Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 974621 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

andrew

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2295 : Joi, 13 Noiembrie 2014, 22:53 »
Este ok...

Offline totoescua

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 124
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2296 : Vineri, 21 Noiembrie 2014, 13:12 »
Ma tot gandesc cum sa ma prezint , am peste 50 ani destul , vin dupa o pierdere majora in viata , sunt o persoana activa , as vrea sa stiu daca mai sunt membri mai in varsta ? Am calatorit destul , ma simt bine numai intre oameni . Oricum ar fi , primul pas a fost inscrierea intr-o actiune . 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13261
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2297 : Vineri, 21 Noiembrie 2014, 14:53 »
Adica eu sunt in varsta totoescua...?  ::) ;D Pai eu vreau sa cred ca intre 50 si 60 sunt inca un adolescent, sau cel putin asa ma simt. Urc la munte, dansez, merg in cluburi, n-am mai incercat in ultima vreme, dar acum vreo 10 ani, impreuna cu cativa colegi care facusera si ei sport ca si mine, i-am batut mar la fotbal pe niste liceeni care ne provocasera in curtea scolii...

Problema varstei sa nu ti-o pui nici macar un moment, sunt destui acolo unde spui tu, important este ca esti un om activ si sociabil...Din moment ce ai intrat aici, ai scris, esti interesata, ghicesc o parte de profil...asa ca...hai cu noi!  :thumbup:

Offline M3la

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2298 : Luni, 24 Noiembrie 2014, 20:57 »
Buna seara tuturor. Sunt Maria, am 31 de ani si sunt din Sibiu. Am aflat despre Singles Camp, din intamplare, pe internet.
Imi place enorm sa calatoresc si sa cunosc persoane noi si de aceea m-am decis sa ma alatur acestei comunitati.
Fiind noua pe aici, studiez lista de excursii pentru anul 2015 si sper sa ne vedem cat mai curand pentru a ne cunoaste si dincolo de granitele internetului.
Pe curand!
 :)

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2299 : Luni, 24 Noiembrie 2014, 22:58 »
Buna, Maria! Bine ai venit! :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13261
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2300 : Marți, 25 Noiembrie 2014, 07:35 »
Bine ai venit M3la!

Dupa ce am citit postarea ta, mi-am facut o socoteala ca majoritatea celor din Sibiu, au ajuns aici nu pentru ca ma cunosteau sau au auzit de mine in oras, ci datorita internetului...Nu mai retin cine ma sunase, asta se intampla acum vreo 2-3 ani si afland ca sunt din Sibiu era tare, tare surprinsa... :)

Offline M3la

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2301 : Marți, 25 Noiembrie 2014, 20:31 »
Va multumesc pentru primire.  ;)Ce pot sa mai spun…. se pare ca inca o data internetul isi dovedeste utilitatea pentru faptul ca ne face cunoscute diverse lucruri si ne conecteaza intr-un loc precum comunitatea Singles Camp...dar mai important, zic eu, este ceea ce se creeaza si ramane dincolo de internet  ::)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13261
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2302 : Miercuri, 26 Noiembrie 2014, 08:01 »
Internetul trebuie sa ramana in sfera utilitatii, daca depaseste aceasta granita si se ajunge la dependenta la un modus vivendi, atunci este rau...

Offline barkleyfan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2303 : Miercuri, 26 Noiembrie 2014, 09:33 »
Buna ziua tuturor!
Numele meu este Helen (Elena) si sunt din Timisoara.
M-am inscris la SinglesCamp in ideea de a-mi face noi cunostinte in randul persoanelor de varsta apropiata cu a mea (in jur de 60 ani).
Imi puteti spune daca mai sunt locuri la Revelionul de la Govora si, mai ales, daca sunt si persoane de varsta mea inscrise sau doar mult mai tineri?  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13261
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2304 : Miercuri, 26 Noiembrie 2014, 09:39 »
Buna ziua Elena si bine ai venit aici pe forum! In grup deja ti-am transmis printr-un Email...Pt revelion in Hotel Belvedere mai sunt dupa ce mi-a spus Samiza din agentie in jur de 6 locuri.
In ceea ce priveste varsta ii las pe altii care participa sa raspunda....Desi iti spuneam in Email ca nu ai de ce sa-ti face probleme din aceasta perspectiva...

