Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967338 ori)

0 Membri şi 9 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline dasaunu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #405 : Marți, 15 Martie 2011, 14:34 »
Una dintre primele probleme aparute la lansarea acum un an a proiectului, a fost cea legata de accesul la profilul celor de pe forum. Am respectat si respect solicitarea membrilor de a nu li se vedea datele. De asemenea daca ai observat nu publicam poze si filmulete cu personaje, ma refer aici la cele facute in vacante sau la evenimente. Televiziunile mi-au solicitat de mai multe ori interviuri cu persoane din comunitate si desi mediatizarea proiectului prin tv este extraordinar de eficienta si am avea mult de castigat promovad-o astfel, m-am ferit sa solicit cuiva acceptul unui interviu. Este si aici o discutie insa. Nu se stie daca nu cumva sunt persoane care ar dori sa apara. Antena 1 are si acum in stand by un reportaj facut cu mine, caruia insa ii lipseste un interviu cu unul dintre membrii SC pentru a putea fi difuzat la Observator.
Referitor la stimularea de a scrie pe forum, depinde mult si de disponibilitatea de a scrie a fiecaruia. Si bineinteles de tematica. Ai dreptate in ceea ce priveste nevoia de stii cam ce-si doresc forumistii ca dezbatere. Va fi si aceasta unul dintre lucrurile transmise prin newsletter.

Asa, bine v-am gasit pe toti! Nu prea particip la discutii pe forumuri in general...
Mi-am facut si un blog dar uit sa postez ..si mai uit sa raspund la postari...Vreau sa corectez asta..:))
Si nici nu lansez subiecte "fierbinti"..
M-as lega insa de unele discutii de aici. Apreciez foarte mult faptul ca nu va identificati cu un site de matrimoniale, nu exista trivialitati si propuneri de prost gust..Lucrurile pot veni si de la sine, nu trebuie sa alergam dupa himere.
In ceea ce priveste vizibilitatea profilurilor membrilor, eu as propune o solutie de compromis.Asa cum putem alege ca adresa de e-mail sa fie vizibila sau nu, la fel de bine putem alege sa avem profilul vizibil sau nu..Si daca am ales sa nu ne facem profilul vizibil, atunci nu avem nici acces la celelalte profiluri ale membrilor...
Daca scopul proiectului este socializarea persoanelor singure in spatiul real, ma tem sa nu cadem in capcana ascunderii in spatele monitorului.
Si astfel ajung la o alta sugestie,legata de aparitia tv. Nu sunt un fan tv, mi se pare o inepuizabila sursa de energie negativa, dar din pacate (sau din fericire!) ofera credibilitate si mai ales vizibilitate...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #406 : Marți, 15 Martie 2011, 14:49 »

In ceea ce priveste vizibilitatea profilurilor membrilor, eu as propune o solutie de compromis.Asa cum putem alege ca adresa de e-mail sa fie vizibila sau nu, la fel de bine putem alege sa avem profilul vizibil sau nu..Si daca am ales sa nu ne facem profilul vizibil, atunci nu avem nici acces la celelalte profiluri ale membrilor...
Daca scopul proiectului este socializarea persoanelor singure in spatiul real, ma tem sa nu cadem in capcana ascunderii in spatele monitorului.
Si astfel ajung la o alta sugestie,legata de aparitia tv. Nu sunt un fan tv, mi se pare o inepuizabila sursa de energie negativa, dar din pacate (sau din fericire!) ofera credibilitate si mai ales vizibilitate...


Din cate am inteles eu vizibilitatea profilului poate fi realizata pentru toti membri ~ asa permite  sistemul forumului ~ sper sa nu gresesc. A fost la un moment dat un sondaj pe aceasta tema si cei mai multi au votat pentru profil vizibil dar au existat si voturi impotriva ~ asa ca s-a renuntat la a acorda permisiunea la profiluri pentru confidentialitate.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #407 : Marți, 15 Martie 2011, 14:50 »
M-as lega insa de unele discutii de aici. Apreciez foarte mult faptul ca nu va identificati cu un site de matrimoniale, nu exista trivialitati si propuneri de prost gust..Lucrurile pot veni si de la sine, nu trebuie sa alergam dupa himere.
După părărea mea, dasaunu, în această comunitate nu este nevoie decât de bun simţ, de dorinţa sinceră de a socializa şi de a participa în spaţiul real la activităţile diverse şi numeroase care te pun faţă în faţă exact cu acei oameni pe care trebuie să-i întâlneşti... E ca şi cum ai trage o gură de aer curat şi tare.

Offline dasaunu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #408 : Marți, 15 Martie 2011, 15:04 »

După părărea mea, dasaunu, în această comunitate nu este nevoie decât de bun simţ, de dorinţa sinceră de a socializa şi de a participa în spaţiul real la activităţile diverse şi numeroase care te pun faţă în faţă exact cu acei oameni pe care trebuie să-i întâlneşti... E ca şi cum ai trage o gură de aer curat şi tare.

Exact de asta am nevoie acum, de o gura de aer curat si tare.

Offline dasaunu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #409 : Marți, 15 Martie 2011, 15:06 »

Din cate am inteles eu vizibilitatea profilului poate fi realizata pentru toti membri ~ asa permite  sistemul forumului ~ sper sa nu gresesc. A fost la un moment dat un sondaj pe aceasta tema si cei mai multi au votat pentru profil vizibil dar au existat si voturi impotriva ~ asa ca s-a renuntat la a acorda permisiunea la profiluri pentru confidentialitate.

Da, pana la urma este o solutie corecta si de bun simt pentru toti...

marcutza

  • Vizitator

marcutza

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #411 : Duminică, 27 Martie 2011, 18:51 »
Bine ai venit morcef !

Offline giovis85

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #412 : Sâmbătă, 02 Aprilie 2011, 14:09 »
bine ai venit Razvan in comunitatea celor ca noi adica single,sper sa nu te mai simti single aici
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebe sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu tia fost un prieten adevarat

luciamanta

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #413 : Sâmbătă, 02 Aprilie 2011, 14:29 »
Bun venit, noilor inscrisi!

marcutza

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #414 : Sâmbătă, 02 Aprilie 2011, 22:19 »
bine ai venit @Razvan !

optimus sum

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #415 : Luni, 02 Mai 2011, 15:49 »

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #416 : Luni, 02 Mai 2011, 21:52 »
optimus, felicitarile mele ca ai postat o fotografie cu tine -care m- a determinat sa deschid acest  topic
da-ne si cateva indicii unde este facuta poza.

optimus sum

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #417 : Luni, 02 Mai 2011, 22:53 »
Vulcanii noroiosi, judetul Buzau. vreti sa mergem odata acolo cu copii sau fara ?

Magdalena_`

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #418 : Luni, 02 Mai 2011, 23:03 »
ar fi interesant de mers, mai ales cu copiii. Si eu am un pusti de 14 ani, pe care il car mai peste tot pe unde merg.

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #419 : Luni, 02 Mai 2011, 23:07 »
si pustoaica din mine vreaaaaa....:)