Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 279794 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Sunrise

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 66
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #270 : Marți, 24 Septembrie 2013, 17:36 »
foarte frumoase propunerile, va fi greu de ales! ma bucur ca e si skiul pe lista, asteptam informatiile cand vor fi conturate propunerile.

Offline frezya

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 53
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #271 : Marți, 24 Septembrie 2013, 19:03 »
      "Maroc cu Rabat, Casablanca, Agadir " o destinatie de nota 10. Octombrie e o luna potrivita,caci pana in septembrie temperaturile sunt greu de suportat, pentru europeni. Iar pentru "incomparabil cu orice am vazut pana acum" as propune Insulele Seychelles, asta neinsemnand ca Madeira n-ar fi un colt de rai.
       

Mari_a

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #272 : Marți, 08 Octombrie 2013, 10:30 »
Cand ne vom mai afla prin apropiere de Sibiu...

http://www.welcometoromania.ro/DN14/DN14_Canionul_Mihaileni_r.htm

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #273 : Luni, 14 Octombrie 2013, 08:47 »
Am definitivat lista de actiuni posibil a fi organizate in 2014. Urmeaza ca in 2-3 saptamani sa stabilesc care raman... Pentru anul viitor actiunile urmeaza a fi lansate pe rand, pe masura ce le finalizam de organizat, incepand cel mai probabil cu tabara de iarna pentru monoparentali si Austria schi, pt ca sunt cele mai apropiate, apoi Portugalia, Spania si Madeira pentru ca stiu cat sunt de asteptate si deja avem aproape toate elementele, continuam cu Scotia - Irlanda, Coasta Amalfitana, Capri si Sardinia (la cele doua trebuie sa vad si cam cati doritori exista - dupa ce schitez si am niste repere de pret am sa transmit un newsletter), apoi Adriatica pe care o sa o pastrez in linii mari neschimbata si Marocul pe care-l organizez impreuna cu Houda, cea pe care ati avut-o anul acesta ca ghida in Tanger. Actiunile in tara le lansez in bloc, dupa ce vad cum si in ce fel se aseaza in calendar...

1. Tabara de iarna pentru monoparentali si copii - Paltinis, realizata in colaborare cu Felician Groza - Mountxride
2. Excursie la schi in Austria
3.Carnaval la Sibiel
4.Sighisoara - actiune combinata dinamica si tur cultural (calarie + vizitarea cetatii si a bisericilor fortificate).
5.SPA la Hajduszoboszlo - cu vizitarea Debrecen-ului si a Parcului National Hortobagy
6. Drumetie in Muntii Cozia
7. Excursie in Moldova si Bucovina. Un tur care o sa cuprinda munte, Ceahlaul cel mai probabil + vizitare de obiective
8.Tara Luanei
9. Portugalia. Circuit + sejur
10. Drumetie in Muntii Apuseni
11. Actiune montana in Muntii Retezat
12.Cheile Nerei - drumetie
13. Excursie in Maramures - munte + vizitare de obiective
14. Adriatica. Circuit si plaja. Croatia, Italia, Slovenia
15. Tabara de vara pentru monoparentali si copiii lor - Mounxride
16. Delta Dunarii
17. Andaluzia, Gibraltar si Maroc Circuit + sejur
18. Madeira sejur cu vizitarea insulei
19. Scotia + Irlanda - circuit
20. Coasta Amalfitana + Insula Capri + Sardinia
21. Sarbatoarea recoltei
22. SPA in Ungaria – Hajduszoboszlo sau Szeged
23. Maroc tur + sejur: Casablanca + Rabat + Agadir
24. Revelion 2015

Ma gandesc si la:
1. Tabara montana in Cheile Cibinului - pregatire + drumetie
2. Escalada pe Varful Moldoveanu
3. Croaziera in tarile nordice,
dar sunt optiuni secundare. Daca reusesc sa le strecor, ok, le voi propune, daca nu, vedem pt ....2015

