Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967427 ori)

0 Membri şi 10 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #390 : Miercuri, 02 Martie 2011, 22:09 »
Da Wells...asa este...am avut momente mai bune...adica cu mai multa activiate...sau poate ca mi-am luat "lumea in cap"...stiindu-ma la liceu..:)))...tu sa nu faci ca mine  :P

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #391 : Miercuri, 02 Martie 2011, 22:15 »
In jur de 350 membri au participat la actiunile nationale + cele locale ale cluburilor, la acestea din urma nu am insa o evidenta. Dar absolut ca multi dintre cei care participa la actiunile in spatiul real nu scriu. De fapt asta am incurajat eu in primul rand, sa se participe la actiuni, fie locale, fie nationale, dar lumea sa iasa, sa se intalneasca, sa se cunoasca. Este cea mai fireasca si simpla socializare. Si mai naturala. Dar evident ca virtualitatea, are rolul ei si este importanta pt a se prestabili niste relatii intre membrii, astfel incat ajunsi in tabere sa fie intr-un fel deja acomodati intre ei. Sa stii ca ai deschis un subiect foarte bun si am sa ma gandesc mai atent saptamana viitoare la el. Mai demult ma gandeam la a premia hero memberii si cei care au lansat topice cu multe vizite la un free party la Sibiel. Acum cred ca este momentul sa lansez o astfel de actiune, doar ca trebuie sa o gandesc in detaliu. Ma mai gandeam si sa existe moderatori de topic sau de categorie de topice, care sa fie la fel premiati. Promit sa ma gandesc la asta si sa transmit pe newsletter "proiectul forum".
Prefer sa mi se spuna Gigi, niciodata nu mi-a placut admin, nu stiu de ce dar asociez acest apelativ cu altceva....

Offline Wells

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • vini-vidi-vici
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #392 : Miercuri, 02 Martie 2011, 23:24 »
Ma inclin cu respect pentru ca ti-ai facut timp sa imi dai un raspuns asa elaborat....si o spun cu sinceritate.
In al doilea rand sa stii ca ma gandeam si eu la un fel de bonificatie, in functie de numarul de accesari si mesaje pe forum. Ce  poti sa oferi ca bonificatie depinde numai de tine.
Hai ca am acaparat discutiile pe aici , dar poate mi se trage de la faptul ca sunt o persoana activa, sau vreau sa ma dau si eu tantos pe aici, sau pentru ca este un defect profesional, eu lucrand in plublicitate si imi place sa provoc oamenii la discutii si la diverse activitati.

Cu respect....

Offline Wells

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • vini-vidi-vici
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #393 : Miercuri, 02 Martie 2011, 23:29 »
Da Wells...asa este...am avut momente mai bune...adica cu mai multa activiate...sau poate ca mi-am luat "lumea in cap"...stiindu-ma la liceu..:)))...tu sa nu faci ca mine  :P

Din greseli se invata...si uneori este asa frumos sa gresesti! Fiecare  cum prinde putin tupeu....isi i-a "lumea in cap"!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #394 : Miercuri, 02 Martie 2011, 23:34 »
Sincer mai este nevoie de cate cineva si ceva care sa ma mai traga de maneca si sa-mi atraga atentia la lucruri pe langa care trec fara sa le observ. Acum chiar am inceput sa ma uit mai atent la cei care au scris mult si au fost activi, cinstit nu m-a preocupat prea mult asta. Dar a venit un moment in care forumul are partea lui de importanta. Asa cum spuneam in iarna, planuiam ca in martie sa iau ca obiectiv dezvoltarea acestuia, chiar cu moderatori. Catalogul insa si plimbarile pe care le-am avut de facut prin tarile din jur mi-au aglomerat foarte mult celelalte probleme si nu am avut timp sa ma ocup. Si poate ca decizia cu moderator din afara nu este cea mai fericita, sunt tot mai convins ca solutia este in interior.

Offline Wells

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • vini-vidi-vici
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #395 : Miercuri, 02 Martie 2011, 23:37 »
Bafta...si daca te pot ajuta cu ceva (in limita timpului fiecaruia)......

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #396 : Miercuri, 02 Martie 2011, 23:46 »
Absolut ca poti ajuta, mai ales ca esti intr-un domeniu in care trebuie sa recunosc, cu toata experienta mea in a coordona si manageria oameni, nu ma pricep decat foarte putin. Si actiunea asta are nevoie nu atat de publicitate in adevaratul sens al cuvantului, cat de promovarea ei, este important ca informatia ca exista un astfel de proiect sa ajunga la cat mai multa lume. Si sa se inteleaga corect si nedenaturat.

Offline Wells

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • vini-vidi-vici
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #397 : Joi, 03 Martie 2011, 00:02 »
Acest forum a fost accesat de aproape 5000 de persoane , in conditiile in care sunt cam 400 de postari ( unele persoane care au postat se repeta).Ai perfecta dreptate in a spune  ca ceea ce se scrie aici ,este citit de foarte multa lume....poate ar trebui ca la inscriere sa faci un mic sondaj (un formular de 5-10 intrebari) din care sa afli ce le-ar face placere mai mult si  in ce situatii ar interactiona virtual cu ceilalti.

