Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967630 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2220 : Sâmbătă, 21 Iunie 2014, 06:33 »
Am vazut ca nu pot sa sterg postarea, asa ca rog moderatorul sa o faca.

Forumul nu are moderatori.  Doar admin - adica Gigi. Pentru ca in perioada asta e super-aglomerat, mai sigur ar fi sa il notifici cu butonul din dreapta jos - Report to moderator - cu rugamintea sa stearga postarea/postarile respective. :flori:



Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline gabriela.gheorghe

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2221 : Marți, 01 Iulie 2014, 14:07 »
Buna tuturor!
Numele meu este Gabriela, ma bucur sa "va cunosc"! Sunt din Arges, locuiesc la vreo 30 km de Pitesti. Motivul pentru care sunt aici, este cel pe care-l cunoasteti si voi, (nu am inca un partener de viata, ca in fond nimeni nu-i singur pe lumea asta). Dar, deja ma simt mult mai bine de astazi, descoperindu-va! As vrea sa stiu daca printre voi sunt si argeseni, poate reusim sa ne cunoastem inainte de a merge intr-o excursie organizata! Bine, e clar, as vrea sa cunosc cat mai multa lume, nu doar din zona Argesului, ma refeream doar la accesibilitatea intrevederilor.
S-aveti zile frumoase cu totii!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2222 : Sâmbătă, 05 Iulie 2014, 06:43 »
Buna, Gabriela. Va trebui sa ai rabdare, lumea intra mai rar pe forum. Sa ai si tu zile frumoase de vara, acasa, sau in calatorii!  :flori:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline gabriela.gheorghe

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2223 : Miercuri, 09 Iulie 2014, 10:03 »
Multumesc pentru raspuns! Rabdarea este printre  caracteristicile mele de baza, asa ca o sa am. As vrea, daca se poate, sa-mi spui, tu sau oricine altcineva, cum sunt actiunile pentru nou intrati (cateva cuvinte). Nu sunt deloc timida si nu mi-e teama de necunoscut, in fond tot printre oameni as fi, doar asa ca idee. Am vazut ca va fi o actiune pentru cei noi, in noiembrie la Bran si as vrea sa particip si eu. Presupun ca pot participa si la altele mai devreme de noiembrie, chiar daca sunt nou intrata.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2224 : Joi, 10 Iulie 2014, 07:38 »
Sunt frumoase.  Nu difera prin ceva special de celelalte. Cred ca Gigi le organizeaza cand se aduna mai multi noi, care nu mai gasesc locuri in celelalte actiuni, sau care doresc sa aiba acest confort al unui grup format in majoritate din persoane la prima iesire SC. Ai ocazia sa cunosti si pe cei mai vechi, intotdeauna un numar de locuri e rezervat si lor.
Dar, sa stii, poti sa te inscrii in orice excursie doresti, la care mai gasesti  locuri libere. Nu e obligatoriu sa incep cu o actiune new entry decat daca vrei tu.


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline DianaIoana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2225 : Joi, 10 Iulie 2014, 20:00 »
Buna seara tuturor ,

Eu sunt Diana , va scriu de la Oradea .
V-am gasit intamplator , am intrat pe site , mi-a placut stilul asa ca m-am inscris . 

Eu astept lista de excursii pentru 2015 , ca pentru anul acesta am cam pierdut trenul ...  :)


Offline minidani45

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2226 : Vineri, 11 Iulie 2014, 17:01 »
buna ziua si bine v-am gasit...si eu am tot cautat un site de socializare insa cu slabe sanse de a comunica.Am ales singlecamp in speranta ca intr-o zi voi putea sa calatoresc alaturi de persoane pe care nu le cunosc , dar care ar putea sa-mi devina prieteni, sa-mi pot deschide sufletul uneori fara retinere si sa nu ma simt stinghera chiar daca sunt o persoana divortata.Actualmente muncesc in Italia si imi doresc nespus sa revin in tara si sa descoper frumusetea ei si a oamenilor deosebiti .

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2227 : Sâmbătă, 12 Iulie 2014, 18:38 »
Bine ati venit DianaIoana si minidani45! Cu Sinfles Camp ati gasit un mod frumos de a crea amintiri, in loc de a aduna regrete. ::)
Diana, vezi sa urmaresti cu grija cand apare lista,  altfel astepti trenul din 2016  ;D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline DianaIoana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2228 : Duminică, 13 Iulie 2014, 19:10 »
Right ! :)

Ps multumesc pentru urari

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2229 : Marți, 15 Iulie 2014, 08:17 »
Bine ati venit tuturor celor noi, de aici de pe forum si in comunitate!  :flori: Ma bucur ca atat de multa lume gaseste Singles Camp si foloseste acest concept de vacanta si socializare.  Ca sa va faceti o imagine la ritmul de inscriere, doar in perioada in care am fost in Dalmatia, deci 10 zile, s-au adaugat 50 de noi membri. Din pacate cei nou inscrisi nu au mai gasit locuri in vacantele din perioada verii au putut alege doar ce am mai propus pt toamna.

Anul acesta am incercat sa propun cat mai multe actiuni, sunt in jur de 30, am marit numarul de locuri pana la limita in care am considerat ca se poate face socializare, dar vad ca este insuficient. Cei noi care mi-au scris pe Email sau in mesajele de inscriere trebuie sa inteleaga ca actiunile noastre sunt facute dupa anumite principii ce tin cont de posibilitatea celor care calatoresc cu mine sa poata comunica usor, iar vacanta lor este una de tip friendly, nu una dupa tipar turistic. Asta limiteaza mult numarul de participanti, afara ma opresc la 7 - 14, rar pana la 25 pers (asta doar in situatia unor destinatii care-mi permit acest numar). In tara locatiile sunt rezervate exclusiv, suntem limitati de capacitatea pensiunii sau a hotelului, de asemenea a mijlocului de transport si nu in ultimul rand de posibilitatea de a socializa. Greu se poate comunica in diagonala intr-un grup de peste 30 de persoane, iar persoanele mai timide intr-o astfel de situate devin si mai timide...

