Autor Subiect: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2019  (Citit de 14182 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
28.11.2019
Nu mai sunt locuri disponibile.


Am analizat lista persoanelor inscrise la acest eveniment, foarte putini din Bucuresti, iar din acest motiv acest serviciu nu se va putea organiza.
Avem rugamintea sa va grupati pe masini pentru a ajunge la locatie.
Pentru cine are nevoie de transport din Sibiu - Gura Raului, poate sa ne mentioneze pe email, deoarece putem asigura acest serviciu.
Multumim pentru intelegere!


Pentru ca locurile la evenimentul 6-8 decembrie s-au ocupat si mai erati inca multi doritori de a participa, am mai lansat un eveniment similar, in urmatoarea saptamana 13 - 15 decembrie.

Tarif: 550 lei

Rezervari: https://www.singlescamp.ro/eveniment/petreceri-voie-buna-si-obiceiuri-din-marginime-13-15-decembrie-2020/

Check in: 13 decembrie 2019, incepand cu orele 15.00 pana la 18.00
Check out: 15 decembrie 2019 ora 12.00

Cazare: Pensiunea Lacul de Argint, Gura Raului

Servicii incluse:
•   • cazare 2 nopti, mic dejun inclus
•   • doua cine, una tip grup si una bufet
•   • pranz - pomana porcului
•   • palinca, afinata, vin fiert
•   • entertainment cu muzica

Nu sunt incluse:
•x      transport pana la locatie
•x      bauturi, decat cele de wellcome si de la taiatul porcului

Locuri: 24



Program

Vineri 13 decembrie
Cina, incepand cu ora 18.00:
•   • gustari traditionale: zacusca, salata de vinete, slaninuta de casa, fasole batuta, untura, ceapa rosie, telemea
••    platou taranesc: coaste afumate la gratar, carnati la gratar, cotlet  haiducesc, cartofi copti, mamaliga si legume la gratar
••    placinta cu mere
•   Totul stropit cu palinca si vin!

Si apoi petrecere!  *|* :dance: *|*

Sambata  14 decembrie   
7.00 – 11.00 Taiatul porcului… cu sorici si tuica fiarta, ! Preparea se va face traditional, mare parte in fata participantilor. Parte din produse vor fi consumate la pomana porcului, restul preparatelor vor putea fi achizitionate de la bucataria restaurantului

Mic dejun tip bufet 8.00 – 10.00   

Pranz 13.00 – 15.00
•   • ciorba de cartofi cu afumatura
••    pomana porcului pregatita la ceaun
•   • balmos
•   • placinta cu branza si fructe de padure

16.00 – 18.00 Plimbare pana la lacul de acumulare Gura Raului, aflat in vecinatatea pensiunii, la cca 2 km.

Cina :
••    gustari cu de-ale porcului: toba, carnati, caltabos, jumeri, slanina si cu branzeturi din Marginime: burduf, telemea, ceapa rosie, rosii.
•   • ciolan la cuptor
•   • muschiulet de porc impanat
•   • cartofi sote, varza calita, dovlecei
••    salata de muraturi si de cruditati
•   • tort de ciocolata cu visine
•   • tuica, afinata si vin fiert

Petrecere!!!  *|* *|* *|*

Duminica 15 decembrie
8.00 – 10.00 mic dejun
10.00 – 11.00 – concert cu copiii de CPO
12.00 – Targul de Craciun de la Sibiu - mergem pana in Piata Mare din Sibiu.

Tip excursie. Este o iesire de tip eveniment. Cu mult, mult dans si muzica. Asa ca daca stiti ca nu va place asta si sunteti mereu pe capul DJ-ului sa dea mai incet, nu va recomand aceasta actiune. Nici celor carora nu le place partea asta de traditie cu porc taiat, preparat, gustat. Daca mergem la pomana porcului, apai mancam de-ale porcului, nu supa de legume!  :). Deci nu va inscrieti ca dupa aceea sa ne intrebati daca se poate sa serviti si altceva. Nu, va spun de acum, nu se poate! E o pensiune mica, nu are posibilitatea in situatia unui grup sa faca ceva separat, a la carte! 

