Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967407 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1320 : Luni, 24 Septembrie 2012, 17:59 »
absolut. si daca vrei informatii utile, intra la capitolul sexualitate.... :coolsmiley: :laugh:

Hai, bre, Lilu, ce, numai acolo sunt indormatii utile?!  ;D

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1321 : Luni, 24 Septembrie 2012, 17:59 »
Toate lucrurile bune pleaca de la niste maruntisuri :))

si alea rele la fel.  e suficient sa ne gaseasca pregatiti, fie intr-un sens fie in celalalt. :)
cand auzeam de strada sforii, imi inchipuiam o minunantie de straduta... am ramas cam dezamagit cand am cunoscut-o.  asta apropo de maruntisuri. ;)
"Stay hungry, stay foolish"

Offline catalin_isacovici

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1322 : Luni, 24 Septembrie 2012, 18:02 »
si alea rele la fel.  e suficient sa ne gaseasca pregatiti, fie intr-un sens fie in celalalt. :)
cand auzeam de strada sforii, imi inchipuiam o minunantie de straduta... am ramas cam dezamagit cand am cunoscut-o.  asta apropo de maruntisuri. ;)
Umbla o gluma ptr neinitiati...Ambuteiaj pe strada Sforii :))

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1323 : Luni, 24 Septembrie 2012, 18:31 »
si alea rele la fel.  e suficient sa ne gaseasca pregatiti, fie intr-un sens fie in celalalt. :)
cand auzeam de strada sforii, imi inchipuiam o minunantie de straduta... am ramas cam dezamagit cand am cunoscut-o.  asta apropo de maruntisuri. ;)


Deci, apropos de iesiri, e teama de dezamagiri...  ;)

Imi amintesc ca prin 2007, plecasem intr-o delegatie la Copenhaga cu fixatia sa vad cartierul Christiania, ghidandu-ma dupa reclama:

Locals' guide to Christiania in Copenhagen


Ceea ce am vazut a fost un spatiu imprejmuit de ziduri, total in paragina, plin de bordeie bordeie din carton printre cladirile paraginite si populat de persoane in majoritate de culoare, care faceau tranzactii in jurul focurilor in butoaie de tabla, si care-mi faceau semn "No pictures". Mi-am bagat camera foto in poseta si am cautat cea mai apropiata iesire. Deasupra iesirii statea scris pe o pancarta imensa: "Now you are entering UE."  :crazy2:

Police raid Christiania Copenhagen


Aceeasi dezamagire o avusesem si cu Montmarte in Paris, in 2004.

De-atunci, fac invers. Mai bine nu-mi mai imaginez nimic si, cand ajung la fatza locului, cantaresc daca imi place sau nu ce vad. Si iau decizia daca merita sa revin sau nu...  :whistle: Asa si cu prima intalnire SC, de Revelion 2012. Si am revenit!  :)

Offline catalin_isacovici

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1324 : Luni, 24 Septembrie 2012, 18:59 »
Unde s-a tinut revelionul?

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1325 : Luni, 24 Septembrie 2012, 19:00 »
Pentru Mica...



o fosta oita...  ;)

sau, mai bine zis,





 :kissing:

multumesc, Caro.  :) pentru mine, un desen facut de cineva inseamna foarte mult. e ceva nascut nu doar din mana persoanei ci si din sufletul ei. :flori:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1326 : Luni, 24 Septembrie 2012, 19:03 »
ca asa mi-a venit mie sa zic in acel moment! trebuie sa existe o explicatie la orice cuvant scris sau rostit?

dar acum?




pai suna "strange" ca erai mandru fiindca nu ai vrut sa(-mi) desenezi o oita.  :) era ca si cand te-ai fi falit (n-am spus fudulit, da? :) ) ca n-ai "cedat" to "woman's rulzzz".  ;D

multumesc pentru oita ta.  :) :flori: ai trecut proba, desi tare mi-e ca ai copiat.  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1327 : Luni, 24 Septembrie 2012, 19:15 »
Umbla o gluma ptr neinitiati...Ambuteiaj pe strada Sforii :))

ambuteiaj de doi supraponderali, poate, ca dintre vehicule, numa' trotinetu' si bicicletu' au gabarit nedepasit. :)
acum vreo 20 de ani am pictat-o. era pe-acolo un baietel...sa fi fost catalin?  :)

Offline catalin_isacovici

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1328 : Luni, 24 Septembrie 2012, 19:20 »
Nu cred :D. Eram mai dodolot cand eram mic :)))

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1329 : Luni, 24 Septembrie 2012, 19:26 »
nu-mi amintesc daca piciul era dodolot sau nu.  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1330 : Luni, 24 Septembrie 2012, 19:29 »
este o vorba pe la noi: "cei care se tachineaza, se iubesc"  ::)
sunteti tare simpatici in "joaca" voastra virtuala  :D
cine: matei cu oita?  ;D

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1331 : Luni, 24 Septembrie 2012, 19:52 »
Unde s-a tinut revelionul?

La Sovata (poti sa vezi pe topicul "Tabere incheiate"). Dar mai important e ca a fost revelion si in mine insami, dupa vreo... nu vreau sa-mi mai amintesc cati ani in care se tinuse de fiecare data numai "de fatzada".

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1332 : Luni, 24 Septembrie 2012, 20:59 »
cine: matei cu oita?  ;D

pai normal! nu-i el ciobanas cu trei sute de oi?!
"Stay hungry, stay foolish"

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1333 : Luni, 24 Septembrie 2012, 21:06 »
pai suna "strange" ca erai mandru fiindca nu ai vrut sa(-mi) desenezi o oita.  :) era ca si cand te-ai fi falit (n-am spus fudulit, da? :) ) ca n-ai "cedat" to "woman's rulzzz".  ;D

multumesc pentru oita ta.  :) :flori: ai trecut proba, desi tare mi-e ca ai copiat.  ;D

strange ne-strange, nu mai cauta nod in papura tot timpul si explicatii mirobolante si simboluri acolo unde nu sunt.
atunci n-am avut chef. de data asta am avut... de copiat, desigur! tu ce credeai?!  ;D ca m-apuc sa desenez, sa fotografiez, sa redimensionez in tinypic? in edit? in fanfan la tulipe?
tinypic bineinteles pentru ca si mica are! ;) apoi sa uploadez pe undeva, sa iau linkul si sa-l pun aici, la piciorusele domniei tale?
ctrl c si ctrl v sunt doua functii adorabile!
btw, cu placere! :)
"Stay hungry, stay foolish"

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1334 : Luni, 24 Septembrie 2012, 21:50 »
strange ne-strange, nu mai cauta nod in papura tot timpul si explicatii mirobolante si simboluri acolo unde nu sunt.

Matei, cre'ca tre' sa te obisnuiesti cu ideea (daca n-ai facut-o deja pana acum) ca asa-s femeile. Eu, de exemplu, am citit initial "strânge" in loc de "strange". Freud zice ca greselile si lapsus-urile sunt motivate de dorinte subconstiente. :giggle: