Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 968381 ori)

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline carmenth

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3060 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2017, 08:31 »
La Multi Ani tuturor,de curind m-am inscris si eu in acest grup.

Offline DanaP

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3061 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2017, 22:49 »
Nu sunt o persoana singura , am o multime de prieteni , cunostinte , colaboratori.Dar cu toate astea ceva imi lipsea.Dorinta mea de a cunoaste oameni noi, de a calatori intr-o alta formula, de a ma bucura de o anume libertate inteleasa doar de mine, de a fi eu , de a fi din nou copil uneori ( vezi carnaval ) .Asta am gasit in acest Grup , posibilitatea de a ma exprima liber (asa cum nu o pot face daca as avea un partener), cum nu o po tface daca as fi cu ai mei copii, cum nu o pot face daca as fi cu ai mei colegi de servici. In oricare din situatii ar fi probleme de felul : oare parul imi sta bine, oare nu am spus o gluma prea decoltata, oare nu am procedat bine in situatia X.Sa poti sa te lasi coplesit de frumusetea ce te inconjoara , sa poti sa uiti pentru o vreme de toate problemele cotidiene, sa poti sa oferi din experienta ta altora, sa poti sa impartasesti din experienta altora, sunt o mica parte din motivele pentru care multumesc lui Singles Camp , si multumesc pe aceasta cale prietenei mele care mi-a vorbit despre acest Grup.
Dana P

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3062 : Duminică, 15 Ianuarie 2017, 10:15 »
carmenth, DanaP, bine ati venit ! 

Offline CrissCriss

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3063 : Duminică, 15 Ianuarie 2017, 12:38 »
Carmen si Dana, bun venit, sunt sigura ca nu veti regreta inscrierea in marea familie SC. :)

Offline mihaela comisel

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3064 : Luni, 16 Ianuarie 2017, 12:25 »
Buna ziua,

Sunt Mihaela si doresc sa fiu un membru activ al acestei comunitati.
Imi plac calatoriile, oamenii, imi place sa socializez si sa stabilesc legaturi care
sa dureze. Sunt multe locuri din tara noastra care merita vizitate si ma
bucur ca acest grup poate sa o faca.
Sunt bucuroasa ca apartin acum acestei comunitati unde am reustit sa cuonsc niste oameni minunati.

Offline ave caesar

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3065 : Luni, 16 Ianuarie 2017, 18:59 »
Bun venit, Mihaela,
dupa cum te-ai prezentat (membru activ, socializare, legaturi durabile) si daca o tii tot asa, o sa fii un membru de incredere al Singles Camp.

Offline MMihaela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3066 : Vineri, 20 Ianuarie 2017, 10:04 »
Buna ziua la toata lumea,
Sunt Mihaela, am 40 ani, singura, economist, din Mures si ma bucur sa va cunosc!
Prima actiune la care voi participa alaturi de voi este, carnaval la Sibiel 17-19 februarie. Am emotii.

O zi frumoasa sa aveti.

Offline Lavy

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 157
  • Let's do it!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3067 : Vineri, 20 Ianuarie 2017, 10:23 »
Bine ati venit!

MMihaela  nu trebuie sa ai emotii ...o sa vezi o sa intilnesti oameni minunati si o sa fie totul superb.   :)
Ce nu te doboara te face mai puternic -  Nietzsche

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3068 : Vineri, 20 Ianuarie 2017, 10:24 »
Prima actiune la care voi participa alaturi de voi este, carnaval la Sibiel 17-19 februarie. Am emotii.


Bine ai venit, Mihaela! Eu zic sa lasi emotiile sa se risipeasca. Carnavalul e o actiune atat de vesela, plina de surprize placute, incat emotiile nu au cum sa fie decat pozitive :)

