Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967015 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline RC

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4110 : Vineri, 17 Mai 2019, 14:46 »
Buna ziua,
Numele meu este Rodica si tocmai am fost acceptata in grup. Sunt vaduva. Brusc si brutal, peste noapte, in septembrie 2017, m-am trezit singura. Incerc sa-mi reconstruiesc viata si sa redescopar lucrurile care imi faceau placere, intr-o noua formula. Imi place sa calatoresc (si am calatorit mult), imi place arhitectura istorica, pictura, muzica. Imi place sa dansez :) In general sunt o persoana deschisa si comunicativa, dar nu am experienta comunicarii pe forum-uri (cam am senzatia ca vorbesc singura), prefer comunicarea fata in fata. Se organizeaza cumva si intalniri locale, de introducere, intre membrii grupului?

Offline Ramona Revencu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4111 : Sâmbătă, 18 Mai 2019, 14:11 »
Bine v-am gasit, grup frumos! :-*

Sunt noua in aceasta comunitate, recunosc ca mi-a luat ceva pana m-am decis sa fac acest pas si... iata-ma aici...  ;) voi incepe "aventura" cu drumetia la stana din Marginimea Sibiului din 31 mai 2019.

Abia astept sa cunosc oameni ca mine, veseli, dornici de distractie, aventura si calatorii minunate!

Multumesc pt accept! :love:

Cu mult drag,
Ramona

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4112 : Sâmbătă, 18 Mai 2019, 21:14 »
Bine ai venit, Ramona!  :flori:
Eu sunt de anul trecut aici si imi pare rau ca nu am descoperit acest grup acum 10 ani!  :)
Excursii multe si minunate!  :thumbup:
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Valaentius

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4113 : Duminică, 19 Mai 2019, 13:01 »
Buna ziua,
Numele meu este Rodica si tocmai am fost acceptata in grup. Sunt vaduva. Brusc si brutal, peste noapte, in septembrie 2017, m-am trezit singura. Incerc sa-mi reconstruiesc viata si sa redescopar lucrurile care imi faceau placere, intr-o noua formula. Imi place sa calatoresc (si am calatorit mult), imi place arhitectura istorica, pictura, muzica. Imi place sa dansez :) In general sunt o persoana deschisa si comunicativa, dar nu am experienta comunicarii pe forum-uri (cam am senzatia ca vorbesc singura), prefer comunicarea fata in fata. Se organizeaza cumva si intalniri locale, de introducere, intre membrii grupului?
Hello, Rodica! Da, si mie mi s-ar parea bune niste intruniri ocazionale la un pahar de vorba, dar chestiile astea au devenit ad-hoc, la mica intelegere intre membrii grupului, cred eu... Se pare ca a existat un demers organizat, saptamanal, dar care a murit prin 2016....
"De crezi ca poti sau crezi ca nu poti, probabil ca ai dreptate." - Henry Ford

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4114 : Duminică, 19 Mai 2019, 13:53 »
Hello, Rodica! Da, si mie mi s-ar parea bune niste intruniri ocazionale la un pahar de vorba, dar chestiile astea au devenit ad-hoc, la mica intelegere intre membrii grupului, cred eu... Se pare ca a existat un demers organizat, saptamanal, dar care a murit prin 2016....

Da, si mie mi-ar face placere sa ne mai intalnim din cand in cand, ca tot vine vara. Asta presupune sa se stie cati doritori sunt, apoi cineva sa se ocupe cu gasirea unei locatii, stabilirea unei date si nu in ultimul rand de mobilizare pe forum. Cine se ofera?  :coolsmiley:
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Ramona Revencu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4115 : Luni, 20 Mai 2019, 14:49 »
Multumesc frumos, Louie! :smitten:

Sunt de acord cu ce ati scris mai sus, si mie mi-ar placea sa ne cunoastem la o iesire la o cafea, o limonada, la alergat in parc:-))
Pe forumul excursiei la stana chiar am propus asta, sa ne cunoastem un pic inainte, mai ales ca vom incepe "aventura" prin a calatori impreuna cateva ore pana la destinatie cu masinile personale.

