Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 966956 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Crisi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4125 : Sâmbătă, 01 Iunie 2019, 08:01 »
Buna dimineata!
Salutari din Piatra Neamt  *|*
Numele meu este Cristina sau Crisi, cum ma alinta prietenii, sunt single si imi iubesc statutul. Ador sa calatoresc si sa cunosc locuri si oameni noi. Indragostita de soare si de mare, prima excursie la care intentionez sa ma inscriu este cea din Creta, in luna august.
Multumesc pentru accept si va doresc un weekend insorit!
Cu drag,
Crisi

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4126 : Sâmbătă, 01 Iunie 2019, 15:54 »
Bine-ai venit Crisi !  :flori: Aproape ca suntem vecini ...  :giggle: S-a mai marit gasca  *|*
Excursii frumoase si briza placuta sa ai !  :thumbup:

Offline biteanu anisoara

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4127 : Duminică, 02 Iunie 2019, 20:11 »
Buna ziua! Eu sunt Anișoara, sunt din Piatra Neamț,  si m-am înscris pentru excursia ,,Pe valurile Dunării". În primul email nu am anunțat pentru care pachet am optat și as dori să beneficiez de pachetul cu două zile. Credeți că pot să achit diferența pentru acest pachet sau, așa cum am primit în email rata 1 pentru pachetul pentru cei din Brăila.
Vă multumesc și abia aștept să vă cunosc!

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4128 : Duminică, 02 Iunie 2019, 20:38 »
Bine-ai venit Anisoara ! Se pare ca Piatra-Neamt.ul este din nou in top !  *|*  :dance:
Referitor la intrebarea ta vezi ca scrie acolo pe pagina de rezervari ce si cum trebuie procedat :
https://www.singlescamp.ro/eveniment/pe-valurile-dunarii-distractie-si-multi-prieteni-noi-braila-14-16-iunie-2019/

Optiunea de pachet va fi anuntata Email la inscriere pe office@bonvoyagesibiu.ro iar diferenta de tarif de la cel simplu publicat, pana la cel la care s-a optat – LA ULTIMA RATA.
Daca mai ai alte nelamuriri referitoare la plati :

Datele de contact ale agentiei Bon Voyage Sibiu, cea care ne ajuta cu rezervarile si inscrierile:
office@bonvoyagesibiu.ro
0269.239.095 orele 10.00 – 18.00

Si pentru chat sau alte discutii pe tema asta poti accesa si forum.ul dedicat aici :
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2875.0.html

Calatorii , vacante minunate iti doresc !  :thumbup:

Offline biteanu anisoara

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4129 : Duminică, 02 Iunie 2019, 22:17 »
 Multumesc!

Offline tomy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4130 : Marți, 04 Iunie 2019, 08:44 »
Buna dimineata!
Sunt Tomy si locuiesc in Bucuresti!
Voi participa la plimbarea pe Dunare din iunie.
Deocamdata....
Bine v-am gasit!
 :)

P.S. O intrebare: Plimbarea pe Dunare va fi cu nava Borcea (asa cum e prezentata pe site) sau Ovidiu (cum e prezentat in mailul primit de la office@bonvoyagesibiu.ro)

Offline dana clim

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4131 : Duminică, 09 Iunie 2019, 21:11 »
Buna seara,
M-am inscris de ceva timp pe acest grup, aseara m-am intors dintr-o excursie in sudul Spaniei, sunt o pasioanta a calatoriilor, ca majoritatea celor de pe acest grup, presupun!

Sunt singura in acest moment, o stare in care am mai fost, dupa divort... mi se pare absolut normal,  :)are si multe beneficii, printre care curiozitatea de a cunoste cat mai multi oameni, de a-mi face noi prieteni.

Am hotarat sa ma inscriu, pentru inceput, la excursia Lovech – distractie, plaja si vizite in "Orasul de Liliac" 19 - 21 iulie 2019 - nu am mai fost, sunt convinsa ca ma voi simti foarte bine!  :)
Sunt din Bucuresti.

