Autor Subiect: Timpul se scurge prea repede  (Citit de 50357 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #30 : Joi, 10 Martie 2011, 14:24 »

.....sa beau apa cand mi-e sete, sa servesc masa cand mi-e foame si sa ma imbrac gros cand e ger :D


incredibil - credeam ca asa se face ...
tu cum faci?

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #31 : Joi, 10 Martie 2011, 14:32 »

.....sa beau apa cand mi-e sete, sa servesc masa cand mi-e foame si sa ma imbrac gros cand e ger :D


incredibil - credeam ca asa se face ...
tu cum faci?
exact asta spuneam... e usor sa visezi asa ceva si sa se indeplineasca... apropo! tu cum stai cu simtul umorului? la ce nivel e? ???
sa ai parte de vise faine! :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #32 : Joi, 10 Martie 2011, 14:41 »
cum stau la simtul umorului ? spune-mi tu


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #33 : Joi, 10 Martie 2011, 14:49 »
silviu , stand la "taclale" cu tine nici nu am observat cum a trecut timpul - o zi buna in continuare

vorba stelianei , revin....

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #34 : Joi, 10 Martie 2011, 14:55 »
iar la tine, simtul umorului are ca masura "genunchiul broashtei"... tot fara numar, fara numar... ;D de aici trag concluzia ca tu iti canalizezi energia catre vise formidabile de genul: sa beau apa cand mi-e sete, sa servesc masa cand mi-e foame si sa ma imbrac gros cand e ger :D recunosc, asa vise greu de indeplinit, mai rar :( da' si cand ti se indeplinesc... pesemne ca de aici se trage optimismul tau incurabil ;D
sa ai vise faine! :)

cum devine chestiunea cu "genunchiul broastei"? daca e sa ma iau dupa imaginea pe care o evoca, nu-i de bine, e de greata.  :D

hehe...eu imi doresc exact invers, sa nu servesc masa cand mi-e foame, deh.  ;)

ntza. imi doresc "chestii" indraznete si putin probabile dar posibile, totusi, prin prisma norocului chior si-a coincidentei maxime.

daca-ti vei dori sa traiesti inconjurat de un cerc imens de cadane, thai-girls, monici si senzuale....hm...intri in zona imposibilului si a unitatilor de frustrare fara numar...fara numar....faaaara nuuuumar...

 

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #35 : Joi, 10 Martie 2011, 15:56 »
mi-am spus pana la un moment dat: cat as vrea sa dau timpul inapoi !
anumite intamplari din viata mea mi-au demonstrat ca toate au rostul si timpul lor, timp scurs repede sau incet.
imi spun mereu ca nu trebuie sa traiesc in trecut - inseamna involutie, dar pot invata din el.

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #36 : Joi, 10 Martie 2011, 20:36 »
Citat din: micaela
daca-ti vei dori sa traiesti inconjurat de un cerc imens de cadane, thai-girls, monici si senzuale....hm...intri in zona imposibilului si a unitatilor de frustrare fara numar...fara numar....faaaara nuuuumar...
ti se pare ca-i imposibil sa fii inconjurat de thai girls? mai studiaza! uite, o sa merg in sierra leone... cu o capra iti cumperi o tipa, pe alese ;D cu o turma cumperi tot satul, partea feminina :D
atata doar ca trebuie sa le faci testul hiv si pe cel de hepatita. a! si-ar mai fi un amanunt: sunt cam negre. da' s-ar asorta de minune cu parul meu grizonat 8)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #37 : Joi, 10 Martie 2011, 20:56 »
de ce oare mi se pare ca momentele frumoase trec repede iar cele neplacute parca nu se mai termina?

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #38 : Joi, 10 Martie 2011, 21:20 »
exact asa mi se intimpla si mie. de fapt ni se intimpla tuturor. e vorba de perceptia diferentiata a timpului si influenta emotiilor sau starilor pozitive, respectiv negative.




Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #39 : Joi, 10 Martie 2011, 23:26 »
Citat din: micaela
daca-ti vei dori sa traiesti inconjurat de un cerc imens de cadane, thai-girls, monici si senzuale....hm...intri in zona imposibilului si a unitatilor de frustrare fara numar...fara numar....faaaara nuuuumar...
ti se pare ca-i imposibil sa fii inconjurat de thai girls? mai studiaza! uite, o sa merg in sierra leone... cu o capra iti cumperi o tipa, pe alese ;D cu o turma cumperi tot satul, partea feminina :D
atata doar ca trebuie sa le faci testul hiv si pe cel de hepatita. a! si-ar mai fi un amanunt: sunt cam negre. da' s-ar asorta de minune cu parul meu grizonat 8)

da, iata o tema serioasa de cercetare. cum de mi-a scapat?  ;)
in acest moment, regret temeinic ca nu am o turma de capre cu care sa contribui la implinirea unui vis atat de exotic.  :D

vezi? asta e. exagerezi.  :D nu vrei doar o turma, pardon, un grup de thai, vrei sa fie si sero-negative si negro-negative. nu-i prea mult? poate o senzuala balaie (e una pe la teve), de pe plaiuri mioritice, ti-ar fi mai la indemana. orice vis e restructurabil.  :D :P

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #40 : Vineri, 11 Martie 2011, 12:00 »
da, iata o tema serioasa de cercetare. cum de mi-a scapat?  ;)
in acest moment, regret temeinic ca nu am o turma de capre cu care sa contribui la implinirea unui vis atat de exotic.  :D

vezi? asta e. exagerezi.  :D nu vrei doar o turma, pardon, un grup de thai, vrei sa fie si sero-negative si negro-negative. nu-i prea mult? poate o senzuala balaie (e una pe la teve), de pe plaiuri mioritice, ti-ar fi mai la indemana. orice vis e restructurabil.  :D :P
nu m-as fi bazat pe turma ta. cumparam la fata locului 2 -3 capre si ma descurcam :D chestia e pe bune! am amici care au plecat acolo sa asigure service pentru niscai utilaje. inainte sa plece au facut zeci de analize si vaccinuri :( le-a fost teama insa sa mearga cu capra la seful de trib pentru ca nu ai de unde sa stii ce boli au fetele pe-acolo.
raman la thai. e bine asa? se poate realiza?

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #41 : Vineri, 11 Martie 2011, 12:16 »
 Nu uita, a face o femeie sa rada inseamna un punct in plus. Timp scurs cu folos.

Offline giovis85

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #42 : Duminică, 27 Martie 2011, 19:16 »
jumatatea vietii o dormim deci timp pierdut ar trebui interzis somnul
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebe sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu tia fost un prieten adevarat

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #43 : Duminică, 27 Martie 2011, 19:21 »
cum jumatate ~ cine doarme 12 ore pe zi?


Offline giovis85

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Răspuns: Timpul se scurge prea repede
« Răspuns #44 : Duminică, 27 Martie 2011, 19:24 »
ok fie 15-20 % pt ca 6-8 ore tot dormim
Daca un prieten te-a tradat nu regreta oricine oriunde peste tot este cineva care vrea sa iti faca rau dar tu nu trebe sa suporti o sa iti treaca nu regreta nu tia fost un prieten adevarat