Daca suntem mai multi doritori de socializare cred ca ne putem organiza fara probleme, doar sa ne lasam aici datele de contact (e mai complicat pe forum, nu prea sunt familiarizata cu astfel de comunicare, recunosc ::)

Keep in touch, grup vesel! *|*

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4116 : Luni, 20 Mai 2019, 20:43 »
Iata ce zice Admin:
(Re: Iesiri si intalniri pentru cei nou intrati in Singles Camp « Răspuns #271 : Miercuri, 20 Decembrie 2017, 06:36 »)
Citat
Am explicat pe site in ce consta cadrul de socializare. Este cel turistic, cunoasterea, comunicarea, dezvoltarea unor relatii intre participanti are loc in evenimentele pe care le organizam si care sunt prezentate pe site.....

In aceea ce priveste partea de anuntare de intalniri, imi pare rau, dar nu este permis aici pe forum. Indiferent de intentia buna sau dorinta de comunicare, nu-mi doresc de loc ca acest forum sa arate a altceva. O permisiune aduce alta, si apoi alta, lumea intelege ca e ok asa si ne vom transforma intr-un loc de anunturi de meet-up.

Chiar daca mesajul lasat de Gigi e din 2017, n-am vazut sa se fi schimbat ceva. :) Se prefera ca, pana in excursii, participantii sa se "cunoasca" pe forum. Datele de contact sunt permise doar pentru organizarea deplasarii.
In excursii, se intampla si asta - oamenii se cunosc, fac schimb de date de contact, isi organizeaza intalniri in oras.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline florins

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4117 : Joi, 23 Mai 2019, 16:34 »
Buna ziua tuturor,

Sunt Florin din Ploiesti. Am descoperit de curand acest forum, imi place comunitatea si pot sa zic ca ma face sa ma simt bine venit.

Offline Valaentius

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4118 : Joi, 23 Mai 2019, 18:51 »
Salut, Florin!
"De crezi ca poti sau crezi ca nu poti, probabil ca ai dreptate." - Henry Ford

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4119 : Joi, 23 Mai 2019, 20:27 »
Hai bine ai venit Florin! Ti-ai ales vreo excursie?  :)
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline florins

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4120 : Vineri, 24 Mai 2019, 08:46 »
Salutare,

Da. Am ales Drumetie, distractie si masa ciobaneasca la stana. 31 mai - 2 iunie 2019.
Am facut ieri plata, astept confirmarea.

dan45

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4121 : Sâmbătă, 25 Mai 2019, 16:03 »
Salutari din Timisoara,

Dan este numele meu, 48 ani, single. Urmaresc activitatea echipei "Singles Camp" de ceva vreme si apreciez profesionalismul si continuitatea de care da-ti dovada. Felicitari!
Am aplicat pentru weekend-ul de la Raul Sadului, 31 mai - 2 iulie, (astept confirmarea) unde sper sa petrecem zile faine, cu soare.

Abia astept sa ne cunoastem!


Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4122 : Sâmbătă, 25 Mai 2019, 19:09 »
Așa mult stai ?  :giggle: Hai sa fie cu noroc !  :thumbup: Ai putea sa scrii și pe topicul excursiei poate găsești companion de drum !  :)   :bow:

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4123 : Sâmbătă, 25 Mai 2019, 19:57 »
Valabil pentru cei care calatoresc pe distante mari , este mai usor sa imparti costurile calatoriei(auto) sau sa ai companie de drum daca doriti bineinteles ...
Florins , Dan45 , in cazul care primiti unda verde mai aveti 5 zile ! Succes !  :thumbup:

http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2857.0.html

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4124 : Miercuri, 29 Mai 2019, 05:17 »
Am aplicat pentru weekend-ul de la Raul Sadului, 31 mai - 2 iulie, (astept confirmarea)

Bine ai venit, @dan45. Confirmarea pe care o astepti vine imediat sub forma unui email "automat" cu detalii pentru plata. Daca nu l-ai primit verifica in Spam/Junk. Daca nici acolo nu e, suna la agentie.

Detalii despre toate acestea gasiti pe site in sectiunea Informatii: https://www.singlescamp.ro/cum-va-inscrieti-in-excursia-sau-vacanta-dorita/

Apoi, poti sa te prezinti si pe topicul excursiei, poate intri in dialog cu cei care s-au inscris, daca sunt...vorbareti si pe forum.
Enjoy!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.