Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967089 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline rodica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1545 : Miercuri, 13 Februarie 2013, 10:25 »
Se pare că eu am început să prind...cheag pe forum pe 18 apr. 2012,  dar mucegaiul încă nu-l simt :) 
 :)
vine , vine si la tine nu te speria :2funny:
NIMENI NU E SINGUR PE PAMANT!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1546 : Miercuri, 13 Februarie 2013, 10:29 »
Nu mă sperii. Chiar îmi place dacă se face într-o brânză  ;D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline TORICOSU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1547 : Miercuri, 13 Februarie 2013, 10:38 »
Se pare că eu am început să prind...cheag pe forum pe 18 apr. 2012,  dar mucegaiul încă nu-l simt :) 
 :)

Dupa aproape 1an ?????  :'(
Mai verifica o data cu toate becurile aprinse , sigur ai si........ panza de paianjen iar  "cheagul" e casa arahnidei. :slap:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1548 : Miercuri, 13 Februarie 2013, 11:04 »
Probabil că încerc să nu cumulez factorii favorizanti pentru aparitia lui :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline rodica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 41
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1549 : Miercuri, 13 Februarie 2013, 11:06 »
Nu mă sperii. Chiar îmi place dacă se face într-o brânză  ;D
:happy:
NIMENI NU E SINGUR PE PAMANT!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1550 : Miercuri, 13 Februarie 2013, 11:58 »
Acum, mai în glumă, mai în serios mă întreb și întreb pe cei mai ...vechi în SC: eu sunt veche sau nouă?

Înclin să cred că, dacă n-am participat (pana acum - dar situația se va schimba acuși-acuși)  la vreo acțiune, sunt încă...nouă.
Scrie în regulament ceva de asta? Nu de alta dar, în general, nu-mi place să fiu în confuzie de status și rol :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline mvjhon

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 27
  • Daca nu ai noroc, trebuie doar sa lupti mai mult.
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1551 : Joi, 14 Februarie 2013, 02:34 »
Daca ne gandim ca ai 1 an de activitate in forum, esti veche, daca luam in calcul ca nu ai participat inca la nici o actiune, esti f noua, daca facem media si luam in considerare ca "acusi, acusi" o sa participi la o actiune, esti exact cum trebuie. Activa pe forum si participanta la actiuni.

Acusi-acusi inseamna ca ne vedem la carnaval?
Don't worry if you're SINGLE. God is looking at you right now, saying "I'm saving this one for someone SPECIAL."

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1552 : Joi, 14 Februarie 2013, 07:17 »
Fain raspunsul pe care ti l-a dat mvjohn  :)

Wonderland, este greu sa evaluezi vechi sau nou aici in Singles Camp, doar dupa momentul intrarii in grup. Conteaza cat de mult esti vizibil si as mai adauga, nu atat de mult unde, pe forum sau in spatiul real. Sunt oameni aici in SC care au fost la 2-3 actiuni, dar nu sunt cunoscuti de majoritatea si deci apreciati ca noi. Pt ca acolo s-au intalnit doar cu 20-30 persoane, poate nici nu au tinut legatura cu ele, nu scriu pe forum si atunci foarte putini stiu si au auzit de ei. Deci pentru majoritatea sunt noi. Sunt in schimb altii, foarte activi pe forum, dar care au fost mai putin sau chiar deloc la actiunile noastre. Dar fiind cititi, urmariti, au iesit in evidenta, majoritatea ii cunosc si deci sunt considerati vechi. Deci vezi, este greu sa apreciezi care este vechi si care este nou. Usor de apreciat este doar cazul celor inscrisi de 2-3 ani, care si scriu si participa frecvent, sunt si cititi, au fost si intalniti in multe vacante, de ei, pe oricine ai intreba, ti-ar raspunde: "sunt vechi". Dar in rest doar...eu cunosc realitatea, pentru ca am fost in toate vacantele, am o memorie (inca) buna si i-am retiunut pe majoritatea si am urmarit constant forumul.

De tine, chiar daca nu ai participat la actiuni, cu sigurata lumea spune: este veche aici, pentru te-a citit. Si senzatia mea era ca esti aici de mai bine de un an, cum spui ca ai "vechime". Sa-ti dau un exemplu de apreciere gresita a momentul intrarii in grup si asta in cazul meu, cel care ar trebui sa cam stie...: discutam cu Caroline acum vreo luna si nu-mi venea sa cred ca este de doar un an aici! Aveam senzatia ca au trecut cel putin doi ani de cand ne-am cunoscut! Explicatia este ca i-am citit constant postarile, m-am obisnuit cu ele, m-am intalnit in mai multe actiuni cu ea si asta mi-a dat senzatia unei cunostiinte mai vechi.

Deci E = mc2  ;)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1553 : Joi, 14 Februarie 2013, 08:11 »
Acusi-acusi inseamna ca ne vedem la carnaval?

Acuși, acuși înseamnă că... mă văd în Grădina Zânelor :)

Ce ti-e cu relativitatea asta, admin :)
Când am intrat eu pe forum, Caroline era - și eu am avut impresia că e mai demult. Dar, si despre mine am avut impresia că am mai mult de un an de la prima...imersiune în forum.

Deci, asta ar putea sa fie un criteriu (relativ, evident) - pentru cineva care abia intră, toți ceilalți sunt mai vechi - fie și cu un minut, o oră, zi)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1554 : Joi, 14 Februarie 2013, 08:59 »
.....nu-mi place să fiu în confuzie de status .... :)

de single !!??  :magic:

PS: eu is' mai sugubeata asa, sper sa nu te superi !!  :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1555 : Joi, 14 Februarie 2013, 09:22 »
ai să râzi de cât de bine ai nimerit-o,  dar până prin toamnă, deci multă vreme după ce am intrat pe forum, am fost confuză și în acest status  :kissing:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1556 : Vineri, 15 Februarie 2013, 20:24 »
..nu cred ca ai fost singura confuza

Offline TORICOSU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1557 : Vineri, 15 Februarie 2013, 20:48 »
"Desfaceti zagazurile  apa sa patrunda" hei admin am 50 de postari , dumneata  stai intre mine si bucuresteni mei !!!  :fight:
 Zi o vorba dar zi din prima ...... :tickedoff:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1558 : Vineri, 15 Februarie 2013, 21:50 »
Bravo!  :thumbup:

Nu inteleg de ce intre? Odata ce ai 50 de postari automat trebuie sa vezi http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,172.7785.html

Si ca sa intelegeti corect ce este cu cele 50 de postari (ma adresez aici celor noi): nu este un premiu accesul la zona de cluburi, nu este ceva atat de deosebit sau de ascuns sau de misterios acolo. Dar pentru a feri pe cei care se intalnesc de surprize neplacute, de vizita unor persoane nepotrivite, am considerat o perioada de filtrare a fiecaruia din cei noi. Daca simt ca ceva nu este in regula cu postarile, anunt persoana respectiva de incomaptibilitatea cu acest proiect. In 50 de postari am ocazia sa ma lamuresc si sa evaluez... Decxi asta este cu cele 50 de postari.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1559 : Vineri, 15 Februarie 2013, 22:01 »
Deci, nu e un premiu, e un...examen  :happy: (scuze, admin, nu m-am putut abține să fac gluma asta)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.