Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967632 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline laura_irina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4170 : Sâmbătă, 07 Septembrie 2019, 17:38 »
Salutari dragi tuturor! Sunt Laura din Bucuresti, singura si eu
Dupa evenimentele trecute din viata mea (decesul primului sot, divortul de al doilea sot), imi conduc singura viata.
Sunt sociabila, vesela, f. pasionata de job si am 1-2 week-enduri libere pe luna. Apreciez prieteniile si imi plac excursiile, de aceea simt ca sunt pe aceeasi lungime de unda cu voi!
M-am inscris in excursia din octombrie de la babele, mi-ar face placere sa-i stiu dinainte pe aceia dintre voi care ma vor insoti

Offline Ame_La

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4171 : Joi, 12 Septembrie 2019, 08:25 »
Dragilor eu sunt Amela. Divorțată si apoi iar despărțită lucru care momentan nu ma deranjează (pentru ca ma ajuta sa imi fac ordine in viata profesionala, in suflet si in minte) , in schimb resimt lipsa călătoriilor din viața mea.
Sunt foarte entuziasmata de excursia la Babele la care m-am inscris si abia aștept sa va cunosc.
 :applause:  :flori:

Offline laura_irina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4172 : Joi, 12 Septembrie 2019, 20:55 »
Salutari Amelia și celorlalți participanți la excursii! Ma bucur ca am mai aflat cine merge la babele

Offline Anca B

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4173 : Luni, 16 Septembrie 2019, 12:07 »
Salutari de la un nou intrat in acest grup! Ideea de a organiza excursia la Babele..., mi-a placut insa cred ca a fost o confuzie care a fost publicata, in legatura cu ora de plecare. In plus, as vrea sa iau parte la aceasta excursie , dar am vazut ca nu mai sunt locuri. Daca cineva vrea sa renunte sau se "largeste"grupul format, as dori sa merg si eu. Daca este o lista de asteptare, ma inscriu. Astept vesti bune de la voi.

Offline FlorinLA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Today is first day of the rest of your life!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4174 : Duminică, 22 Septembrie 2019, 11:17 »
Salut tuturor!
Excelenta aceasta idee ...turism exclusiv pentru persoane singure! Am mai activat in astfel de grupuri, dar nu in Romania.
Pentru ca am ajuns la un moment in viata cand pot sa ma ocup si de mine personal, am zis ca, a calatori si a cunoaste oameni noi, este poate cea mai captivanta activitate pentru mine.
Am ceva experienta de viata, am iubit si am fost iubit, chiar de mai multe ori, asa ca stiu clar ce caut (pe linga excursii) ... in primul rand socializarea cu oameni de calitate.
Sunt o combinatie de clasic/traditional (nu neaparat conservator, ci mai degraba politicos, diplomat, caut mereu echilibrul si bunul simt) si modern/neconventional (deschis la minte, creativ, inventiv, imprevizibil, in sensul ca imi place sa surprind oamenii din jurul meu).
Asezonat cu simtul umorului, spontaneitate, adept al prezumtiei de nevinovatie, dreptatii sociale si de exprimare, dar si respect fata de reguli (in primul rand al celor de bune maniere).
Detest minciuna, lasitatea, prefacatoria, nesimtirea, tupeul mitocanesc, aroganta ...pe scurt ... "tzaranul da orash".
Putinul timp liber prefer sa nu il irosesc ca un simplu privitor, prefer sa practic sportul.
Iar restul, pentru cine este interesat, in viitoarele excursii...
Abia astept sa va cunosc.

Florin

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4175 : Duminică, 22 Septembrie 2019, 13:23 »
Florin, bine ai venit printre noi!    :flori:

Primul pas este facut, mai ramane sa alegi o excursie :)
Indiferent ce excursie alegi, vei fi incantat de atmosfera si participanti. La fel am fost si eu in toate excursiile in care am fost.

„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline FlorinLA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
  • Today is first day of the rest of your life!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4176 : Sâmbătă, 28 Septembrie 2019, 12:06 »
Louie, multumesc!

Offline memike

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4177 : Luni, 30 Septembrie 2019, 16:09 »
Buna!Ma numesc Mihai si sunt din Jutetul Botosani.Am 37 de ani si sunt singur :)

Offline Ela Adela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4178 : Miercuri, 02 Octombrie 2019, 20:34 »
Buna seara,sunt si eu singura si mi-ar placea sa mai socializez,ma bucur ca am reusit sa ma inscriu si sper sa ma descurc pe aici prin mediul virtual :smitten:

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4179 : Miercuri, 02 Octombrie 2019, 21:16 »
Ela Adela, bine ai venit! Si bun venit tuturor celor nou intrati in grupul nostru!  :flori:

Ela, te vei obisnui repede si cu forumul si cu noi. Pentru forum trebuie doar sa deschizi cateva subiecte de discutie, sa citesti si eventual sa ne scrii opiniile tale (binenteles fiecare opinie la subiectul respectiv), iar pentru a incepe sa ne cunosti nu trebuie decat sa mergi in excursii cu noi  :)
Garantat vei cunoaste oameni deosebiti si vei avea amintiri de neuitat  :)
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline sun_ray

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4180 : Joi, 03 Octombrie 2019, 22:22 »
Hello, pai...m,am prezentat acum ceva vreme, dar ma (re)prezint, caci am fost mai mult absenta (datoria, domne', trafic intens in Bucurestiul asta!)  :) So, ce mai este nou, cine si pe unde s,a mai fotografiat, ce ati mai planuit nou la care sa ma lipesc si eu cu voi?   8)
,Life consists not in holding good cards, but in playing those you hold well''.
Semnatura...alta data. :)

Offline Ela Adela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4181 : Vineri, 04 Octombrie 2019, 13:31 »
Salutare grup,as vrea sa ma inscriu intr.o excursie interna dar am observat ca s.au cam ocupat locurile si vad ca nu prea este transportul asigurat (cum este cu transportul?),daca se elibereaza un loc m.ar interesa,nr tel.0723321900,va multumesc si abia astept sa va cunosc

Offline Andanda

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4182 : Duminică, 06 Octombrie 2019, 11:55 »
Zi buna tuturor! Ma numesc Ruxanda si sunt singura de peste 3 ani. Imi place foarte mult sa calatoresc, am facut asta si pana acum dar cred ca stiti si voi ca atunci cand calatoresti intr-un anturaj numai cu familisti sunt si momente in care te simti un pic stingher. Sper sa am ocazia sa calatoresc cu voi si sa ma imbogatesc cu experiente si amintiri de neuitat  :)

Offline Armanis

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4183 : Marți, 08 Octombrie 2019, 09:33 »
Salutare , foarte misto ideea , forumul si par ok si participantii la aceasta comunitate.
Eu sunt din Constanta , sunt singur , am avut ceva reticente la forum dar am citit mai mult prin el si pare ok.
M-ar interesa si pe mine petrecerea de sfarsit de an, poate daca ar mai fi oameni din Constanta sa mergem impreuna , chiar imi doresc ceva diferit decat petreceri anoste, insipide , etc.

Offline Ela58

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #4184 : Sâmbătă, 12 Octombrie 2019, 15:58 »
Bună ziua! Mă numesc Consuela, am 58 de ani și sunt din Iași.
Îmi place foarte mult ideea acestui site care oferă persoanelor singure posibilitatea de a participa la diferite evenimente. Deși sunt extrem de activă și nu prea am timp liber, îmi doresc să mă înscriu, măcar din când în când, la activitățile voastre. Pentru început, îmi doresc să particip la Revelion 2020, deși nu cunosc pe nimeni din grup.