Autor Subiect: Unde mergem in vacanta Singles Camp?  (Citit de 279734 ori)

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #285 : Duminică, 15 Decembrie 2013, 15:14 »
nu ai de ce sa-ti ceri scuze W....am simtul umorului dezvoltat..sau asa as vrea sa cred....nu m-am gandit la sensul asta al cuvintelor....un lucru doar vreau sa precizez e foarte rau sa te simti singur in cuplu...deocamdata la noi nu e cazul...dar atmosfera din SC e asa placuta incat daca vreodata sunt locuri si pt cupluri....mi-ar face placere ...pana atunci cu permisiunea voastra va admir pozele din vacante...poate asa imi mai vin idei pt concediu...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #286 : Luni, 06 Ianuarie 2014, 14:47 »
Am transmis un newsletter, sper sa ajunga in 2 zile (cat dureaza transmisia catre toate cele 5590 de adrese) la toata lumea. Pt orice eventualitate il postez si aici, cu informatia pe header:

"Inca nu s-au stins ecourile Revelionului de la Govora…A fost poate cel mai reusit eveniment al nostru de pana acum, iar pentru mine, cu siguranta cea mai frumoasa trecere dintre ani. Un grup extrordinar, o locatie si un program organizate impecabil de gazdele noastre…S-au scris deja 22 pagini pe forum, despre aceasta actiune…semn ca si cei cu care am petrecut 4 zile minunate, s-au bucurat la fel ca mine…

Newsletter-ul acesta se doreste o informare cu privire la actiunile care necesita o atentie speciala din partea voastra, in special a celor care intentioneaza sa participe la una dintre acestea. O sa am rugamintea sa-l parcurgeti este important pt mine ca feed-back, in urma raspunsurilor voastre am sa iau cateva decizii organizatorice.

Pasi in zapada si Fuga Lolelor 31 ianuarie – 2 ianuarie – sunt 12 inscrisi, deci inca 8 locuri libere. Este o actiune pe care o recomand in special celor noi, este un prilej foarte bun de acomodare si formare de noi nuclee de prieteni…

Tabara de iarna pentru monoparentali si copii 3 – 8 februarie. Este un concept la inceput de drum, venit din dorinta mea de a oferi posibilitatea celor cu copii, sa participe impreuna la excursii, cu program gen tabara. M-a incurajat cea desfasurata anul trecut in vara…Inca nu este decat o mamica inscrisa…si fara un minim de 7-8 cupluri parinti – copii, nu o sa o putem desfasura.

SPA la Hajduszboszlo 12 – 17 aprilie. In fiecare an mergem de doua ori la baile calde din cel mai mare complex termal din Europa, in grupuri de pana la 8 persoane. Pt excursia din primavara s-a ajuns la 14 intentii de participare, ceea ce m-a determinat sa iau in calcul posibilitatea de a calatori cu un microbusz mai mare, de pana la 20 de locuri. Acest lucru ar duce si la posibilitatea ca cei de pe ruta Bucuresti – Pitesti – Valcea sa vina grupat, sa nu mai fie nevoie sa apeleze la transport individual sau public. Ramane sa vedem insa cati doresc sa vina in aceste conditii din Bucuresti, pt a evalua costurile acestui segment/persoana si foarte important daca vom depasi substantial numarul de rezervari initial, adica de 8, in asa fel incat sa faca rentabila inchirierea. Deci astept de la voi, cei care intentionati sa mergeti la Hajduszboszlo, sa ne comunicati daca doriti, daca sunteti decisi sa participati si daca ati apela la microbuzul Bucuresti – Sibiu. Functie de acest lucru, inchid lista la cei care au achitat pana acum, sau o tin deschisa pt un numar mai mare, pana la 20.
Portugalia 21 – 29 iunie – este excursia externa care alaturi de Andaluzia s-a bucurat de cel mai mare succes, anul trecut. Intentionam sa facem un grup de 20 – 30 persoane, asa comunicasem initial. Limitam insa  grupul acesta la 8 persoane, aceiasi formula organizatorica pe care am avut-o in 2013. Astfel locurile sunt aproape epuizate. Cine doreste sa participe la aceasta excursie – sejur, e bine sa se grabeasca cu transmiterea intentiei de rezervare a unui loc. 

