Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967029 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4050 : Duminică, 03 Martie 2019, 13:29 »
S.ati fie de bine Alventani ....   :giggle:   :D
Bine ai revenit in club   :flori:

Offline alventani

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 115
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4051 : Duminică, 03 Martie 2019, 14:20 »
Multumesc!
Mai este careva din Iași sau împrejurimi?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4052 : Duminică, 03 Martie 2019, 18:01 »
Mai suntem, da. Daca rasfoiesti putin acest topic, mai gasesti - Iasi, Roman, Bacau, Suceava...
Suna cam ciudat urarile de bine ai re-venit, dar luam viata ca atare, cu partile ei bune, nu? :slap:

Salutare tuturor.
Am văzut ca mai toate excursiile din Ro încep vinerea.
intrebare: se poate participa ajungând la locație sambata? din păcate în multe societăți vinerea este lucrătoare.

Se poate, dar cred ca tariful e acelasi si...tu pierzi. Pentru ca programul excursiilor, al celor cu drumetii mai ales, incepe de vinerea. Doar la cele de petreceri - incepe seara.
O solutie ar fi sa le cauti pe cele care sunt organizate in week-end-uri cu libere legale.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Monica Mo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4053 : Duminică, 03 Martie 2019, 19:00 »
Nu pot sa ma abtin... ma intreb, in clipa de fata, oare cati membri activi are Singles Camp acum? Sa nu ma intelegeti gresit.... imi place maxim proiectul pe care il promovati...
"A fi fiind nu e un dor, ci doar o lene mai fiind ca nefiind" Nichita Stanescu

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4054 : Duminică, 03 Martie 2019, 19:29 »
Fara numar!  :)

Daca ne uitam pe site ( https://www.singlescamp.ro/), se pare ca in 10 ani ne-am adunat vreo 15000.
Dar exista o dinamica permanenta a intrarilor si iesirilor, cu un nucleu de activi pentru o perioada data.
Poti sa intalnesti un numar mare dintre membri activi la Revelion sau alte petreceri cu locurii multe. In rest...in fiecare excursie intalnesti si noi si vechi.

 
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Monica Mo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4055 : Duminică, 03 Martie 2019, 20:06 »
Initial credeam ca va focusati pe dorintele celor care deja au ceva "vechime", dar se pare ca m-am inselat...
Se pare ca aveti multa rabdare cu.. newbies.... noi facem pasi mici... de pitici...
"A fi fiind nu e un dor, ci doar o lene mai fiind ca nefiind" Nichita Stanescu

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4056 : Duminică, 03 Martie 2019, 20:15 »
cei vechi se descurca singuri. Sau asa ar trebui.  ;)
 
Scriind, ma gandeam ca si termenul asta de "vechi" e relativ. Oricum nu exista tratament special pentru ...vechime. Oricine a participat la o excursie devine vechi :) Unii suntem stra-vechi de-a dreptul.

Cred ca mai importanta intelegerea rapida si aderarea la principiile si filosofia proiectului. Ce frumos am evitat cuvantul reguli, nu? :angel: :giggle:
Si adoptarea aceleiasi griji fata de nou-intrati, fata de forum, fata de concept, de catre fiecare dintre noi. (vezi preluarea noilor intrati, oferirea de informatii, scrierea de impresii, intelegerea si acceptarea modului in care se fac inscrierile, cum se comunica informatiile pe forum etc)

Enjoy!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 79
  • Life is too short to be boring!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4057 : Luni, 04 Martie 2019, 10:28 »
Buna dimineata :smitten:
Bun venit, alventani! :flori:
Wonderland, la cine te referi cand spui stra-vechi?   :slap:
Io cu regulile sunt praf, recunosc :fight: :magic:
🌻

Offline Monica Mo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4058 : Luni, 04 Martie 2019, 19:50 »
Wonderland, stapanesti arta conversatiei... ai mereu cuvantul potrivit la indemana.... RESPECT. Voi reveni cu impresii si fotografii dupa prima excursie... pe care, marturisesc, abia o astept.
"A fi fiind nu e un dor, ci doar o lene mai fiind ca nefiind" Nichita Stanescu

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4059 : Luni, 04 Martie 2019, 20:03 »
Wonderland, la cine te referi cand spui stra-vechi?   :slap:

La...unii, Sunny, ce sa zic. Bine, da, si la mine. Dar ma consolez cu titlul de Golden member.:D
Cat despre reguli, fara ele, am convingerea ca fara ele, acest proiect s-ar fi incheiat demult.

Monica Mo, multumesc. Mai mult in scris par asa priceputa.  :magic:
Sa ai calatorie frumoasa in excursia aleasa pentru "botez"!

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Monica Mo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4060 : Luni, 04 Martie 2019, 21:36 »
Wonderland, mi-am pierdut recent mama.... nu vrei sa stii ce gol a lasat. Mama a fost o frumoasa.... era SUFLETUL familiei. Timp de doi ani am luptat impreuna impotriva cancerului. A fost o lupta inegala. Mama a plecat brusc. Cand a recidivat, cancerul a facut PRAPAD. Degeaba m-am straduit s-o duc la cei mai buni medici. Mi-e extrem de dor de vocea mamei, de grija ei.... Mi-e cam jena sa expun toate aceste stari ale mele public, dar se pare ca nu am posibilitatea  de a discuta in privat.
"A fi fiind nu e un dor, ci doar o lene mai fiind ca nefiind" Nichita Stanescu

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4061 : Marți, 05 Martie 2019, 02:32 »
Monica Mo, ești Monica mea, din Vama?
Gabriela
Suntem tot și nimic.

Offline Monica Mo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4062 : Marți, 05 Martie 2019, 08:33 »
Nu cred, Leia...
"A fi fiind nu e un dor, ci doar o lene mai fiind ca nefiind" Nichita Stanescu

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4063 : Vineri, 08 Martie 2019, 18:29 »
Monica Mo , acum ai ramas  tu Sufletul familiei , te stimez pentru sinceritate , curaj , forta , loialitate , iubire si tot ce inseamna  o  Femeie  !  :bow:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4064 : Vineri, 08 Martie 2019, 19:58 »
Monica Mo, imi pare rau sa aud. E o perioada grea pentru tine. Dar,  cu putere si cu amintirile din vremurile bune, vei putea trece, incet, incet, peste aceasta durere. Dorul va ramane. Ai facut tot ce ai putut sa faci. Sanatate si revenire lina.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.