Si o curiozitate de a mea...de ce nu pot vedea profilele celorlalti membri?

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #398 : Joi, 03 Martie 2011, 00:16 »
Una dintre primele probleme aparute la lansarea acum un an a proiectului, a fost cea legata de accesul la profilul celor de pe forum. Am respectat si respect solicitarea membrilor de a nu li se vedea datele. De asemenea daca ai observat nu publicam poze si filmulete cu personaje, ma refer aici la cele facute in vacante sau la evenimente. Televiziunile mi-au solicitat de mai multe ori interviuri cu persoane din comunitate si desi mediatizarea proiectului prin tv este extraordinar de eficienta si am avea mult de castigat promovad-o astfel, m-am ferit sa solicit cuiva acceptul unui interviu. Este si aici o discutie insa. Nu se stie daca nu cumva sunt persoane care ar dori sa apara. Antena 1 are si acum in stand by un reportaj facut cu mine, caruia insa ii lipseste un interviu cu unul dintre membrii SC pentru a putea fi difuzat la Observator.
Referitor la stimularea de a scrie pe forum, depinde mult si de disponibilitatea de a scrie a fiecaruia. Si bineinteles de tematica. Ai dreptate in ceea ce priveste nevoia de stii cam ce-si doresc forumistii ca dezbatere. Va fi si aceasta unul dintre lucrurile transmise prin newsletter.

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #399 : Vineri, 04 Martie 2011, 10:17 »
@Wells: da..ai perfecta dreptate...se invata din greseli .Problema este alta insa....se intampla uneori sa te lasi "furat" de diverse probleme , de diverse activitati costidiene(sa le spunem)..te gasesti intr-o stare in care parca  te cufunzi...si cu siguranta "uiti" de lucrurile sau gesturile marunte care cu siguranta iti fac placere.Sincer, am constatat de multe ori...nu-i trebuie mult unei persoane sa "iasa din carapace"...sa-si faca simtita prezenta.Diferenta consta in faptul ca unii dintre noi(si ma refer aici la cei inscrisi pe forum) avem mai mult sau mai putin curaj, mai multa sau mai putina disponibilitate in a trece dincolo de anumite bariere .Din acest motiv gasesc ca e o binecuvantare ca exista printre noi cei care au initiativa, stimulteaza, provoaca .Inteleg ca faci parte din aceasta categorie.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #400 : Vineri, 04 Martie 2011, 10:55 »
Acest forum a fost accesat de aproape 5000 de persoane , in conditiile in care sunt cam 400 de postari ( unele persoane care au postat se repeta).Ai perfecta dreptate in a spune  ca ceea ce se scrie aici ,este citit de foarte multa lume....poate ar trebui ca la inscriere sa faci un mic sondaj (un formular de 5-10 intrebari) din care sa afli ce le-ar face placere mai mult si  in ce situatii ar interactiona virtual cu ceilalti.

Si o curiozitate de a mea...de ce nu pot vedea profilele celorlalti membri?

sigur ca ceea ce se scrie pe acest forum este citit - ca si pe alte forumuri- chiar mai multi citesc decat scriu, cat despre formular , ups, cine ar sta la inscriere sa completeze un formular . imi aduc aminte cand m-am inscris eu ` pai daca trebuia sa completez ceva sau sa astept confirmare de inscriere parca mai dadeam pe aici...

cat despre vizibilitatea profilului membrilor a fost la un moment dat si un sondaj despre asta - chiar multi au fost pentru a fi vizibil - dar mi se pare corect ca nu toata lumea dorea asta si atunci s-a respectat optiunea lor.

PS bine ai venit wells! :D

silviu

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #401 : Vineri, 04 Martie 2011, 14:18 »
Citat din: francesca777
si cu siguranta "uiti" de lucrurile sau gesturile marunte care cu siguranta iti fac placere
am observat ca gesturile marunte si amanuntele fac marile diferente.
Citat din: francesca777
avem mai mult sau mai putin curaj, mai multa sau mai putina disponibilitate in a trece dincolo de anumite bariere .Din acest motiv gasesc ca e o binecuvantare ca exista printre noi cei care au initiativa, stimulteaza, provoaca.
imi aduc aminte cand am postat un articol despre o papusa gonflabila si am pus o poza. am fost reclamat imediat si acuzat de atentat la pudoare :D iar moderatorul chiar a luat reclamatia in serios si mi-a sters mesajul, asta desi aveam un topic despre "sex fara perdea"...sau cam asa ceva. in fine, de-atunci nu s-a mai intamplat, drept pentru care trebuie sa-i felicit pe moderatori si pe admin :)

Offline mona

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #402 : Sâmbătă, 12 Martie 2011, 22:26 »
buna  seara la aceasta ora ,acum am avut si eu curaj sa ma alatur voua,am citit mai mult,deci buna la toata lumea
mona

marcutza

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #403 : Duminică, 13 Martie 2011, 07:08 »
bine ai venit printre noi, @mona :)

te feliciti pt curaj, te asteptam si in real :)

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #404 : Duminică, 13 Martie 2011, 09:20 »
Bine ai venit @Mona...