Offline dadus

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 184
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #274 : Marți, 15 Octombrie 2013, 05:44 »
Super propuneri. O0
Astept cu nerabdare datele din calendar,pt a putea impartii concediul pe anul viitor. *|*
Scotia -Irlanda -ma intereseaza.
La fel Coasta Amalfitana.Din Capri mai avem de vazut jumatate de insula-sper sa nu ma mai duci cu barcuta in jurul insulei  ;D :2funny:

Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #275 : Marți, 15 Octombrie 2013, 11:37 »
Dadus cred ca ne vom revedea: aceleasi destinatii ma atrag si pe mine + Madeira  :magic:

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #276 : Marți, 15 Octombrie 2013, 13:02 »
....
La fel Coasta Amalfitana.Din Capri mai avem de vazut jumatate de insula-sper sa nu ma mai duci cu barcuta in jurul insulei  ;D :2funny:

in loc de barcuta putem incerca sa ....inotam in jurul insulei  :giggle:

Offline dadus

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 184
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #277 : Marți, 15 Octombrie 2013, 17:02 »
Dadus cred ca ne vom revedea: aceleasi destinatii ma atrag si pe mine + Madeira  :magic:
O Plusulet ma bucur ca ne vom revedea :)
Madeira e super,am studiat-o ca destinatie de vacanta.Daca Gigi le-ar putea spatia la 2-3 luni as merge in toate 3 excursiile.

in loc de barcuta putem incerca sa ....inotam in jurul insulei  :giggle:

Gabi nu ma stresa de pe acum :help:

Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #278 : Vineri, 18 Octombrie 2013, 12:59 »
cica Scotia - Irlanda sunt de vizitat prin iulie - august, oricum si perioada asta va fi cu exces de umezeala si de racoare ...

Offline IuliaT

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 141
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #279 : Sâmbătă, 19 Octombrie 2013, 14:16 »
Buna ziua doamnelor si domnilor
Sper ca sunteti bine sanatosi si voiosi.
Anul care vine are citeva news entry very interesting TO DO list

8. Portugalia. Circuit + sejur

11.Cheile Nerei - drumetie

17. Madeira sejur cu vizitarea insulei  DA DA DA  :D

18. Scotia + Irlanda - circuit DA DA DA  :D

19. Coasta Amalfitana + Insula Capri + Sardinia aici nu prea stiu cu ce se maninca coasta asta dar o cred ca Gigi ma va lamuri dupa o vreme in care va savura ca este bunic !!!! Felicitari !!! sa va traiasca mostenitorul !!!

22. Maroc tur + sejur: Casablanca + Rabat + Agadir

3. Croaziera in tarile nordice povestea asta cu nodul este interesanta si poate va parea mai atractiva cind va fi vara si caladura mare la bucuresti.

Sa aveti o zi faina si sa auzim de bine.
VA pup

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #280 : Miercuri, 23 Octombrie 2013, 14:19 »
Incepand de azi o sa postez, dar asa cum precizam pe rand, nu toate odata ca anii trecuti, actiunile 2014. Deocamdata doar pe forum, urmeaza ca saptamana viitoare sa apara si pe site. Inscrierile sunt deschise din momentul afisarii pe forum, doar ca in acest moment ele se pot face DOAR Email. Pe office@singlescamp.ro, mentionand:
- numele si prenumele
- orasul
- numarul de telefon
- actiunea la care va inscrieti
Dupa ce primim Email-ul Samiza va va contacta, din agentie, de pe office@bonvoyagesibiu.ro sau samiza@bonvoyagesibiu.ro pt a va comunica firma si contul in care se va varsa avansul.

La Madeira si Scotia - Irlanda lucram, sunt destul de multe elemente de pus cap la cap si de aranjat, astfel incat mai repede de doua saptamani nu cred sa le putem posta. Dar o sa continuam cu altele, in special cele pe care le-am mai facut si avem un drum "batatorit"...

