Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 971499 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2325 : Joi, 18 Decembrie 2014, 07:18 »
"Vechi" punem in paranteza... :) Americanii cu care lucram acum vreo 6 - 7 ani, ne numeau pe cei nou intrati in organizatia internationala a consultantilor in turism "new entry"...Si la una dintre intalnirile noastre, tinute la Barcelona, i-am intrebat pe cei care activau acolo de multi ani: voua cum vi se spune? Si a venit raspunsul unui englez, Les Sinclar, un tip plin de haz cu care am petrecut multe..nopti: "Old Dogs". Presedinta noastra sa lesine de ras si de atunci cand era vesela scotea cate un...latrat. ;D ;D ;D Si daca ati vedea-o, este cea mai serioasa persoana pe care am intalnit-o vreodata. Imbracata business tot timpul, inalta incat domina totul in jur, recunoscuta mondial in top 5 experti in turism corporate...Va dati seama cat de contrastant era sa o auzim "maraind si latrand"... :)

Incerc sa explic prin mesajul de bine ati venit si a unui Email in care raspund intrebarilor venite la inscriere ca Singles Camp nu este un club. Nu este un grup inchis, in care cei care intra gasesc o comunitate in care toata lumea se cunoaste de nu stiu cat timp. Este un grup deschis si care a devenit foarte mare numeric atat ca inscrisi cat si ca activi, ma refer aici la cei care participa. De regula cei activi isi aleg in medie 2-3 actiuni/an, asta inseamna ca se intalnesc cu maxim 75 - 80 pers/an. Si sunt cca 2.000 activi...Chiar si cineva inscris de 4-5 ani nu are cum sa cunoasca mai mult de 200- 300 persoane din Singles Camp, deci sansa ca intr-o excursie sa reintalneasca  cunoscuti este 1/10...Foarte mica...

Bineinteles insa ca exista diferente: cei vechi deja stiu cum se desfasoara o excursie sau o vacanta de-a noastra, nu-si mai pun intrebari cine vine si cum sunt cei cu care o sa-si petreaca acele zile, pe cand cei noi au ca si gand pana ajung acolo daca pot sau nu sa aiba incredere in organizator, daca intradevar este un mediu potrivit lor, daca o sa se simta confortabil...Dar totul se rezolva in prima ora...Intrebarile primesc raspuns si totul decurge de la sine. Evident insa ca depide si de persoana, de gradul in care este dispusa sa socializeze, cat de deschisa este...

Eu nu folosesc "vechi" doar pt cei de la inceput si care au ramas aici in Singles Camp ci pt toti cei care au fost macar o data...Intreba Rentzi odata daca el e "vechi"...Pai daca ai petrecut in vacante, intr-un an, mai bine de 2-3 saptamani cu cineva, te obisnuiesti cu persoana respectiva intr-o asemenea masura incat iti da senzatia ca il cunosti de nu stiu cat timp...

Offline Nicoleta Iulia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2326 : Vineri, 19 Decembrie 2014, 22:39 »
Buna seara! Imi pare tare bine si deja ma simt foarte confortabil dupa ce am citit ca sunt mai multe persoane trecute de 50 ani, avand si eu, 52. Optimismul si tonusul administratorului ma face sa fiu din ce in ce mai increzatoare in acest proiect. Intr-adevar, nu varsta conteaza ci implinirea copilului din noi care isi mai cere si el drepturile din cand in cand. .....

Offline costinjb

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 134
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2327 : Vineri, 19 Decembrie 2014, 22:53 »
Ma numesc CostinB,si sint din GL,am 58 ani si ma bucur ca am intrat in legatura cu voi.As dori sa iau parte la activitatile organizate deSC,dar nu imi place iarna.Am sa astept perioada de primavera-vara si in special excursii in zone montane ,din RO.(Am fost destul plecat in afara).Va multumesc ca m-ati acceptat printer voi,si va urez distractie maxima la Revelionul de la Govora.

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2328 : Vineri, 19 Decembrie 2014, 23:04 »
Bine ai venit, Costin! :)

Offline DorinaSimion

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2329 : Sâmbătă, 20 Decembrie 2014, 08:17 »
Bine ai venit Costin!Ai intrat intr-un grup de oameni minunati,sa nu te indoiesti de asta.
dorina

Offline mmari

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2330 : Duminică, 21 Decembrie 2014, 15:27 »
Buna ziua,
Sunt Mari din Arad,am 59 de ani,multumesc pentru accept in grup si imi doresc cat mai multe iesiri impreuna.Sunt ''old dogs""?:))
E adevarat ca iarna nu-i ca vara,dar incerc...:))Nu vreau sa-mi impun '''limite'' pt ca timpul este prea pretios.

Offline Nicoleta Iulia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2331 : Duminică, 21 Decembrie 2014, 20:48 »
Buna seara! Ai dreptate mmari, timpul este pretios... Sunt cred ca....la  a treia postare si deja ma simt mai un largul meu, citind formulele de intampinare a membrilor mai vechi pentru cei noi intrati. Va multumesc si va apreciez pentru aceasta Ella si DorinaSimion. Poate ne vom intalni la vreuna dintre actiuni.

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2332 : Duminică, 21 Decembrie 2014, 21:49 »
Totul se intampla cu un scop...Poate ne vom intalni cand ne asteptam mai putin...Pana atunci , suntem aici :)

Offline mmari

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2333 : Miercuri, 24 Decembrie 2014, 18:13 »


              SARBATORI LINISTITE TUTUROR ! :)

Offline baba dochia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2334 : Duminică, 28 Decembrie 2014, 21:45 »
LA MULTI ANI tuturor !
<< Iubeste si fa ce vrei  ( Sfantul Augustin ) >>

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13254
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2335 : Luni, 29 Decembrie 2014, 09:13 »
Multumim! La multi ani si voua noilor veniti aici!  :)

Offline victoria

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2336 : Joi, 01 Ianuarie 2015, 14:34 »
La multi ani tuturor si bine v-am gasit!
Sunt prima pe acest an care posteaza? Cu atat mai bine, pentru ca sunt noua!
Numele meu este Viki Doresc sa ma alatur acestei comunitati frumoase pe care abia am descoperit-o. Ceea ce am citit m-a incurajat sa o fac. Cred ca in calatoria noastra prin viata cei mai importanti sunt oamenii, atat cei asemeni tie, cat si cei diferiti. Toti te ajuta sa te cunosti si sa mergi mai departe mai implinit, mai generos, mai luminos.
Sper sa va cunosc cat de curand!

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2337 : Joi, 01 Ianuarie 2015, 15:27 »
La multi ani si bine ai venit Viki !

Offline victoria

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2338 : Vineri, 02 Ianuarie 2015, 16:08 »
Multumesc de intampinare, Cory!

Offline merylungu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2339 : Duminică, 04 Ianuarie 2015, 13:57 »
daaa...am citit lucrurile frumoase in care sunteti antrenati. Desi nou inscrisa si nestiind axact ce se.ntampla mi se pare destul de interesant...Ma numesc Maria si astept sa mi se intample si mie, unei "devenita persoana singura"' de cativa ani, lucruri frumoase... :)