Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 975106 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline bluesky85

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • Nimic fara Dumnezeu
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3750 : Miercuri, 13 Iunie 2018, 22:04 »
Asa este,m-am adresat la plural. Si baietii de ce stau in umbra? Le este frica sa iasa la lumina? Hei,baieti! Nu va fie teama sa va aratati ca nu va fac nimic rau:)). Nu sunt asa de rea.

Hey Fluturas88. M-am amuzat cand am citit ca grupa mica de varsta pe acest forum inseamna 30 ani. Eu am 33 ani si sunt de putin timp pe acest site. Din ce oras esti Fluturas88?

Sa inteleg ca persoane sub 30 ani nu sunt pe aici? ;)
Iubirea este singura forta din univers care transcende spatiul si timpul

Offline LuizaS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3751 : Joi, 14 Iunie 2018, 21:02 »
Buna, sunt Luiza, am împlinit de curând 50 de ani si am realizat totodata ca, deși decizia de a ieși dintr-un cuplu luată de relativ puțin timp părea simpla si ușor de gestionat, avea si un mare dezavantaj: absenta vacantelor.  Acceptând statutul de "single", mi-am exprimat nelinistea in scris (mulțumesc Google  :) ::)) si am fost îndrumata către voi. Nu stiu sigur ce voi face mai departe, stiu însă ca ma bucur ca v-am cunoscut. :smitten:
Luiza

Offline ioanabil

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 240
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3752 : Vineri, 15 Iunie 2018, 09:45 »
Bine ai venit LuizaS.
In lista de excursii desigur vei gasi ceva pe placul tau. :dance:
Eu zic ca primul pas ar fi sa-ti alegi o excursie si sa te inscrii la ea, o sa ai ocazia sa cunosti oameni fain si pe urma inca o excursie si inca una si tot asa. *|*

Offline Violetam

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3753 : Vineri, 15 Iunie 2018, 20:06 »
Mulțumesc Ioanabil și Oviarad pentru recomandare. Am citit despre excursia în Ardeal când m-am înscris în acest forum văzând în aceasta secțiune ca este recomandata pentru începători. Mi-ar fi plăcut mult dar din păcate în acea perioada sunt sunt plecata în City break în Bratislava. O perioada mai potrivita ar fi sfârșit de august - septembrie.

Offline Fluturas88

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3754 : Sâmbătă, 16 Iunie 2018, 18:09 »
Sunt dintr-o comuna din judetul Vrancea,cel mai apropiat oras este Adjud si apoi Focsani,dar pana la Focsani sunt vreo 50km. Ma bucur ca mai sunt si alte persoane apropiate de varsta mea pe acest forum. Bluesky tu de unde esti?

Offline bluesky85

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • Nimic fara Dumnezeu
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3755 : Duminică, 17 Iunie 2018, 20:19 »
Sunt din Iasi Fluturas88. Faina zona aia. Mausoleul de la Marasesti e in zona. Si aveti mult vin de calitate in zona Vrancea
Iubirea este singura forta din univers care transcende spatiul si timpul

Offline danab

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3756 : Luni, 18 Iunie 2018, 20:20 »
Bun gasit tuturor ! Ma bucura faptul ca am descoperit acest grup, sper sa ma inscriu alaturi de voi in cat mai multe calatorii. Sunt psiholog, 50 ani, separata de sot de 4 ani, dar nu divortata, agreez persoanele spontane si glumete , sinceritatea si puctualitatea .La cat mai multe sejururi !

Offline Fluturas88

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3757 : Luni, 18 Iunie 2018, 22:00 »
Daaa,asa e,avem vie multa,iar vin avem in functie de vie,adica dace nu ploua cu piatra se fac struguri pt vin,aici e cam la ghici,avem vie,vin,munti avem,paduri mari si gagici multe:)). De baieti ducem lipsa:)) glumesc. Frumos la Iasi,nu am fost decat de cateva ori si mi-a placut desi nu am vazut prea mult,nu am reusit sa ajung la gradina botanica.