Nu prea am inteles ce inseamna ierarhizarea cu new member, visitator, hero member - exista undeva explicatia?
Multumesc, abia astept sa va cunosc!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4132 : Luni, 10 Iunie 2019, 07:16 »
Candva, la inceputurile incetosate, se pare ca te puteai autentifica/loga ca vizitator, acum nu mai e valabil.
Acum, vizitator/guest e cel care doar priveste pe forum, fara sa aiba cont sau fara sa se autentifice. Cel care se autentitifica, e utilizator.
New member e cel nou inscris, nou intrat in comunitate.
Newbie, Junior Member, Full Member, Hero member - sunt niste "titluri" pe care forumul le da automat fiecarui utilizator/membru, in functie de numarul de postari.
Aceasta ierarhizare e mai putin importanta. Exista un alt "clasament", ca sa zic asa, pe care Gigi la arhivat, dar de care am observat ca din cand in cand tine seama. vezi pe link diferentele dintre Golden Member, Singles Camp member si Traveler. http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2342.0.html#new
Interesant, important si util de citit este si ce a scris Gigi despre autofiltrarea membrilor:  http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2927.0.html

Pentru toti cei nou-intrati: Nu uitati sa va prezentati si sa intrati in dialog pe topicul dedicat excursiei la care v-ati inscris.  Acolo puteti pune si intrebari specifice. Aici e mai putin probabil sa va raspunda cineva. Enjoy!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4133 : Luni, 10 Iunie 2019, 07:35 »
l-a arhivat.  :slap: Si asta imi aminteste sa va spun ca, dupa ce postati un mesaj, aveti butonul "Previzualizare" ca sa verificati textul. Dupa ce dati "salveaza",  mai aveti doar 10 minute pentru editare, cu butonul "Modifica".
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Bogdan Predescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4134 : Marți, 11 Iunie 2019, 18:37 »
Buna ziua,

Ma numesc Bogdan, sunt din Constanta si ma bucur enorm ca am intrat in aceasta comunitate. Multumesc pentru accept!
Astept foarte tare sa ne cunoastem si sa ne coloram timpul impreuna. Momentan sunt pe mare, eu fiind navigator. Urmeaza sa ma intorc la sfarsitul lunii Iunie si intentionez sa ma alatur voua cu cel mai mare drag si cu prima ocazie dupa reintoarcerea in tara.

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4135 : Marți, 11 Iunie 2019, 22:20 »
Bine ai venit Bogdan!  :flori:

Te asteapta o multime de excursii din iunie incolo, inclusiv un revelion pe cinste, in cazul in care nu vei fi plecat pe mare in decembrie :)
Drumetii sau excursii de relaxare, buna dispozitie si prieteni noi, vei avea parte de experiente frumoase alaturi de noi.
Nu ramane decat sa alegi ceva care te tenteaza:

http://forum.singlescamp.ro/index.php/board,54.0.html

La Subiecte generale, Subiecte despre si pentru Singles si la Articolele noastre, poti alege un subiect/ articol preferat unde poti scrie pe tema topicului ales.

Daca te inscrii intr-o excursie, sau te intereseaza ceva la o anumita excursie, atunci intri pe topicul acelei excursii si adresezi acolo intrebarile sau opiniile referitoare la acea excursie.

Cu siguranta vei intalni oameni deosebiti  :)





„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline tommi_f1master

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
  • Wondering and wandering
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4136 : Joi, 13 Iunie 2019, 00:03 »
Salutari si bine v-am gasit :angel:
Sunt pasionat foarte mult de plimbari si descoperit locuri noi, iar cu cat implica mai mult timp in natura, cu atat mai bine.
Sunt de loc din Iasi, dar de ceva vreme lucrez in Bucuresti.
Usor satul de oamenii din jur care se plang mereu ca n-au timp ori chef de iesit in lume, sper sa gasesc aici un grup pe sufletul si pasiunile mele de calatorit.

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4137 : Joi, 13 Iunie 2019, 10:36 »
Bine-ai venit, Tommi!
Fiecare nou înscris vine cu niște așteptări, din experiența mea pot spune că cel mai bine ar fi să încerci vreo câteva excursii și-apoi vei ști clar ce ți se potrivește și ce nu. Comunitatea este mare, oameni de toate vârstele și preocupările, nu există neapărat un grup compact pe care să-l regăsești în toate acțiunile dar sigur, în fiecare dintre ele, revezi câteva persoane din excursii anterioare.
Pare că tu ai înțeles din prima că nu este un site de dating. Poți lega prietenii, desigur, dar asta are legătură cu dorința și implicarea celor interesați.
Așadar, îți doresc să fii happy wanderer, cu SC :)!

Offline Vicky

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4138 : Vineri, 14 Iunie 2019, 12:55 »
Buna, sunt Victoria Nicoleta , din Galati . Nu am postat pe forum pana acum, dar am mers in diferite excursii inca din 2017.
Am intalnit oameni minunati, iar ghizii sunt extraordinari.
Azi sper sa ne intalnim  la petrecerea de la Braila.
Toate cele bune !  :yeah: :) ;)

Offline Mimi Coman

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4139 : Luni, 17 Iunie 2019, 14:38 »
Buna ziua tuturor.Ma alatur acestui grup frumos in speranta petrecerii cat mai placute a vacantelor.