Andaluzia, Gibraltar si Maroc 25 august – 4 septembrie. In 2013 am organizat de doua ori aceasta excursie, de fiecare data cu mare succes. Rezervarile pt 2014 sunt deschise, insa ne apropiem incet-incet de inchiderea lor pentru la fel ca si in 2013, reprezinta destinatia cea mai dorita… Aici mai apre si problema biletelor de avion, este posibil ca atunci cand mai dorim noi, sa nu mai gasim locuri pe Bucuresti – Malaga si retur. Ii sfatuiesc pe cei care intentioneaza sa mearga in acest circuit-sejur, sa se inscribe si sa achite contravaloarea biletului de avion, adica avansul pe care-l solicita in acest moment agentia. Restul se va chit ape parcurs, in limita posibilitatii fiecaruia, dar acest prim pas este foarte important.

Irlanda – Scotia. Circuit 30 mai – 9 iunie. Aici am depasit numarul minim de participanti, ne indreptam spre numarul maxim, adica 14. Fiind o actiune destul de apropiata si la care depindem de 3 curse de avion, este foarte important sa va decideti cat de repede, pentru a putea achizitiona si pentru ultimele intentii de participare, biletele de zbor.

Madeira 17 – 24 iulie. Sunt deja 7 inscrisi ferm, deci am depasit numarul minim de participanti. Acum suntem la momentul in care evaluam daca mergem pe grup de 14 sau ramanem la cei care si-au manifestat intentia pana acum. Functie de raspunsurile voastre, in urma acestui newsletter o sa decidem inchiderea rezervarilor, sau continuarea lor pana la numarul de 14. Deci o sa am rugamintea, sa ne comunicati cat mai repede puteti lua o decizie, fie ea chiar si la stadiul de intentie, daca doriti sa participati.

Coasta Dalmata (Croatia si Muntenegru) 4 – 13 iulie. Mai sunt libere 4 locuri, nu suntem conditionati de avion, doar ca numarul limitat de participant, impune o rezervare din timp. Asa ca si aici, sfatul meu este ca daca doriti sa participate, este bine sa va faceti deja o rezervare.
La Sardinia – Coasta Amalfitana – Capri 13 – 23 septembrie, dupa cate stiti nu mai sunt locuri.

Toate informatiile despre fiecare actiune in parte le gasiti aici pe subforumul Actiuni curente, sau pe prima pagina a site-ului, pe banda din drepta: "Urmatoarele actiuni".

Va reamintesc ca inscrierile se fac pe site-ul www.singlescamp.ro, la “Rezervari”, urmand ca in urma transmiterii datelor sa primiti un Email de la Agentia Bon Voyage Sibiu. Acolo veti gasi toate detaliile necesare pt plata avansului si a modului in care se face achitarea urmatoarelor transe.  In situatia in care nu va descurcati, puteti sa ne trimiteti si pe Email office@singlescamp.ro, intentia de participare. Trebuie sa cuprinda: actiunea la care doriti sa participate, numele si prenumele, numarul de telefon la care puteti fi contactati.

Raspusurile voastre la acest newsletter sunt importante in acest moment pentru noi ca si organizatori, asa ca o sa am rugamintea sa ne raspundeti. La fel am rugamintea sa raspundeti Email-urilor de rezervare care va sosesc de la agentie (office@bonvoyagesibiu.ro sau samiza@bonvoyagesibiu.ro ) pt ca Samiza sa poata evalua cu exactitate numarul de participant/actiune."


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #287 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 11:12 »
Am reluat newsletter-ul de mai sus, transmitandu-l si prin alt sistem. Mai multi mi-au comunicat ca nu primisera nimic...
Mi-ar fi tare de ajutor sa stiu de la voi, daca ati primit una sau ambele transmisii, sau niciuna.. :-[ Doua-trei cuvinte aici...

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #288 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 11:24 »
Gigi, eu de exemplu, nu am primit nimic, niciunul dintre cele 2 emailuri de care spui. Nici in inbox, nici in spam, nicaieri, dar pentru ca urmaream forumul sa vad ce se mai intampla anul asta :) am vazut postarile tale.

Si pentru ca tot este prima postare in 2014 iti urez din suflet si tie, si familiei tale LA MULTI ANI cu sanatate si sa ne revedem cu bine si anul asta si-n anii urmatori.

Offline Ana Maria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Collect moments, not things!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #289 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 11:26 »
Gigi, nici eu nu am primit prin email newsletterul de care spui.
Si stiu ca la un moment dat a fost chiar o problema... cumva am fost 'dezabonata' fara ca eu sa apas pe vreun buton in sensul asta...  :(

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #290 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 11:41 »
Tocmai de aceea am renuntat la a mai plati o gramada de bani pt serviciul de newsletter. Am transmis acum, prin doua sisteme diferite (la unul inca ruleaza). Daca nu da rezultate nici unul atunci va trebui sa caut alta solutie. Informatiile acestea periodice sunt importante...