Offline pinkpanthere

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 161
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2305 : Luni, 01 Decembrie 2014, 08:51 »
 Hello tuturor! La multi ani de 1 decembrie. Sunt Constanta ... din Bucuresti. Urmaresc forumul de foarte mult timp. Ca si voi sunt singura de foarte mult timp. Am 51 de ani ... pentru mine o varsta foarte frumoasa. Am participat pana acum doar la actiunea Sibiel din septembrie unde mi-a placut tare mult: organizare, grup, locatie, distractie. etc. In continuare voi participa si la alte actiuni, desigur in functie de zilele libere din timpul anului. Imi place preocuparea de care da dovada Gigi "Eroul" - neobositul, pentru excursii noi, structurate ... altfel ... decat la agentiile clasice. Si imi mai place diversitatea din grupurile "Singles camp". Vacantele sunt asezonate cu de toate ... nici o sansa sa te plictisesti. Sa auzim numai de bine.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13261
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2306 : Luni, 01 Decembrie 2014, 10:01 »
Multumesc,  :flori:

Offline Lady Dy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2307 : Marți, 02 Decembrie 2014, 22:00 »
Buna seara, eu sunt Diana din Pitesti, si ma chinui de cateva zile sa ma acomodez cu acest forum. Nici acum nu stiu daca scriu bine unde scriu. Dar, voi vedea. O sa petrec primul revelion cu voi si abia astept sa va cunosc pe toti.
Cred ca m-as fi descurcat mai bine pe facebook intr-un grup inchis. Avem asa ceva ? O seara frumoasa! *|*
Diana

Offline nscrepnic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2308 : Marți, 02 Decembrie 2014, 23:33 »
buna seara,
Nici nu stiu cum sa mai socializez!:(...nu stiu cum am reusit sa ating performanta asta ,insa nu mi-e bine deloc asa!As intra in grupul vostru dar nu stiu cum sa incep...trist dar asa e!....nu mai sunt tanara,sunt la o mare rascruce (schimbare radicala de mod  si loc de viata)si oarecum panicata si trista ca parca nu mai sunt femeia puternica de odinioara.Am mai trecut pe aici,in alte vremuri dar.....tot n-am avut ....hotararea sa va abordez....
Acum...va scriu ,ca un strigat in neant.....nu mai vreau sa fiu asa singura si fara drag de viata ce-a mai ramas....

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13261
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2309 : Miercuri, 03 Decembrie 2014, 07:57 »
Heiiii Nscrepnic, ridica un pic capul!  :) E o lume intreaga in fata ta...Lasa pesimismul, neincrederea, nemultumirea...Inlocuieste-le cu optimism, speranta, dorinta...Fiecare varsta este frumoasa in felul ei...Eu ma simt acum mai bine decat la 40 ani...Ma gandeam atunci cu groaza ca am sa ajung ca multi pe care ii vedeam apatici, lipsiti de chef, taraindu-si pasii pana in parc si inapoi acasa...Si uite am nu peste mult timp 54, urc pe munte in ritm cu unul tanar, imi plac petrecerile (si inca cum... ::)), imi fac planuri ce fac peste 10 ani...Nu ai voie sa stai resemnata, viata noastra este din pacat cam scurta, asa ca ceea ce ni s-a dat trebuie "folosit" la maxim!

Totul e la tine, nu te uita in jur in speranta unei maini de ajutor. Tu esti singura care poate sa faca ceva...Un prieten, un grup, o societate poate sa-ti generezeze o stare buna, poate sa-ti creeze un cadru de intereactiune (de care tu ai mare nevoie), poate sa-ti dea siguranta, dar doar atat...Restul e la tine...Deci lasa gandurile rele, pune-le intr-un sertar unde tii ca nu mai umblii, iesi mai mult din casa, intalneste oameni, participa la lucruri frumoase, alegeti din cei pe care-i ai in jur doar pe cei optimisti si care-ti pot da o stare buna...Nu asculta povesti triste nici la tv, dar in special de la cei care te inconjoara...Este o incarcare de care acum chiar n-ai nevoie...

Hai, capul sus!  :)