Autor Subiect: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!  (Citit de 967257 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline maria MARIA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1590 : Vineri, 22 Februarie 2013, 17:52 »
Faină și prietenoasă perspectivă! Are dreptate mvjhon. Pentru vacanțele dorite nu contează nici zona, nici distanța. Iar forumul te ajută să îi cunoști sau sa menții legătura cu ceilalți.

Bun venit, Maria.
Și eu una nouă-veche :)
[/quote
Multumesc pentru urare! Imi doresc sa pot tine pasul cu tot ce se intampla pe aici!

Offline maria MARIA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1591 : Vineri, 22 Februarie 2013, 17:54 »
Buna Maria si Jason :) Suntem ceva "noi" in ultimele zile:) Jason, pe Freddy il lasi acasa, da ? :D
Buna Ceccyll!

Offline jason

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1592 : Duminică, 24 Februarie 2013, 01:01 »
Multumesc tuturor ...
salut   :)
 :2funny:  Mie mi-a venit in minte Jason...Donovan! Ala cu "Too many broken hearts ♫♪ ♪♪♪"!
Nu stiu personajele :(..numele meu vine de la "Jason Todd" deci... suntem, incepand de acum, doua tabere fara idee.

Offline ceccyll

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 42
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1593 : Duminică, 24 Februarie 2013, 01:39 »
Multumesc tuturor ...Nu stiu personajele :(..numele meu vine de la "Jason Todd" deci... suntem, incepand de acum, doua tabere fara idee.

 Si cu de te-ai oprit tocmai asupra unui personaj de benzi desenate ?

Offline jason

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1594 : Miercuri, 27 Februarie 2013, 01:58 »
Pentru ca avem multe lucruri in comun...ca si temperament, trairi interioare ( ahhh..incep deja sa-mi fac reclama "buna") mai putin pregatirea in lupta corp la corp si gandurile criminale.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1595 : Miercuri, 27 Februarie 2013, 06:14 »
Cred că cecyyll încerca să afle ce vârstă ai, de te-ai oprit la desene animate.
Sau poate că e doar o interpretare greșită a mea. Scuze ceccyl, dacă pun gândul meu pe seama ta :)
De fapt desenele animate sunt bune la orice vârstă. Am o prietenă (nu-s io aia) de aproape 4o care nu ratează nici un film de desene animate vechi sau nou. *|*
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline ceccyll

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 42
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1596 : Miercuri, 27 Februarie 2013, 13:51 »
Cred că cecyyll încerca să afle ce vârstă ai, de te-ai oprit la desene animate.
Sau poate că e doar o interpretare greșită a mea. Scuze ceccyl, dacă pun gândul meu pe seama ta :)
De fapt desenele animate sunt bune la orice vârstă. Am o prietenă (nu-s io aia) de aproape 4o care nu ratează nici un film de desene animate vechi sau nou. *|*

 15-17-20 de ani nu poate sa aiba, oamenii cu varste din astea nu stau pe genul asta de forum-uri. Nu neaparat varsta era in spatele intrebarii, ci chiar curiozitatea ....cu atat mai mult cu cat mic nu cred ca e , dar nici oamenii mari in general nu se identifica cu personaje de desene sau benzi desenate.  Si uite asa si intrebarea "de unde si pana unde" .

Offline rocky

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 362
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1597 : Miercuri, 27 Februarie 2013, 21:01 »
nu e singurul caruia inca ii plac desenele :D

si eu sint mare mare amator cind apuc, in special cele japoneze si nu cred ca o sa-mi dispara pasiunea nici la batrinete

Offline jason

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1598 : Sâmbătă, 02 Martie 2013, 00:33 »
Cred că cecyyll încerca să afle ce vârstă ai, de te-ai oprit la desene animate.
Sau poate că e doar o interpretare greșită a mea. Scuze ceccyl, dacă pun gândul meu pe seama ta :)
De fapt desenele animate sunt bune la orice vârstă. Am o prietenă (nu-s io aia) de aproape 4o care nu ratează nici un film de desene animate vechi sau nou. *|*

Personajul in sine nu are nici o legatura cu "cei mici". Eu am 3 "oameni" cu care ma identific si doar 1 dintre ei este "real" iar aici l-am ales pe "Jason".
Ar fi prea mult de explicat asupra motivelor exacte, deoarece sunt open minded la orice rezoneaza cu mine, indiferent daca e muzica, carte, desen, film si am trecut de jena impusa de mentalul colectiv inca de cand am descoperit ca sunt si alti oameni ca "mine", si asta n-are legatura cu desenele animate ci cu alte aspecte ale vietii mele.
Prin alte tari am vazut ca e perfect normal ca un barbat de 30 de ani sa manance ciocolata ori sa priveasca/cumpere/ colectioneze jucarii, benzi desenate, filme animate si sa duca o viata sociala activa, eu la 23 n-am de ce sa ma simt jenat ca m-am regasit intr-un om complicat care, desi apare in lucruri eronat descrise ca fiind pentru copii, nu pot fi intelese decat de anumiti oameni mari care au avut experienta de viata necesara de a vedea mai mult in ele.
Am inteles din prima la ce se referea cu intrebarea si tocmai ca n-am fost deranjat i-am raspuns clar de ce ma regasesc, fara sa ma simt ciudat din cauza asta.
15-17-20 de ani nu poate sa aiba, oamenii cu varste din astea nu stau pe genul asta de forum-uri. Nu neaparat varsta era in spatele intrebarii, ci chiar curiozitatea ....cu atat mai mult cu cat mic nu cred ca e , dar nici oamenii mari in general nu se identifica cu personaje de desene sau benzi desenate.  Si uite asa si intrebarea "de unde si pana unde" .

Well..asa cum am scris mai sus, sa explic de unde si pana unde ar dura prea mult si nu e locul aici, deoarece intai au existat problemele mele si dezvoltarea mea, abia dupa a aparut jason ( am aflat despre el abia la 21 de ani).
Pe blogul meu am scris mai multe .. intr-un dialog.
Nu stiu daca e permis sa dau link, daca nu imi cer scuze si-l voi sterge
http://strainul11.wordpress.com/cine-is-io/
blogul plus filmul under the red hood ( animat direct-to-dvd, adica nedifuzat pe canalele de specialitate) ar trebui sa rezolve misterul.

Offline ceccyll

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 42
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1599 : Sâmbătă, 02 Martie 2013, 16:17 »
Got it.

Caroline

  • Vizitator
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1600 : Duminică, 03 Martie 2013, 20:11 »
Nu stiu daca e permis sa dau link, daca nu imi cer scuze si-l voi sterge
http://strainul11.wordpress.com/cine-is-io/


Imi place sa cred (mai bine mai tarziu decat la 23 de ani, decat niciodata) ca traim intr-o lume in care totul e permis. Iar daca nu e asa, ca realitatea e doar aceea pe care mintea noastra o creeaza pentru fiecare din noi.

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1601 : Duminică, 10 Martie 2013, 23:35 »
Buna seara tuturor! M-am bucurat tare sa va descopar si m-am alaturat numaidecat.Sunt "zambila",din Bacau. Mai e cineva de prin zona? Abia astept sa ne cunoastem. Toate bune!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1602 : Luni, 11 Martie 2013, 08:35 »
Bine ai venit zambila, cu primavara !  :)

Offline gaijin

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1603 : Marți, 19 Martie 2013, 17:13 »
sara bun tuturor

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Noi cei vechi ne-am prezentat aici. Fa-o si tu!
« Răspuns #1604 : Marți, 19 Martie 2013, 17:30 »
O seara buna si tie si bine ai venit!