Si nu uita sa intri, sa postezi si pe topicul Carnavalului din 17-19 feb. Acolo poti sa afli informatii utile, sa te familiarizezi un pic cu cei care vor participa inainte de a va intalni.  :thumbup:
Asa, doar pentru ca esti noua si emotionata, pun si linkul  :flori:
http://forum.singlescamp.ro/index.php?board=54.0
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline elenagatiu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3069 : Sâmbătă, 21 Ianuarie 2017, 09:21 »
Buna, tuturor!
Ma numesc Elena si sunt un membru nou al comunitatii. Ce as putea spune despre mine in citeva cuvinte? Imi place sa calatoresc, dar, din pacate nu am avut (sau nu mi-am creat) prea multe ocazii. Am ajuns in acel punct in care iti doresti ca viata personala sa treaca inaintea celei profesionale.
Las placerea descoperirii (de sine, a altora) pentru prima intilnire Singles Camp la care m-am inscris - excursia la Cheile Nerei, din 6-9 iulie. Inteleg ca exista o lista pentru transport din Bucuresti, dar nu am reusit sa o gasesc pe forum. Marturisesc ca nu sunt foarte familiarizata cu acest mod de comunicare, dar voi explora. Mi-ar fi util sa stiu daca mai este altcineva din Bucuresti care merge la Cheile Nerei in vara.
Astept excursia cu nerabdare si interes.
Toate cele bune!
Elena

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3070 : Sâmbătă, 21 Ianuarie 2017, 09:56 »
Bine ai venit, Elena!

Intrarea in SCT (Singles Camp & Travel) este cea mai buna ocazie pe care ti-ai creat-o.
N-am inteles daca nu ai gasit lista sau topicul Incursiune pe Cheile Nerei sau lista de transport de pe topic.
Incerc sa te orientez:

1. Toate excursiile se gasesc pe Pagina de start - Excursii si evenimente - Excursii si vacante Singles Camp&Travel 2017
. Aici se deschide lista cu excursii, de obicei primele sunt cele in care s-au postat comentarii recente, deci trebuie sa cauti cu...putina atentie.

2. Intrebarile sau mesajele care au legatura cu o anumita actiune se posteaza pe topicul actiunii respective. Pentru ca esti nou-nouta, iti las si linkul pentru Cheile Nerei :flori

http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2421.0.html

3. Pentru Cheile Nerei, vezi in prezentarea excursiei se organizeaza, fara a fi inclus in pret,  transport din Bucuresti si Iasi. Nu-ti fa griji, vor fi multi participanti din Bucuresti. Prezinta-te si pe topic, asa vei putea afla ce persoane mai merg din Bucuresti, puteti sa va cunoasteti online, inainte de a va intalni, esti la curent cu informatiile de organizare...etc.
Daca dai click pe butonul Atasamente si alte optiuni, bifezi casuta Anunta-ma cand apar raspunsuri, vei primi o notificare pe email de fiecare data cand cineva posteaza ceva nou.
 
4. Listele de transport se deschid mai aproape de perioada de desfasurare, 2-3 saptamani, maxim 1 luna inainte de data plecarii.

Pana atunci...explorare placuta!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Florea Mirela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3071 : Duminică, 22 Ianuarie 2017, 18:58 »
Buna seara! Sunt Mirela si sunt ,,proaspata"  membra a acestui forum! Imi plac calatoriile, imi place sa merg in locuri noi, sa cunosc oameni interesanti. Profesia imi ocupa destul de mult din timp, asa ca, probabil este si un motiv pentru  ,,singuratate". Incerc sa imi fac planuri pentru concediu si acum sunt in perioada de tatonari si cautari. Sper ca inscrierea mea aici sa fie o experienta frumoasa.

Offline seat2007

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3072 : Duminică, 22 Ianuarie 2017, 21:38 »
Buna seara, ma numesc Calin si in seara asta m-am alaturat si eu clubului SCT.
Sunt o fire vesela, imi plac foarte mult calatoriile si sper sa-mi fac o multime de prieteni aici.
Va imbratisez cu drag.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3073 : Duminică, 22 Ianuarie 2017, 21:43 »
Bine ati venit! E cel mai potrivit loc pentru calatorii si prieteni!  :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3074 : Luni, 23 Ianuarie 2017, 14:32 »
Buna,
eu sunt Nina, nou-nouta pe-aici! Sunt cam timida de fel dar cum se zice "sunt timid dar ma tratez"! De data asta vreau sa incerc " s-o tratez "cu voi
sa vedem ce iese!
Era gata-gata sa ma inscriu la toate excursiile voastre dintr-un exces de entuziasm, asa de mult mi-au placut...dar m-am oprit totusi la doua pentru inceput: Apuseni si Samothraki, stilul mai activ, clar! Excursia in Islanda m-a zapacit de tot, vreau sa ajung acolo neaparat. Insa doar 8 locuri, maiculita? Asta e doar pentru premianti inseamna. Ma pun si eu la rand, poate in doi trei ani voi reusi sa ma vad pe lista.
In rest ce sa zic, numai de bine!