Offline bluesky85

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • Nimic fara Dumnezeu
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3758 : Vineri, 22 Iunie 2018, 22:08 »
Daaa,asa e,avem vie multa,iar vin avem in functie de vie,adica dace nu ploua cu piatra se fac struguri pt vin,aici e cam la ghici,avem vie,vin,munti avem,paduri mari si gagici multe:)). De baieti ducem lipsa:)) glumesc. Frumos la Iasi,nu am fost decat de cateva ori si mi-a placut desi nu am vazut prea mult,nu am reusit sa ajung la gradina botanica.

Mi-ar place sa-ti fiu ghid pentru Iasi si sa iti arat si gradina botanica :flori:. O modalitate de contact daca ai sa vorbim pe larg acolo. Multumesc
Iubirea este singura forta din univers care transcende spatiul si timpul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3759 : Sâmbătă, 23 Iunie 2018, 05:33 »
Penru cei nou-intrati, tineri sau doar...nelinistiti  :giggle:

bluesky85, Fluturas88
Datele de contact in vederea "vorbitului mai pe larg", le puteti schimba doar in momentul in care va intalniti si va cunoasteti intr-o excursie.
Cine zice? Autorul conceptului (Gigi Cindea) prin Regulament,  si prin multe alte postari in care mentioneaza ca nu doreste nicio manifestare care sa duca la gandul de...site de dating.
Pana atunci, puteti socializa "la vedere" pe topicul Chat...aici putem discuta (aproape) orice sau comunica pe topicurile cu tema...

Evident, prima recomandare e sa alocati un pic de timp sa cititi Regulamentul, sa rasfoiti forumul, ca sa intelegeti conceptul, sa va familiarizati cu platforma...
Succes si voie buna!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline bluesky85

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • Nimic fara Dumnezeu
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3760 : Sâmbătă, 23 Iunie 2018, 14:33 »
In cazul acesta Fluturas88 trebuie sa te intreb in care excursie vei merge sau alegi sa mergi. Astept raspunsul tau Fluturas88

Desi trebuie sa recunosc ca ideea de a plati pentru a cunoaste pe cineva, sentimental vorbind, nu e 100% pe placul meu  :(. Din cate stiu platesti pentru asta in alte locuri.... 
Dar avand in vedere ca sunt single de mult timp trec peste si accept. O0
Iubirea este singura forta din univers care transcende spatiul si timpul

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3761 : Sâmbătă, 23 Iunie 2018, 15:08 »
Fluturas88 si Bluesky85, repetati dupa mine: acesta nu-i un site de dating, acesta nu-i un site de dating… A, acesta-i nu-i un site de dating? Nu. Ați înțeles ceva? Ce?

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3762 : Sâmbătă, 23 Iunie 2018, 17:04 »
Sa iesim din ceata…
Bluesky,aici platesti o excursie,te bucuri de prezenta altor oameni,trecuti oarecum prin niste filtre si prin viata…
Daca in acest grup vrei sa discuti cu cineva,o poti face.
Intamplator sau nu,venim singuri,plecam singuri,fiecare stie ce vrea sa faca cu viata lui.

Hai,zambeste,doar astfel fluturii se vor aduna in jurul tau ! ;)

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 605
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3763 : Sâmbătă, 23 Iunie 2018, 18:26 »
Bluesky85, iti dau eu raspunsul ca sa nu te mai chinui ...vezi excursia Varna -Nessebar, mai sunt 7 locuri grabeste-te  ;)
Poate Noiembrie si Nina Petre nu stiau....oricum ma bazez pe ele in sensul ca filtreaza   :pleasantry:  acest forum  :flori:
Sper ca nu ma certati ca am dat din casa....  :kissing:
Nu sunt Cupidon ! Doar ajut pe acesti copii   :bow:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #3764 : Sâmbătă, 23 Iunie 2018, 18:54 »
Bluesky85, asta ai inteles din ce am spus eu?
Poate ca te-au lamurit mai bine, mai cu rabdare si blandete Nina si noiembrie, dar eu tot simt nevoia sa zic...
Ce sa mai zic? Sau cum sa zic, sa fie clar si fara interpretari ciudate?
1.  :rtfm: (pune cursorul pe emoticon, sa vezi si textul)
si
2.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.