Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 985635 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline cosette

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2490 : Duminică, 21 Iunie 2015, 14:01 »
Buna,

Sunt Lori din Bucuresti, am 32 de ani si sunt single. Sunt o fire optimista si sper sa-mi fac prieteni buni pe aici si sa ma plimb cat mai mult pentru ca imi place foarte mult sa ma plimb peste tot.
Imi place foarte mult marea desi nu stiu sa inot, iar Grecia e tara mea preferata.
Imi plac masinile si imi place sa conduc desi nu am masina si n-am mai condus de cand am luat permisul, acum 10 ani.. J
Imi plac oamenii cu simtul umorului, oamenii buni la suflet, capabili sa-i inteleaga pe ceilalti. Ador ploaia si mirosul florilor de tei. Imi place sa fac fotografii.
Nu-mi plac oamenii care nu privesc mai departe de propria persoana, care nu si-ar recunoaste in veci greselile, care se considera perfecti si care isi autoproclama maturitatea in gandire, oamenii care se lauda in mod direct sau indirect - atunci cand incearca sa scoata in evidenta defectele altora facand apoi o antiteza cu calitatile lor, oamenii care incearca sa arunce mereu toata vina pe ceilalti si nici cei care se cred buricul pamantului si toata lumea trebuie sa stea dupa ei sa-i astepte etc.
Cam atat despre mine, deocamdata.

Va salut si va doresc o duminica frumoasa!  :)

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2491 : Duminică, 21 Iunie 2015, 14:55 »
Bine ai venit, Lori! :flori:

Offline cosette

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2492 : Luni, 22 Iunie 2015, 23:27 »
merci, ella! si pentru intampinare si pentru flori :)

Offline giorgia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2493 : Joi, 25 Iunie 2015, 14:30 »
Buna  ziua tuturor,:-)
Sunt Giorgia si sper sa mai existe pentru intarziate..ca mine..un loc secundar in "Aventura albastra" :-)) (programata in septembrie) si pentru care am aplicat in urma cu cateva minute.
 Astept deasemenea cu interes reecranizarea Best seller-ului de succes "6 zile pe Insula Marilor Zei"..pentru care observ ca s-a finalizat cu distributia pt 2015:-(. Dar sa fim sanatosi si voiosi ca sigur vor mai fi oportunitati.
Toate cele bune!
P.S.Ceva matematica:V: 42 , G:53; cateva elem. de identificare: optimista, iubitoare de frumos (natura, oameni si creatiile lor)

Offline Stefi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2494 : Joi, 25 Iunie 2015, 20:35 »
Servus,
Sunt la inceput in comunicarea pe forum. O sa incerc sa fiu mai activa.
Vreau sa merg in Portugalia si sunt convinsa ca o sa fie foarte fain.
Seara placuta

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2495 : Joi, 25 Iunie 2015, 20:42 »


  Bine ati venit Giorgia si Stefi!   *|*

Offline alina valeria

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2496 : Sâmbătă, 04 Iulie 2015, 09:34 »
Buna dimineata si bine v-am gasit!

Numele meu este Alina Valeria, sunt din Bucuresti si am 47 de ani.
Sper sa ma pot alatura grupului ce va pleca in vacanta in Portugalia si, astfel, sa ne cunoastem.

Toate cele bune!
Alina





Offline Brand_usa

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2497 : Sâmbătă, 04 Iulie 2015, 13:16 »
Buna. Ma numesc Brandusa, am 40 de ani si sunt din Bucuresti. M-am hotarat sa "sparg gheata" cu excursia din m-tii Fagaras.   
" Unui om ii accepti firea, nu i-o ierti. "    ( Ileana Vulpescu )

Offline maria2015

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2498 : Duminică, 05 Iulie 2015, 08:06 »
Ma numesc Maria, am 55 ani, sunt din Braila si m-am inscris pentru excursia in Delta. Sper ca o sa ne cunoastem si o sa petrecem clipe fumoase impreuna.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13270
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2499 : Duminică, 05 Iulie 2015, 12:09 »
Nu cred sa fi singura braileanca. Destul de multi vin de acolo in excursiile noastre. Asa o sa-ti fie mai usor...Oricum sunt convis ca o sa te acomodezi repede.

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2500 : Duminică, 05 Iulie 2015, 13:53 »
Bine ati venit, Brandusa si Maria!  :flori: Brandusa, si eu merg in Fagaras. :)

Offline Flora

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2501 : Duminică, 05 Iulie 2015, 13:57 »
Bine v-am gasit! Sunt Anca, am 47 de ani si sunt din Bucuresti. Va urmaresc "din umbra" de ceva vreme, dar de abia acum am prins un pic de curaj sa ma alatur acestui frumos proiect de suflet. Am terminat Universitatea din Bucuresti, muncesc in jur de 9 ore pe zi de vreo...20 de ani, iar in timpul liber scriu. Poezie. In rest...va doresc o vara senina si imi doresc sa va cunosc! Numai bine!  :)

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2502 : Duminică, 05 Iulie 2015, 14:17 »
Buna , Anca! Bine ai venit! Cam asa am procedat multi dintre noi... :)

Offline Lavy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 157
  • Let's do it!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2503 : Marți, 07 Iulie 2015, 14:49 »
Bine v-am gasit! Sunt Lavinia , am 40 ani  si sunt olteanca din Craiova  :). Am aflat de acest proiect superb acum citeva zile  si m-am decis sa ma alatur si eu :). Sunt single( dupa o relatie de 13 ani) si invat sa ma descopar .Ca meserie sunt programator ...deci cea mai parte din timp mi-o petrec la calculator ...iar in timpul liber imi place sa citesc, sa ma uit la seriale  si din cind in cind mai ies cu prietenii.
Cam asa ma prezint :) .
Multumesc ca ma primiti printre voi! Sper sa va cunosc  cit mai curind!

O zi frumoasa!
Ce nu te doboara te face mai puternic -  Nietzsche

Offline cristinamirela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #2504 : Joi, 09 Iulie 2015, 16:42 »
Buna ziua si bine v-am gasit
Eu n-am reusit inca sa ma obisnuiesc cu genul acesta de prezentare (desi se practica de ani buni la intrarea in orice colectivitate) dar dupa ce m-am "plimbat " cateva zile prin topicurile acestea m-am gandit ca ar fi lipsa de educatie si de bun simt sa nu ma prezint! Asa ca :
-numele meu este Mirela, am 54 de ani , sunt vaduva /singura de vreo 7 ani
-  m-am nascut in Brasov si desi acum locuiesc in apropierea Ploiestiului , sufletul meu a ramas pe la Brasov! Ha!
-sunt educatoare de 35 de ani si probabil de aceea din cand in cand "dau in mintea copiilor"
- sunt o fire vesela dar nu foarte optimista, mai degraba genul "fatalist"
Cam atat pentru inceput. Poate ar mai fi de spus ca desi stiam de singlecamp de anul trecut , abia acum am avut curajul sa ma inscriu.Ha!