Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967056 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Luiza

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #705 : Miercuri, 30 Noiembrie 2011, 22:41 »
Luiza, se "vede"   ;D  dupa cum te-ai prezentat entuziasmul de a intalni oameni noi, de a socializa si relationa cu acestia
Bine ai venit !  :)

La fel de bine se vede ca stii sa "citesti" oamenii :P Multumesc :)

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #706 : Joi, 01 Decembrie 2011, 08:30 »
Buna dimineata Luiza si bine ai venit printre noi...have fun(ai putea incepe cu "impuscaturile"....nu e cel mai primitor mod de a ne cunoaste insa e funny..:)))...) ;)

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #707 : Joi, 01 Decembrie 2011, 13:26 »
Buna tuturor, numele meu este Luiza


Buna Luiza si bine ai venit!
Nu vrei sa ne cunoastem la o impuscatura? ;D Ca sa fie mai original, asa!
Hai cu noi simbata! Uite aici: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,172.msg59137.html#msg59137

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #708 : Joi, 01 Decembrie 2011, 22:19 »
Buna seara, bine v-am gasit si salutare tuturor!

M-am alaturat de o zi comunitatii si inca sunt la faza "documentare"... :)
Ceea ce vroiam sa spun este - asa, "la cald" - ca mi-am facut inscrirea pe site in aceeasi zi in care am decis sa-mi sterg toate, dar absolut toate conturile de socializate online, sa-mi dezinstalez Yahoo Messenger si sa-mi sterg toate celelalte adrese de email, in afara de una - aceea pe care aveam prieteni reali. Reali, nu numai in sensul de non-virtuali - exista o gramada de "prieteni" si in viata reala care... stiti voi de ce am pus ghilimelele - ci reali in sens deplin. Nu cred ca mi-au ramas mai mult de 5 contacte, aici incluzand familia, desi sunt o persoana - spun altii - extrem de sociabila. Pragmatic vorbind, prea putini pentru un Revelion...  ::)
Ca sa nu "teoretizez" prea mult - deformatie profesionala, sunt profesoara - o sa inchei (sau o sa incep?) prin a spune BRAVO! N-o sa repet ce-au spus altii... dar nu stiu de ce, am sentimentul ca de data asta chiar nu o sa am de ce sa fiu dezamagita.  :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #709 : Joi, 01 Decembrie 2011, 22:31 »
Bine ai venit si aici Caroline
sper sa te simti bine printre noi  :)

Offline Luiza

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #710 : Joi, 01 Decembrie 2011, 23:10 »
Buna Luiza si bine ai venit!
Mersi Saturnianule :D

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #711 : Joi, 01 Decembrie 2011, 23:17 »
Bine ai venit si aici Caroline
sper sa te simti bine printre noi  :)

Multumesc!

varsator38

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #712 : Joi, 01 Decembrie 2011, 23:36 »
Buna Caroline si bine ai nimerit ;)
dar nu stiu de ce, am sentimentul ca de data asta chiar nu o sa am de ce sa fiu dezamagita.  :)

dezamagirile pot exista peste tot...depinde de asteptarile fiecaruia :)


Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #713 : Joi, 01 Decembrie 2011, 23:47 »
Eiii... adevaru-i ca nu era in intentia mea sa sune asa tragic, abia cand am citit ce-am scris mi-am dat seama. :) Incantata de cunostinta, Varsator... eu sunt Pesti, 39 (Eu caut inca pe unde si cum pot sa-mi completez profilul...)  ;D Poate mai vorbim, noapte buna!

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #714 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 07:34 »
Bine ai venit Caroline! ;)

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #715 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 12:31 »
caroline, si pe mine ma bate gandul unui "suicid" virtual...inca analizez in ce fel ar avea impact asupra mea...bine ai venit aici...! :)
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #716 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 19:13 »

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #717 : Vineri, 02 Decembrie 2011, 19:38 »
caroline, si pe mine ma bate gandul unui "suicid" virtual...inca analizez in ce fel ar avea impact asupra mea...bine ai venit aici...! :)

Bine v-am gasit!
Impactul depinde de gradul de dependenta... glumeam!  ;)
Efectele pot fi dure... Daca nu exista nimic satisfacator cu care sa-ti umpli acel timp deocamdata, eu zic sa lasi pe mai tarziu. Cand o veni momentul, o sa stii, pur si simplu !  ;)

Eu, de exemplu, am luat-o gradual (in ultimii 3 ani, de cand am divortat) si practic "curatenia" asta cu regularitate. Adica ma straduiesc sa rezum virtualul ca intro pentru real.
Am sters mai intai acele "masti" care s-au dovedit inexistente in real (fiind cu totul altfel de oameni in spatele lor). Pe urma, am facut un fel de "turneu" pe la prietenii virtuali, ca sa-i cunosc personal, sau i-am invitat pe ei la mine. Si cu asta s-au mai dus o parte pe apa Sambetei - cei care prefera sa "iubeasca" oamenii de la distanta, sigur si steril. Pe urma, mai erau o serie din alta categorie: candva reali, acum la distanta - fosti colegi de liceu, de facultate, de serviciu, prieteni de familie (fosta...). Chiar daca am fost candva prieteni, se intampla ca oamenii sa evolueze diferit, sa ajunga pe trepte sociale diferite sau sa aiba in prezent alte interese sau valori. Sters! Cu "ramas-bun"-ul de rigoare, evident... si multumiri pentru ca mi-au fost alaturi candva. La sfarsit, a ramas o categorie care nu erau in nicio categorie... adica nu prea stiam ce as putea astepta de la ei, nici ei de la mine... "amici" din cand in cand... subiecte de dicutie din ce in ce mai rarefiate... Cu acestia, m-am uitat in perspectiva. Si daca n-am vazut nimic acolo, de exemplu posibil amic, prieten, iubit, colaborator sau nimic altceva...? Si uite-asa am ajuns de la peste 500 la 5... pentru moment.  :P Partea buna este ca unii (desi totul a inceput virtual) au ramas exclusiv in real... nu mai avem nevoie de net, preferam telefonul. Sau sa ne vizitam in concediu.  ;D

Ei, ce zici, sa fie asta suicid?  ::)

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #718 : Sâmbătă, 03 Decembrie 2011, 06:57 »
nu stiu daca e suicid... :)...dar sigur ai curatat rana in profunzime si ai dat si cu alcool deasupra....mda...mult curaj ...teama ..hm....e clar ca ne domina...pot spune ca : ai scapat de treama?
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #719 : Sâmbătă, 03 Decembrie 2011, 16:33 »
nu stiu daca e suicid... :)...dar sigur ai curatat rana in profunzime si ai dat si cu alcool deasupra....mda...mult curaj ...teama ..hm....e clar ca ne domina...pot spune ca : ai scapat de treama?

Buna intrebare! Da, am scapat de teama! Insa doar dupa ce m-a dominat atat de mult incat, temporar, chiar m-a imbolnavit (fizic). Am mers pe principiul "Ce nu te omoara, te intareste." Si inca unul: "In ce nu crezi, nu exista." Cum... e o adevarata istorie. Cred ca ar merita sa propunem un topic pe tema asta... ca altfel, am trecut de mult de tema "Urare..." si ne-o luam de la admin. :)