Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967432 ori)

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline carla.carleta.3

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1395 : Marți, 13 Noiembrie 2012, 08:25 »
  Buna dimi! Ma numesc Carmen si sunt din Bacau am 51 de ani si sunt la fel ca multe alte fete singura,adica nu foarte singura am o fetita de 17 ani.
  De ce sunt singura?....asa a vrut soarta ....sunt vaduva!
  Sunt reticenta la forumuri dar din ce am citit pe aici sper din tot sufletul sa fie ceva serios.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1396 : Marți, 13 Noiembrie 2012, 09:00 »
Bine ai venit Carmen!
Cu un copil, nu esti deloc singura! De fapt nimeni nu este singur, toti suntem inconjurati de oameni! Cel mai important este ca si ideea si starea de single sa nu se confunde, in minte - adica acolo unde este esential, cu cea de singuratate. Nu este deloc acelasi lucru si trebuie privit, ca in orice, partea buna a lucrurilor. Obiectele nu trebuie intoarse, mutate si sucite, pana cand fac umbra....

Offline TONI

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1397 : Duminică, 18 Noiembrie 2012, 12:56 »
SALUTY , ma bucur ca v-am descoperit , de acum sper ca voi avea parte de multe bucurii alaturi de voi , precum si o companie agreeabila si placuta. Single , nu convins , dar cind te focusezi asupra ceea ce-ti doresti sa realizezi material in viata....te pomenesti SINGLE  :-\

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1398 : Duminică, 18 Noiembrie 2012, 14:35 »
bine ai venit Toni!
Aici, in SC poti gasi ceea ce spui ca iti doresti; trebuie doar sa ai curaj sa iesi si sa te bucuri cu noi!
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1399 : Duminică, 18 Noiembrie 2012, 16:48 »
Bun venit noilor inscrisi!  :) :flori:

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1400 : Duminică, 18 Noiembrie 2012, 17:44 »
daca tot te bucuri, ne desenezi o oita?  :)

 :happy: Mica, nu te lasi...

Toni, bine ai venit! Personal, cred ca nu e cazul sa zambesti trist cand faci ceva pentru tine... exista un timp pentru toate, si pentru a fi single, si ne-single!  :flori:

Offline manicos

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1401 : Miercuri, 21 Noiembrie 2012, 18:43 »
Bine ai venit, Manicos! Esti din Bucuresti? :)

Multumesc lucimanta! Din Pucioasa!

Offline Anele

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1402 : Miercuri, 28 Noiembrie 2012, 19:26 »
Buna seara

Bine v-am gasit . Un proiect minunat si doresc sa-i multumesc lui Gigi pentru toate detaliile pe care mi le-a

dat si nu pot decat sa-mi doresc sa am norocul sa pot participa la cat mai multe actiuni.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1403 : Miercuri, 28 Noiembrie 2012, 20:01 »
Bine ai venit si aici pe forum, Anele! Daca esti un om deschis si comunicativ, cu siguranta ne vom vedea! Daca te inscriai un pic mai inainte prindeai Tabara pentru cei mai nou intrati de la Dambovicioara. Dar mai sunt destule ocazii!
Avem anul viitor in jur de 25 de actiuni asa ca.... :yeah:

Offline Nicolette

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1404 : Joi, 29 Noiembrie 2012, 21:20 »
Buna seara si scuze pentru întârziere :)
Nu sunt chiar "noua" pe aici, dar abia acum mă prezint: sunt Nicoleta, din București. Am 56 de ani, doua fete minunate (33 si 32 de ani). Sunt singura de mulți ani (aproape 10), si mă simt foarte bine așa cum sunt :)
Momentan locuiesc temporar cu fiica mea cea mică in Porto, pentru a o ajuta cu ingerasii mei dragi, nepoteii Ana si Luca.
Sper sa reușesc sa mă alături vouă la cât mai multe acțiuni!

Offline ioanam

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1405 : Joi, 29 Noiembrie 2012, 22:46 »
Bun venit!!! :flori:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1406 : Joi, 29 Noiembrie 2012, 23:21 »
Buna seara si scuze pentru întârziere :)
Nu sunt chiar "noua" pe aici, dar abia acum mă prezint: sunt Nicoleta, din București. Am 56 de ani, doua fete minunate (33 si 32 de ani). Sunt singura de mulți ani (aproape 10), si mă simt foarte bine așa cum sunt :)
Momentan locuiesc temporar cu fiica mea cea mică in Porto, pentru a o ajuta cu ingerasii mei dragi, nepoteii Ana si Luca.
Sper sa reușesc sa mă alături vouă la cât mai multe acțiuni!

sa intelegem ca ai pus fotografia uneia dintre fete, ca nu e din aceeasi 'epoca" cu varsta de care spui.  :) sau e vorba de o gena buna? :)
sa-ti traiasca toti ingerasii, si mai mari si mai mici. :)

Offline Nicolette

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1407 : Vineri, 30 Noiembrie 2012, 16:21 »
Multumesc!
La multi ani! de Sfantul Andrei tuturor care ii poarta numele  :flori:
Trebuie sa admit ca nu ma descurc prea bine la navigat pe forum; momentan ma "ajuta" fiica mea.
Unde se discuta despre intalnirile in oras (Bucuresti)? Am sa vin acasa de Sarbatori si ar fi frumos sa va cunosc la o ceasca de ceai sau cacao fierbinte.

Offline Anele

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1408 : Vineri, 30 Noiembrie 2012, 20:34 »
La multi ani de santul Andrei si bun venit Nicolette ! :)


Offline marilena09

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1409 : Vineri, 30 Noiembrie 2012, 23:53 »
Buna seara, tuturor!
Sunt un adult ,,prizonier" in adolescenta, cu cateva idealuri naive, cu principii mai mult sau mai putin ,,normale" dar care abia dupa 10 de ani de singuratate s-a gandit ca poate e cazul sa ia masuri :) Imi place sa calatoresc, imi place sa cunosc oameni noi si sa imi pastrez prietenii vechi si cred ca am asimilat si singuratatea traita in doi, timp de aproape 6 ani si in ultimii 4 ani traita in stilul ,,eu si cu mine ma simt bine"....in 4 ultimii ani o singuratate intrerupta de mici episoade de ,,totul in doi" cat sa am ce regreta cand ajung din nou la ,,singuratate de unul singur" insa consider ca in toti anii astia am primit exact ce am meritat, deci, intr-un fel paradoxal, ma consider norocoasa :)