Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 978732 ori)

0 Membri şi 9 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3645 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 09:35 »
Chiar mă gandesc că am putea scrie cu câte două litere mari ex. PAul, SIbiu sau PauL, SibiU pentru că nu încălcăm nici o regulă și am fi mai cu moț.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3646 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 13:59 »
zIci, iUstIN, Ca AsA aR Fi MaI iNteReSAnt Si cA nU incAlCaM niCIo REgULA?
Atuncipoatecaamputeascriecumentreceprincapsaucumseducdegetelepetastaturadacatotnavemnicioregulasaracalimbaromana.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Teutta36

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
  • Carpe diem
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3647 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 14:43 »
Pentru asa-zisul ave ceasar-daca va simtiti frustrat domnule de faptul ca am scris repede fara sa ma gandesc ca voi fi asaltata ca la scoala generala cu nu am folosit majuscule, va anunt ca am foarte multi ani de scoala si studii superioare. Eu m-am inscris pentru a cunoaste oameni de calitate, buna crestere, optimisti, nu de a fi pusa la zid de dumneavoastra. De asemenea, excursia pe care am ales-o este pentru a evada din cotidian, a ma relaxa, si a ma distra. Sper sa fi facut alegerea corecta. 

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3648 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 17:50 »
AsA aR Fi MaI iNteReSAnt Si cA nU incAlCaM niCIo REgULA?
În bible spune sa-ti iubești aproapele nu să-l critici  O0


Offline Paul O.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3649 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 19:50 »
Teutta,avem cam același motiv de participare
  Te invit încă de pe acum la cafea/ceai/vin.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3650 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 20:04 »
Sper sa fi facut alegerea corecta. 
Asta doar tu poti sti. Mai ramane de vazut cum te astepti tu sa raspunda niste "oameni de calitate, buna crestere, optimisti" cand se trezesc facuti frustrati. Culmea, frustrati de faptul ca tu ai scris repede. :faint:  Pe aici ne spunem "tu" dar nu ne facem frustrati. Unii poate n-avem asa multe studii superioare, dar nici nu conteaza asta. Si tratam cu "Multumesc" sau "Scuze", dupa caz, eventualele observatii care ni se fac. Daca putem, iesim din situatie cu umor. Oricine poate gresi tastand pe telefon, important e sa nu devina graba o scuza si o eliberare de atentie.

Nu pot sa vorbesc in numele lui ave cesar, dar imi imaginez ca, daca a intervenit, singura lui frustrare era data de teama de o de eventuala deraiere de la ce s-a construit in atatia ani, pe forum si in comunitate. Aici evadam din stilul de comunicare obisnuit pe alte site-uri/retele de socializare.
In excursii ne distram, ne imprietenim, avem grija sa nu generam sau sa amplificam conflicte. Daca alocai un pic de timp sa citesti regulamentul, sa rasfoiesti forumul, sa citesti, in prezentarile excursiilor cerintele impuse de Gigi pentru participanti, probabil nu reactionai asa.

Iustin, o vreme am crezut ca asta e felul tau de a glumi. Dar incep sa cred ca vorbesti serios. Problema ta. Doar ca mi se pare ca faci exact ce ma acuzi (si nu doar pe mine). Adica interpretezi orice spunem si ne acuzi de critica, desconsiderare. Aproape ca nu mai putem spune nimic, tu sari - critica! Nu stiu unde ai vazut tu critica, iar daca ai vazut-o unde era critica?

(ma refer la sensurile din dex:  2 A examina si a evidentia cu rautate partile slabe ale unei persoane, acțiuni etc. 3 A mustra. 4 A barfi. 5 A blama. 6 A carti.)
Sa iubesti aproapele nu inseamna sa ii permiti orice. Sa amintesti niste reguli  inseamna critica? E o intrebare retorica. Imi propun sa nu mai raspund sau sa reactionez in vreun fel la afirmatiile tale, nefondate.

Ok...sunt total  :offtopic: conform regulilor...casei.
Mi-am asumat riscul sa ma sanctioneze Gigi/Admin pentru offtopic si pentru faptul ca raspund la o situatie conflictuala, in loc sa o ignor.

