Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967045 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1290 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 22:51 »
 :) Draga Catalin, bun venit printre noi; esti cel mai mic.  :)

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1291 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 22:52 »
Sa intelegem ca iti plac mai mult iluziile caldute? N-as crede... Intalnirile in real sunt "scurt pe doi", cum se spune, adica, indiferent de ce-si imagineaza fiecare despre SC, doar atunci are imaginea de ansamblu. Daca rezoneaza cu ea, mai vine (pe forum si/sau in real), daca nu, inseamna ca oricum nu avea rost sa piarda vremea pe forum. Eu sunt din categoria SC m-a cucerit.   :) Deja ma intreb, daca candva voi avea o relatie in care sa vreau sa ma implic total, cat de dor o sa-mi fie si cat de tentata as fi sa le pastrez pe amandoua".  ;)

e posibil, nu doresc sa te contrazic pentru ca inca nu-mi dau seama ce si cum; inca nu am gasit o motivatie atat de puternica incat sa-mi dea imboldul de a descaleca in real.  cel mai probabil, cand va veni acel moment, o voi face cu ocazia unei excursii, mi-a atras  atentia excursia din delta si inca una sau doua. oricum, la mine, hotararile nu se iau de unul singur, duducuta mea are un mare cuvant de spus si eu tin si voi tine cont de acest lucru. 

pacat ca nu exista un loc fizic fix de intalnire, parca am mai mentionat acest lucru candva, dar inteleg ca este foarte greu asa ceva.  ca sa dau un exemplu, sa zicem ca in fiecare duminica de la ora x pana la ora y, poti merge in locul cutare, unde sigur vei mai intalni pe cineva sau mai multe persoane chiar de pe SC, pentru o vorba, un suc, o prajitura.  in 40 de minute eu ajung de la ploiesti la bucuresti, sau din intamplare, aflandu-ma cu treburi prin marea si zgomotoasa voastra urbe, as face o pauza si-as merge la o cafea sau suc la locul cu pricina, un meeting point SC sa-l numim. cam asa imi imaginam eu ca stau lucruile.
"Stay hungry, stay foolish"

Lili Zamfirescu

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1292 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 22:53 »
sora 13, suntem ok cu ...  :pleasantry:....prezentarea?

Offline catalin_isacovici

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1293 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 22:55 »
:) Draga Catalin, bun venit printre noi; esti cel mai mic.  :)
Cel mai mic :))

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1294 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 22:56 »
sora 17, catalin a raspuns complet. putem sa-i punem 10.  :)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1295 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 22:57 »
Cel mai mic :))
ba chiar cel mai mic, foarte mic.  ;D

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1296 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 22:59 »
:)) S-a facut! Sper doar sa nu dezamagesc. Am 26 de ani .......

catalin bine ai venit! nu cred ca vei dezamagi pe nimeni,  ;) am inteles ca sunt multe persoane de varsta ta pe-aici pe forum si prin excursii.  oricum, speram cu totii ca stii sa desenezi o oita sau un inorog, este o cerinta pentru noii inscrisi, cu totii am trecut prin aceasta proba.  ;)
 
"Stay hungry, stay foolish"

Offline catalin_isacovici

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1297 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 23:00 »
Stie baiatu :)). Daca ma chinui putin, o fac si 3D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1298 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 23:03 »
Matei, ce fel de "motivatie atat de puternica' ti-ar trebui?
noi ne intalnim in real din acelasi motiv pentru care, banuiesc, si tu esti aici, pe forum: acela de a socializa. Diferenta este ca in real perceptia pe care o ai asupra interlocutorilor este mai completa si interactiunea mai "vie", ba chiar mai vioaie. adica se rade.  ;D
deseori plecam de la aceste mici intalniri cu o anumita stare, de mai bine, de relaxare.. de "altceva".

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1299 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 23:04 »
Stie baiatu :)). Daca ma chinui putin, o fac si 3D
stii sa-mi faci o oita 3D?! iupiiiii.  *|*

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1300 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 23:05 »
catalin bine ai venit! nu cred ca vei dezamagi pe nimeni,  ;) am inteles ca sunt multe persoane de varsta ta pe-aici pe forum si prin excursii.  oricum, speram cu totii ca stii sa desenezi o oita sau un inorog, este o cerinta pentru noii inscrisi, cu totii am trecut prin aceasta proba.  ;)
tu n-ai trecut proba oitei.  :P

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1301 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 23:06 »
Stie baiatu :)). Daca ma chinui putin, o fac si 3D

wow, cu asta cel putin o persoana va fi foarte fericita! si dupa aceea eu pentru ca am picat la aceasta proba si m-as bucura sa am un coleg (chiar daca aproape am dublul varstei tale, tot coleg te numesti ;)) care trece de aceasta proba cu brio! chestia cu "it's a man world" este o minciuna, crede-ma pe mine, "woman rulzzzz" ;D
"Stay hungry, stay foolish"

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1302 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 23:09 »
tu n-ai trecut proba oitei.  :P

si am recunoscut acest lucru cu mandrie! postarea mea a intrat mai tarziu pentru ca scrisesem mai mult.
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1303 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 23:09 »
wow, cu asta cel putin o persoana va fi foarte fericita! si dupa aceea eu pentru ca am picat la aceasta proba si m-as bucura sa am un coleg (chiar daca aproape am dublul varstei tale, tot coleg te numesti ;)) care trece de aceasta proba cu brio! chestia cu "it's a man world" este o minciuna, crede-ma pe mine, "woman rulzzzz" ;D
nu ti-ai creat o imagine usor extremista despre lume, numai pentru ca ti s-a cerut sa desenezi o oita?  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1304 : Duminică, 23 Septembrie 2012, 23:10 »
si am recunoscut acest lucru cu mandrie! postarea mea a intrat mai tarziu pentru ca scrisesem mai mult.
de ce cu mandrie?