Probabil ca anul viitor am sa aduc niste noi modele de vacanta care sa permita unui numar cat mai mare de membri sa participe. Ma gandesc la actiuni simple in care prezenta mea poate fi suplinita de membri vechi si de cineva de specialitate. Ma refer la actiunile din tara nu la cele din afara bineinteles. Am sa pastrez ca destinatii Portugalia si Spania, pt ca am vazut ca sunt cele mai solicitate, apoi am sa despart Irlanda si Scotia, adaptandu-le la un tur mai scurt, la fel are sa se intample si cu Dalmatia, care nu o sa se mai opreasca la Opatija ci cel mai probabil la Budva care am vazut ca este o statiune plina de viata....Asta o sa insemne un numar mai mic de kilometri, pt ca pt oricine stie ce inseamna soferia, aproape 4500 de kilometri facuti in 9 zile inseamna mult. Si multi sunt facuti in zone turistice aglomerate, pe malul marii, in munti...Pt ca multi mi-au solicitat tarile nordice, am sa gandesc si o astfel de excursie sub forma de combinatie avion + microbuz pe care am sa-l conduc la fel ca in Dalmatia, Portugalia si Austria eu, cu un numar deci foarte limitat de locuri...Inca nu stiu daca se va mai face Madeira si Italia de sud. Probabil ca Madeira va fi inlocuita de Malta iar Italia de sud cu o combinatie Austria - Italia de Nord (zona Sud Tirol). De la Udine in sus sunt niste locuri minunate, culminand cu Cortina D'Ampezzo, vreau sa vi le arat si pe acelea...

In noiembrie, ca si in fiecare an o sa apara actiunile pt 2015, completate desigur pe perioada anului cu cate ceva...Dar pana atunci mai e. Maine plec spre Madeira, apoi vine Delta, Apusenii, Castelele Bavareze, Cheile Nerei etc...Trebuie acum sa ma ocup de ceea ce urmeaza...Asa ca inca o data bine ati venit celor noi si sper sa ne intalnim si sa ne cunoastem...Si imi pare rau pt ca ca nu ati gasit locuri la actiunile la care ati fi dorit sa participati... :-[

Offline dannielle

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2230 : Marți, 15 Iulie 2014, 11:09 »
Buna, sunt Dana din Craiova si sunt nou venita in aceasta comunitate. Ma bucur ca pot comunica cu oameni aflati in aceeasi situatie cu mine. Nu am inca un partener de viata, dar acesta nu este un capat de tara. Este important sa incercam sa traim frumos, indiferent de faptul ca avem sau nu avem partener.
Felicit initiatorul acestul proiect si astept cu nerabdare prima calatorie la care voi putea participa.
Pe curand!

Offline gabriela.gheorghe

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2231 : Marți, 15 Iulie 2014, 13:22 »
Buna, sunt Dana din Craiova si sunt nou venita in aceasta comunitate. Ma bucur ca pot comunica cu oameni aflati in aceeasi situatie cu mine. Nu am inca un partener de viata, dar acesta nu este un capat de tara. Este important sa incercam sa traim frumos, indiferent de faptul ca avem sau nu avem partener.
Felicit initiatorul acestul proiect si astept cu nerabdare prima calatorie la care voi putea participa.
Pe curand!
Buna, Dana din Craiova!
Nu tin decat sa subliniez faptul ca multumirea fiecaruia dintre noi ( ca sa nu zic fericire care inseamna multe lucruri laolalta), nu sta neaparat intr-un partener de viata.  Este important sa ai si un partener de viata, dar unul in care sa crezi, ca decat cu o companie proasta, mai bine singur. O spun din proprie experienta...probabil ca nici eu n-am intalnit tocmai persoanele potrivite...dar, da...sa facem noi insine in asa fel incat sa ne treaca timpul in modul cel mai frumos cu putinta...
Salutari tuturor celor noi, dar si celor vechi!

Offline otilia plaian

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • ana
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2232 : Luni, 21 Iulie 2014, 21:50 »
buna, am 45 ani, sunt o persoana dinamica, amatoare de drumetii, excursii ,deci unde merg in weekend uri sau in august cand am concediu .As fi vrut sa vad o oferta mai clara de excursii sau activitati, imi pare rau sa o spun dar aveti si un site foarte greoi care ar trebui imbunatatit. Va pup.o seara placuta  tuturor !

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2233 : Miercuri, 23 Iulie 2014, 22:12 »
Bine ai venit, otilia! O oferta mai clara de atat? :o
http://www.singlescamp.ro/ - pe site gasesti calendarul excusiilor 2014, cu link-uri catre forum.

aici, pe forum, ai topicuri cu fiecare actiune prezentata cu detalii si loc de comunicare/socializare intre participanti.


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline ancaj

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2234 : Marți, 29 Iulie 2014, 11:31 »
Bine v-am gasit. (Sau bine ca v-am gasit) Este ceva nou pentru mine, trebuie sa ma obisnuiesc putin cu ce scrieti, cu actiunile care sunt in derulare, sa vad programul viitor unde pot participa. La cei care plecati in curand va doresc distractie placuta, drum bun si zile minunate.