Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 973525 ori)

0 Membri şi 8 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2145 : Marți, 08 Aprilie 2014, 15:17 »
Bine ați venit! Pe aici contează vârsta sufleteasca, nu cea din buletin :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Maria Mihaela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2146 : Duminică, 13 Aprilie 2014, 23:52 »
Buna!
In primul rand "La multi ani!" florilor.
Sunt Mihaela, am 28 de ani,sunt din Bucuresti si ma bucur ca v-am gasit, caci altfel mi-as fi pierdut toti prietenii (pentru ca i-am tot carat dupa mine pana i-am epuizat, in tot felul de drumetii si activitati  ;D).
Sunt o persoana dinamica si vesela.
Ca o buna parte dintre voi trec printr-un divort si incerc sa inteleg, sa explorez si exploatez aceasta noua stare "singuratatea".
O saptamana usoara si frumoasa, va doresc!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2147 : Luni, 14 Aprilie 2014, 06:59 »
Buna, si bine ai venit. Sa ai o trecere lina, bogata si revigoranta prin SC  :flori:

btw, am asa o impresie ca mai sunt insomniaci prin SC. Oare sa-l rugam pe Gigi sa deschida un topic cu subiectul asta? :crazy2:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline radu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 194
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2148 : Luni, 14 Aprilie 2014, 22:47 »
Pai si ceva ieseala pe undeva ceva prin bucuresti ? Nimeni , nimic?
Zambetul e ca stergatorul de parbriz, nu opreste ploaia dar te ajuta sa mergi mai departe. :)

silviu

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2149 : Marți, 15 Aprilie 2014, 09:23 »
Pai si ceva ieseala pe undeva ceva prin bucuresti ? Nimeni , nimic?
ba da! vezi aici

Offline lianna

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2150 : Duminică, 20 Aprilie 2014, 20:45 »
Paste fericit va doresc. Sunt lianna din Botosani si am 50 de ani.Sper sa ne cunoastem si sa devenim prieteni. Sunt super incantata ca v-am descoperit. E un lucru minunat ceea ce faceti.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2151 : Duminică, 20 Aprilie 2014, 21:31 »
Multumim Lianna! Si bine ai venit!  :)

Offline efadrian

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2152 : Luni, 21 Aprilie 2014, 08:53 »
Buna, Paste fericit tuturor!
Sunt Adrian 30+ din Bucuresti si lucrez in IT.


Offline Doina

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 289
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2153 : Luni, 21 Aprilie 2014, 18:46 »
Buna, Paste fericit tuturor!
Sunt Adrian 30+ din Bucuresti si lucrez in IT.
Bine-ai venit, Adrian ! Paste cu sanatate si lumina !
Sunt binevenite sfaturile IT. De trei zile ma straduiesc sa fac un back-up, abia se mai misca instalatia si am descoperit si-un Trojan, am facut si-un disk clean-up. A ajutat la recuperarea a 2 GB. E ceva, dar nu e totul !  :slap:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2154 : Luni, 21 Aprilie 2014, 18:57 »
Mai sunt vreo 2-3 It-isti pe aici. Chiar m=am mirat, Doina,  ca nu au sarit cu sfaturile. cred ca sunt preocupati sa faca back up cu amintirile in plina desfasurare de Paste :)

Bine ai venit edadrian! De obicei zice, sunt x, am y ani si sunt singur, divortat etc. (ca la grupurile de AA :giggle:). Tu ne-ai zis de IT. Sa intelegem ca statutul de single e o consecinta? am putea sa facem asa o interpretare, parca sunt cam multi IT-isti printre "numerosii" barbati single din SC :faint:
Oricum ar fi, sa te bucuri de...trecerea ta prin SC!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2155 : Luni, 21 Aprilie 2014, 20:51 »
Sunt binevenite sfaturile IT. De trei zile ma straduiesc sa fac un back-up, abia se mai misca instalatia si am descoperit si-un Trojan, am facut si-un disk clean-up. A ajutat la recuperarea a 2 GB. E ceva, dar nu e totul !  :slap:
:offtopic: Doina, trimite un email (email-ul meu este vizibil sub id) si te ajut la disparitia dilemelor it-ste.

... parca sunt cam multi IT-isti printre "numerosii" barbati single din SC :faint:
:oops: Daaa, periculoasa meserie.
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline Doina

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 289
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2156 : Marți, 22 Aprilie 2014, 00:32 »
:offtopic: Doina, trimite un email (email-ul meu este vizibil sub id) si te ajut la disparitia dilemelor it-ste.
Multumesc frumos. It's done.  :applause: IT-uri caritabile !  :)

Offline SilviaB

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2157 : Miercuri, 23 Aprilie 2014, 13:47 »
Si ca sa va spulber miturile despre barbatii single din IT..... si eu lucrez in IT! Sunt single, dar nu sunt barbat   :strambatura:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2158 : Miercuri, 23 Aprilie 2014, 13:59 »
deci, nu doar IT-istii, ci si IT-istele, sunt singles? :o
Ce e cu IT-ul asta? :crazy2:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline dascalu_loredana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2159 : Miercuri, 23 Aprilie 2014, 14:13 »
Sunt Cristina din Bucuresti, am 33 ani si momentan sunt in divort. Dupa multi ani frumosi si fericiti lucrurile s-au terminat urat, foarte urat. Amicii mei sunt toti casatoriti, majoritatea au copii si nu prea mai au timp de amica lor singura. Dupa o viata in care am trait langa cineva, am facut toate lucrurile impreuna, am calatorit, ne-am distrat, am avut si grautati desigur, acum trebuie sa iau viata de la capat. Si e greu. Vad in jur oameni fericiti si ma infurie fericirea lor. Eram o fire vesela si vorbareata, care vedea mai mereu partea buna a lucrurilor, acum nu ma mai recunosc. Si mi-e dor sa calatoresc, sa urc pe munte, sa merg in parc cu bicicleta, sa ma bucur de natura, sa ma incarc iar cu energie, sa stau la terasa sau in parc cu oameni in jurul meu care sa nu-mi aduca aminte de lucrurile urate prin care trec. Ma bucur ca v-am descoperit si abia astept sa merg in prima excursi cu voi


Bine v-am gasit!
Sunt Loredana, am 34 de ani, sunt din Focsani si ... oarecum in asentimentul Cristinei :)