Profil: vesel, petrecaret, comunicativ, deschis. Pentru ca in grup atmosfera sa fie ceea ce ne-o dorim noi ca organizatori, este nevoie ca cei care participa sa fie oameni carora le place sa petreaca, sa se distreze, sa ciocneasca cate un pahar cu ceilalti.  :) Ca asa-i la sarbatorile astea din Ardeal, musai palinca... ;D ;D ;D

 :oops: Inainte de inscriere, va rog sa cititi cu atentie toate cele 4 materiale prezentate pe site-ul nostru:

Important pentru cei care doresc sa participe la excursiile Singles Camp: https://bit.ly/2La4tA2

Modul de informare asupra detaliilor, modificarilor, precizarilor, recomandarilor: https://bit.ly/2DDzJmy

Conditii de renuntare la o excursie: https://www.singlescamp.ro/conditii-de-renuntare-la-o-actiune/

Daca nu va incadrati in conditiile noastre de profil, daca nu sunteti de acord cu anumite clauze si reguli, va rugam NU VA INSCRIETI. In situatia in care v-ati inscris, consideram ca ati luat act, ati inteles cele prezentate si urmeaza sa respectati si sa va asumati tot ceea ce este mentionat.

Singles Camp&Travel NU este o agentie, ci un grup format in cadrul unui proiect lansat in 2010 si care se refera la turism de socializare. Programele, alegerea hotelurilor, insotitorii de grup tin de Singles Camp, iar partea de inscriere si rezervare este realizata de o agentie tour-operator, specializata in turismul de grup, licentiata, solvabila, auditata si asigurata. Este vorba de Bon Voyage srl Sibiu.

Rezervarile se fac DOAR online, nu in sedii, nu prin intermediul unor revanzatori.


La finalul evenimentului din 2018, scriam aici pe forum:

"Cand am trecut acest subiect la Feed-back-uri, ma uitam la ce a ramas din lista aceea lunga de evenimente si excursii Singles Camp&Travel 2018: doar doua actiuni, din cele peste 80 cate am avut programate...Nu-mi vine sa cred cum a trecut si acest an, cum s-au dus zilele, cum s-a desfasurat totul...Am satisfactia ca desi ma simt mai "batran" cu un an, am mai adaugat multe file in albumul minunat al Singles Camp. Traiesc satisfactia ca acum, la final de cariera, mi-am indeplinit unul dintre visele care imi ramasesera inca neindeplinite...

Am trait sentimentul ciudat ca a trecut mult de la ultima intalnire cu voi, nu stiu de ce, de data asta mi s-a parut mult o luna...Asa ca intalnirea a fost nemaipomenita pentru mine. M-am bucurat sa va revad, m-am bucurat mult sa ajung din nou la Adi la pensiune, m-am bucurat de iarna ca un copil, apoi m-am bucurat de bucuria voastra...Iar inainte de plecare m-am bucurat sa revad copii de la Centrul de Plasament Orlat, in bandul creat pentru ei de un suflet mereu tanar, un altruist, un om dedicat: Radu Popescu, de la Porto Jazz Music.



La Gura Raului am fost intampinati de o iarna alba, minunata si de aceleasi gazde extraordinare: Adi si Simona. 3 zile, au facut tot ce le-a stat in putinta sa ne fie bine. Cald in camere in restaurant, oriunde mergeai in pensiune, o mancare delicioasa, aranjamente pline de gust. Taiatul porcului si "pomana lui" au fost cireasa de pe tort...





































Pregatirile de petrecere:







Tortul de la miezul noptii:



Plimbare spre lacul Gura Raului:











Am ajuns pe inserat si la Targul de Craciun de la Sibiu. Recunosc ca daca nu erati voi, desi stau la doi pasi, nu as fi ajuns anul acesta...Nu-mi gaseam ocazia. Asa am putut sa fiu inca o data inconjurat si acoperit de mii de luminite...






































Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2020
« Răspuns #1 : Miercuri, 07 August 2019, 07:58 »
Pentru ca locurile la evenimentul 6-8 decembrie s-au ocupat si mai erati inca multi doritori de a participa, am mai lansat un eveniment similar, in urmatoarea saptamana 13 - 15 decembrie.

Am lansat evenimentul pe site, rezervarile sunt deschise, inscrierile se pot face aici:
Rezervari: https://www.singlescamp.ro/eveniment/petreceri-voie-buna-si-obiceiuri-din-marginime-13-15-decembrie-2020/

Offline cornelina

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2020
« Răspuns #2 : Miercuri, 07 August 2019, 08:31 »
 Salut Gigi,

2019 sau 2020?! ;)
Daca e 2019, ma gandesc si eu sa particip.
Zi buna!
Cornelia

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2019
« Răspuns #3 : Miercuri, 07 August 2019, 08:59 »
2019.... :)

Offline gvbarbu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2019
« Răspuns #4 : Marți, 20 August 2019, 11:41 »
Buna,
Ca si nou venita ma tot uit si mi-as dori sa merg cu voi peste tot.
Ce sa ma fac insa cu bugetul, doar daca castig oarece la...Loto  ;D
Insa cochetez serios cu ideea de a veni in Marginime in decembrie. Intrebare pentru help me: din Pitesti, care sunt variantele de a ajunge la pensiune, stie cineva? Asta ca sa nu ma arunc cu capul inainte de a sti de ce anume ma lovesc... |o
Mersi, numai bine!