Tatiana

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #291 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 12:36 »
Tocmai de aceea am renuntat la a mai plati o gramada de bani pt serviciul de newsletter. Am transmis acum, prin doua sisteme diferite (la unul inca ruleaza). Daca nu da rezultate nici unul atunci va trebui sa caut alta solutie. Informatiile acestea periodice sunt importante...



eu le-am primit pe amandou pe gmail :)

recunosc ca au fost dati cand imi intrau in spam. nu stiu daca a fost o idee buna sa renunti la serviciul de newsletter; e mai usor sa spui ca nu ai primit un e-mail decat sa-l cauti sau sa-i raspunzi :(

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #292 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 13:00 »
Serviciul de newsletter era gazduit de o firma din Italia. La momentul acela cei din Romania care spuneau ca fac acest serviciu, nu garantau 100% intrarea in INBOX. Asa ca am platit acolo. Doar ca asa cum am mai explicat aici pe forum, acel soft-ul de transmitere o luase razna...Dezabonase persoane active, nu stiu pe ce considerent considerandu-le "dezabonate". Le-am dat nenumarate exemple dar spunea "totul e in regula". Eu am suficient de mult de lucru sa ma mai ocup si cu problemele altora, asa ca am renuntat la ei, nu la serviciul de newsletter. Dupa cate vezi asta fac in continuare transmit bilunar informatii... :) Doar ca nefiind testat, am intalnit situatii in care nu gasesc explicatia pt care newsletterele nu pleaca spre ei...I-oi da eu de cap pana la urma...cu ajutor sau fara... ::)

Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #293 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 13:18 »
Ultimul newsletter pe care l-am primit este din 7 nov.

Offline Ana Maria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Collect moments, not things!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #294 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 13:20 »
Eu folosesc Yahoo mail si monitorizez zilnic ce-mi intra in Inbox si in Spam. Daca spun ca nu am primit este pentru ca nu am primit.  :)  Ultimul newsletter SC primit este de pe data de 25 octombrie 2013 si se refera la primele actiuni lansate pentru 2014 (Spania si Portugalia).

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #295 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 13:38 »
Yes, unfortunately  :-[  I must make something... ???

Sa vad ce sistem mai sigur gasesc pe-aici prin jur...

Yahoo are un sistem antispam care din pacate blocheaza si newsletter-ele. Google-ul este mai permisiv, de aceea cei cu gmail primesc...E o intreaga poveste aici cu serverele care sunt autorizate sa faca mailing si a caror tranmiteri ajung cu siguranta in INBOX.

Daca cineva stie si foloseste Emailagent sau ceva de felul asta, sau cunoaste persoane care lucreaza in domeniul asta, un sfat sau un ajutor, ar fi binevenit... :flori:

Tatiana

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #296 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 13:39 »
Eu folosesc Yahoo mail si monitorizez zilnic ce-mi intra in Inbox si in Spam. Daca spun ca nu am primit este pentru ca nu am primit.  :)  Ultimul newsletter SC primit este de pe data de 25 octombrie 2013 si se refera la primele actiuni lansate pentru 2014 (Spania si Portugalia).


te cred si nu o lua personal :) cine stie cum stau lucrurile la nivelul miilor de membrii SC ....poate doar Gigi :)

Tatiana

  • Vizitator
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #297 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 13:43 »
Yes, unfortunately  :-[  I must make something... ???

Sa vad ce sistem mai sigur gasesc pe-aici prin jur...

Yahoo are un sistem antispam care din pacate blocheaza si newsletter-ele. Google-ul este mai permisiv, de aceea cei cu gmail primesc...E o intreaga poveste aici cu serverele care sunt autorizate sa faca mailing si a caror tranmiteri ajung cu siguranta in INBOX.

Daca cineva stie si foloseste Emailagent sau ceva de felul asta, sau cunoaste persoane care lucreaza in domeniul asta, un sfat sau un ajutor, ar fi binevenit... :flori:

nu stiu care din cele doua sisteme e mai securizat, cert e ca gmailul stie ca singlescamp nu e de arnucat la gunoi ;) (desi din cand in cand il baga in spam) pe cand yahooul imi primeste toate prostiile de  newslettere drept pt care nu il mai folosesc deloc :(

Offline lucian

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 61
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #298 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 13:50 »
Nu sunt  un expert dar din cate stiu daca pui adresa de email de la newsletter la contacte..atunci va intra la inbox si nu se va mai duce la spam.Asa si recomanda multe firme ce trimit emailuri...sper sa fie de ajutor

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Unde mergem in vacanta Singles Camp?
« Răspuns #299 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 14:11 »
Pe mailul de la Gmail am primit o singura data newsletterul ,
doar pe cel trimis  astazi.
(a si intrat  direct in Inbox ).