Autor Subiect: Croaziera pe Mediterana: Barcelona, Cannes, Corsica, Genova, Mallorca, 5Terre  (Citit de 21480 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Croaziera pe Mediterana: Barcelona, Cannes, Corsica, Genova, Mallorca, 5Terre
« Răspuns #45 : Miercuri, 30 Octombrie 2019, 10:28 »

 Theo, Rodica, Maria,
 Multumim mult pentru impresii, recomandari si fotografii. :flori:
 PS. Theo si Maria, noi ne-am cunoscut in Samothraki-2015 :dance: :yeah: *|*

Offline mar61r0@gmail.com

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Croaziera pe Mediterana: Barcelona, Cannes, Corsica, Genova, Mallorca, 5Terre
« Răspuns #46 : Vineri, 01 Noiembrie 2019, 18:59 »
Buna Sultana,
La imbarcare ti se da un card pe care-l alimentezi cu ce suma vrei, depinde cat vrei sa cheltui. Pentru inceput exista un plafon de 250 Euro, mergand pe ideea ca 70 este tips-ul pt steward care ti se retine cam a doua zi de la imbarcare, iar restul pentru cafea, bauturi sau orice altceva de la bar. Pentru optionale , aproximativ 150, dar nu stiu cat costa biletul de tren de la Cannes la Nice, pentru ca nu am fost. In rest, mai ai nevoie pentru mesele de pranz in optionale, amintiri si alte cumparaturi care-ti fac cu ochiul. In mare, pe mine toate acestea m-au dus in jur de 500 Euro. O fi mult, o fi putin......ideea este ca mi-am atins obiectivul propus si asta e tot ce conteaza. A meritat, sincer. Asa ca nu mai sta pe ganduri si cum posteaza Gigi aciunea, inscrie-te negresit. O seara frumoasa si astept impresii in 2020 :smitten: :kissing:
Stop dancing the dance! Start feeling the dance!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Croaziera pe Mediterana: Barcelona, Cannes, Corsica, Genova, Mallorca, 5Terre
« Răspuns #47 : Sâmbătă, 02 Noiembrie 2019, 13:51 »
Asteptam si noi confirmarea rezervarii. Din pacate este tot mai greu, spre imposibil pentru a deschide grup pe croaziere. Cererea este uriasa si se prefera clientii individuali, care achita integral la rezervare. Iar rezervarile se fac si cu doi ani inainte...Dar asteptam optimisti sa repetam aceasta excursie, care sunt convins ca a placut mult celor care au participat.

Offline sultana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Croaziera pe Mediterana: Barcelona, Cannes, Corsica, Genova, Mallorca, 5Terre
« Răspuns #48 : Sâmbătă, 02 Noiembrie 2019, 21:05 »
Multumesc mult pt raspuns si pt informatiile furnizate. La inceput m-am bucurat  dar cand am citit raspunsul firmei conform careia este destul de greu sa mai organizeze o croaziera... mi s-a redus zambetul. Oricum, multumesc inca o data  pt mesaj si nu imi ramane decat sa sper si sa fiu optimista.
O seara frumoasa.