PS Teutta36 - Si sa stii ca asta se asteapta de la cei vechi (cum e ave cesar, eu sau multi altii) - sa va indrume si sa arate unde este limita celor permise, acceptate sau doar agreate pe forum. (conform regulamentului si bunelor maniere, da, Iustin)

Ok, acestea fiind spuse, imi cer scuze pentru offtopic si urez bun venit celor nou intrati!
Pentru ca nu-i asa, aici e topicul de prezentare pentru ei.
Pentru alte discutii fara tema avem Chat... Iar invitatiile la cafea le facem dupa ce ne cunoastem in excursii. (da, am vazut intre timp si postarea lui Paul O)




Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3651 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 20:28 »
A expirat timpul in care pot modifica mesajul. Au ramas ceva greseli, scuze. :).
Mai adaug si un link catre un capitol de interes pentru noi toti.  De fapt se recomanda sa fie citit inainte de orice:
http://www.singlescamp.ro/reguli-pentru-membri/
Da, simt... :tomato:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3652 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 21:03 »
Rezumat: Bun venit celor noi și atenție la regulile forumului și ale acțiunilor !

Offline Paul O.

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3653 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 21:07 »
 Îmi asum greseala și îmi cer scuze. Am recitit mai atent regulile,și mă voi tine strict de ele.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3654 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 21:15 »
Iustin, cand ai dreptate, ai! Capacitatea de a sintetiza nu e o trasatura specific  feminina. Iar uneori e nevoie de...detalii.
Paul O, nu chiar strict, doar intocmai.  Vezi si ce topicuri mai sunt pe aici,  lasa un si pe topicul excursiei la care te-ai inscris. Acolo poti dialoga direct cu cei cu care te vei intalni. :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline ave caesar

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3655 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 21:27 »
 wonderland,
am crezut ca poate sunt eu demodat pentru faptul ca ma zgarie la ochi nume de persoane si orase scrise cu litera mica. Vad ca esti in asentimentul meu. Merci! Sunt membru SC din 2013 si aveam asteptarea ca macar aici, cum spune si Teutta 36, oamenii "cu foarte multi ani de scoala si cu studii superioare", sa respectam gramatica l.romane. Eu am 6 ani de facultate la zi, batute pe muchie, deci am niste pretentii la scrierea in lb. romana.
Draga Teutta 36, nu ma simt deloc frustrat de mesajul tau, din partea mea poti scrie cu ce litere vrei tu, important e sa intelegem noi, restul, ceea ce vrei sa ne transmiti. Bine ai venit in comunitate si sa ai parte de cat mai multe bucurii in excursiile SC.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3656 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 21:39 »
Ceilalti n-au de unde sa stie, eu, pentru ca stiu ca esti old si gold member, deci ai trecut de toate filtrele, am inteles ca e un aspect la care tii, in general si pe forum.
Pentru comentarii/postari pe marginea limbii romana apasati pe link: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2627.0.html  :)
Sa nu facem din tantar-armasar. Toata lumea, cred, a inteles ce e de inteles.

Si ca sa fiu ontopic: mai recomand celor noi, dupa ce citesc regulamentul, evident, sa exploreze un pic forumul, sa asculte/sa ne puna muzica preferata, sa ne spuna bancuri, sa-si faca simtita prezenta pe topicurile excursiilor pe care s-au inscris, sau sa-si exprime pareri la orice topicuri/articole li se par interesante.

O seara linistita, va spun si aici!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3657 : Vineri, 13 Aprilie 2018, 23:05 »
Hihi, miroase a praf de pusca! Cool! >:D
De ce suparati fata? Railor! :hammer: :fight: :tickedoff: :knuppel2: :box:
Teutta36, gata, i-am certat! Insa (strict secret ;) ), sunt mai simpatici decat par :)
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3658 : Sâmbătă, 14 Aprilie 2018, 07:21 »
Prea tarziu, s-a dezamorsat! Nici miros de praf de pusca n-a ramas.
Sunt suficiente razboaie-n lume, macar pe aici sa fie pace, nu?
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Cgabriela

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3659 : Sâmbătă, 14 Aprilie 2018, 13:30 »
Buna!

M-am inscris de curand, atat in grup cat si intr-o prima excursie: "Frumuseti unice ale Buzaului turistic 25-28 mai 2018". Voiam de mult sa vad vulcanii noroiosi si Gura Siriului, asa ca am profitat de ocazie!
Despre mine, ce sa va spun? Sunt maleabila si ma adaptez usor in orice situatie, iar motivele pentru care m-am inscris in grupul vostru sunt sa cunosc oameni noi cu care sa pot merge in vacante, sa ma bucur de locurile frumoase din tara si nu numai.
Abia astept excursia iar pana atunci va urez un weekend minunat!

Gabriela.