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #281 : Duminică, 15 Decembrie 2013, 08:46 »
Buna dimineata,excursiile organizate de Gigi sunt ...superbe...eu am participat doar la una si a fost minunat....mi-ar face mare placere sa mai pot participa..... poate  faci si excursii la care pot participa cupluri din singels...ps..am urmarit activitatea voastra si fotografiile sunt minunate...mult succes ....e minunat ceea ce faci....

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #282 : Duminică, 15 Decembrie 2013, 11:02 »
cupluri de singles... asta e prea tare :crazy2: :faint:

Singles Couples Camp. (btw, sună cam a swingers.)
Cum ar suna?
Vacanțe pentru cuplurile fără partener  :giggle:
Sau, pentru cuplurile care se simt singure în vacanță. Sunteți singuri în cuplu? Ești un cuplu singur? Vino cu noi!
 :happy:

scuze, clara39, cred că m-a luat valul jocurilor de cuvinte si semnificații. nu o lua personal.

scuze cer si de la tine, admin, pentru :offtopic:. Cine știe, o fi și asta o idee, pentru altă nișă. Cred că sunt si cupluri care ar agrea vacantele organizate, cu alte cupluri, ca un grup...
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #283 : Duminică, 15 Decembrie 2013, 11:52 »
Da, suna asa ...  ::) dar stiu la ce se referea Clara... La cei care au participat la Singles Camp, carora le-a placut mult cu noi,...dar care nu mai pot participa pentru ca acum nu mai sunt single...Multi au insistat pe excursii in care sa mai poata veni si ei din nou, eventual sa contactez pe cei cu care mai pastrez legatura.

Ce sa zic Clara, ma bucura faptul ca ti-a placut aici, mi-ar face placere sa va mai intalnesc pe tine si Bogdan. Dar din pacate nu pot intr-un cadru organizat. Nu am in plan un Family Camp si nici o reintalnire in grup cu cei care au fost in SC dar nu mai sunt single, chiar daca mi-ar placea mult sa va revad...impreuna. Programul meu e atat de incarcat si mi-e imposibil sa mai "strecor" ceva, in 2014. Pt 2015 lucrez la un proiect nou, care are sa se desfasoare in paralel cu Singles Camp, dar mai ...acasa. Adica in raza in care locuiesc. Nu o sa mai pot pleca pe perioade lungi...De aceea pt Singles Camp o sa inlocuiec multe din actiunile de afara cu actiuni in tara. Iar in timpul care-mi ramane disponibil  imi doresc mult sa-mi folosesc cunostiintele si experienta pentru a fi util unor oameni. Este un proiect foarte ambitios, care din pacate il construiesc acum la sfarsit de cariera...Ahh daca as avea mai mult timp, sa am 40 ani.... ??? Sper totusi, sa reusesc sa-l aduc, in perioada de om activ - care mi-a mai ramas  :(, la un nivel de pilot si model pentru multe locatii din tara. De data aceasta nu o sa incep singur ca in Singles Camp, o sa fie ceva in echipa...

Am inceput sa zidesc, mai pun cate o caramida, apoi mai dau jos doua, iar mai pun una, apoi trei, apoi daram tot... :( E destul de complicat dar este mai mult decat o provocare pt mine, asa ca ma ambitioneaza si mai mult...Norocul mi-a suras in ultima saptamana si din intamplare am gasit doi colaboratori foarte poriviti - culmea fara macar sa-i caut, pur si simplu mi-au iesit in cale... :) Ei dara asta-i altceva si nu are legatura deloc cu SC, asa ca nu mai are sens sa continui...O sa scriu despre asta la momentul in care totul va fi gata...Pana atunci DOAR despre Singles Camp!


Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #284 : Duminică, 15 Decembrie 2013, 15:08 »
Mult succes in noul proiect....sunt foarte curioasa sa vedem despre ce e vorba....