Gabriela
👵

Offline Popeye

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2019
« Răspuns #5 : Marți, 17 Septembrie 2019, 00:54 »
M am înscris și eu, e primul eveniment de felul asta la care particip.
Intenționez să vin cu mașina proprie și personala...din Piatra Neamț....aviz amatorilor  :)

Offline Corina Savulescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2019
« Răspuns #6 : Marți, 17 Septembrie 2019, 17:56 »
Buna ziua!Sunt Corina,sunt noua pe grup.Merge cineva din Bucuresti sau exista vreo lista pentru transport organizat de aici?Multumesc!

Offline enache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
  • anca bv
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2019
« Răspuns #7 : Luni, 07 Octombrie 2019, 10:07 »
Buna dimineata!Stiu ca numai sunt locuri,dar m-am hotarat cam tarziu.Asa ca daca renunta cineva sunt doritoare.O zi buna!
anca bv

Offline enache

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
  • anca bv
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2019
« Răspuns #8 : Miercuri, 09 Octombrie 2019, 16:02 »
Am uitat sa las nr.telef. 0722302564
anca bv

Offline Wanderer

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2019
« Răspuns #9 : Joi, 10 Octombrie 2019, 10:47 »
Buna dimineata, oameni frumosi!

Hai sa deschidem si noi lista de transport, niciodata nu e prea devreme, sa aiba lumea timp sa se hotarasca si sa se inscrie.

Anul trecut ne-a iesit, ne-am strans de un microbuz si a fost ex-ce-lent! Cea mai buna decizie!
E vreme de iarna, e minunat sa fii luat cu masina, dus si adus acasa, sa n-ai grija oboselii, ca na, doar mergem la petrecere, nu?

Pe cei noi ii anunt ca petrecerile in SC nu inseamna ca stam pe scaune pana la 10, dansam zece minute si ne ducem la culcare... Nope! O sa vedeti.  8)
Asa ca duminica o sa vi se para un cadou divin sa va urcati in masina si va fiti dusi acasa. Mai ales ca inainte de plecare mergem si la Targul de Craciun in Sibiu, unde nu se poate sa nu bei un vin fiert, face parte din atmosfera.  :dance:

Dar vorba lunga... stim ca nu-i buna.
Stiti regula: luati cu copy/paste ultima lista (cu grija sa fie ultima si sa nu stergeti pe nimeni) si va treceti la pozitia urmatoare.

Asadar:

Lista de transport pentru Marginime - 13-15 decembrie 2019:

1. Mihaela C.
2.

Not all those who wander are lost

Offline gvbarbu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2019
« Răspuns #10 : Joi, 17 Octombrie 2019, 10:38 »
Buna,
Sunt aproximativ noua in grup (am mai participat la un eveniment, Azuga-septembrie 2019), si voi participa la acest eveniment. Pentru ca s a oferit aceasta pisibilitate de transport, cu multumirile de rigoare, procedez conform instructounilor lasate de Wanderer. Voi ocupa astfel pozitia 2 in lista.

Lista de transport pentru Marginime - 13-15 decembrie 2019:

1. Mihaela C.
2.  Gabriela BARBU - Pitesti, Arges

Numai bine si zile frumoase!
👵

Offline gvbarbu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2019
« Răspuns #11 : Joi, 17 Octombrie 2019, 10:40 »
 Si...scuze pentru micile greseli de tastatura ... :slap: :) :)
👵

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2019
« Răspuns #12 : Joi, 17 Octombrie 2019, 19:54 »
-PT CINE ESTE NEVOIT SA RENUNTE LA ACEASTA ACTIUNE:0745154485.

Offline Miss Lia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 57
  • "Avem nevoie de bucurie ca de painea cea zilnica."
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2019
« Răspuns #13 : Vineri, 18 Octombrie 2019, 08:04 »
Buna dimineata!

Am fost nehotarata din cauza tranportului, dar imi dau seama ca am pierdut locul tot stand si gandind....
Asa ca... daca una din doamne/domnisoare va renunta la acest eveniment, sunt pregatita sa preiau locul.
Astept un rapsuns pe adresa mea de mail
augustina_miami@yahoo.com
Multumesc! :) (Pana atunci..... :worthy: .... :giggle: )


Offline Corina Savulescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Petreceri, voie buna si obiceiuri din Marginime 13 - 15 decembrie 2019
« Răspuns #14 : Vineri, 18 Octombrie 2019, 08:20 »
1.Mihaela C
2.Gabriela BARBU- Pitesti,Argeș.
3.Corina SAVULESCU-Bucuresti