul foarte interesant!  *|*
Sa ne revedem sanatosi si plini de voie buna!
1. Florentina N.
2. Cristina L.
3. Ramona R.
4. Lavinia N.
5. Loredana F.
6. Georgeta N.

Offline tommi_f1master

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
  • Wondering and wandering
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #7 : Joi, 22 August 2019, 10:59 »
Sa mai marim lista atunci, zic  :dance:

1. Florentina N.
2. Cristina L.
3. Ramona R.
4. Lavinia N.
5. Loredana F.
6. Georgeta N.
7. Tommy (Ion A.)

Offline TEODORA CHIRIAC

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #8 : Vineri, 23 August 2019, 13:31 »
Buna ziua dragilor , eu vin din Galati la Sighisoara, mai vine cineva ca sa calatorim impreuna mai frumos, multumesc

Offline Madalina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #9 : Sâmbătă, 24 August 2019, 20:03 »
Salutare tuturor!  Teodora mi-ar face plăcere să călătorim împreună însă în momentul de față nu știu  mă organizez cu transportul. Eu plec din Galați. Ținem legătura aici. Seară faină tuturor!

Offline Madalina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #10 : Sâmbătă, 24 August 2019, 20:06 »
Salutare tuturor!  Teodora mi-ar face plăcere să călătorim împreună însă în momentul de față nu știu  cum mă organizez cu transportul. Eu plec din Galați. Ținem legătura aici. Seară faină tuturor!

Offline TEODORA CHIRIAC

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #11 : Duminică, 25 August 2019, 09:40 »
Ok, super fain, tinem legatura, multumesc mult :)

Offline Ionescu Petruta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #12 : Duminică, 25 August 2019, 14:59 »
Sa completam lista, deci ... *|*

1. Florentina N.
2. Cristina L.
3. Ramona R.
4. Lavinia N.
5. Loredana F.
6. Georgeta N.
7. Tommy (Ion A.)
8. Petruta I.

Offline luminitaciobanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 44
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #13 : Marți, 27 August 2019, 14:20 »
Buna! La randul meu, completez lista:
1. Florentina N.
2. Cristina L.
3. Ramona R.
4. Lavinia N.
5. Loredana F.
6. Georgeta N.
7. Tommy (Ion A.)
8. Petruta I.
9. Florinela-Luminita C.


Offline Gaby1234

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Medieval fun party in cetatea Sighisoara 25 - 27 octombrie 2019
« Răspuns #14 : Luni, 02 Septembrie 2019, 10:23 »
Buna! La randul meu, completez lista:
1. Florentina N.
2. Cristina L.
3. Ramona R.
4. Lavinia N.
5. Loredana F.
6. Georgeta N.
7. Tommy (Ion A.)
8. Petruta I.
9. Florinela-Luminita C.
10.Marilena-Gabriela V.